Užitočné nápady

15 jednoduchých a skvelých nápadov, ako vylepšiť starý nábytok ako akýkoľvek nový

Pin
Send
Share
Send
Send


Starý nábytok niekedy doslova dobýva kvalitu stromu, z ktorého je vyrobený, ako aj neobvyklý vzhľad. Ak chcete vykonať taký vintage interiér v koši jednoducho nezvedá ruku. Ale vybaviť ich pomocou moderné bývanie tiež nie je ten najlepší nápad. Existuje však východisko zo situácie. Starý nábytok je potrebné aktualizovať vlastnými rukami a vdýchnuť mu nový život. Nie je pochýb o tom, že po malej rekonštrukcii sa nábytok zmení!

1. V štýle patchwork

Modernizácia starých stoličiek.

Svetlé stoličky budú skutočným vrcholom interiéru. Ak chcete transformovať mäkké sedadlo, musíte ho potiahnuť poťahom zošitým z viacfarebných handier. A pevné nohy a chrbát sú zdobené technikou decoupage. Na základný povrch musíte pripevniť oddeľovacie obrúsky alebo výstrižky z časopisov namočené zmesou PVA a vody. Po vysušení ich potiahnite vrstvou akrylového laku.

2. Kluboví cestujúci

Výzdoba starých nábytkových geografických máp.

V každom dome určite zostanú staré školské mapy zo školských dní. Môžu úplne prilepiť nábytok pomocou techniky decoupage opísanej vyššie. Ak sa také riešenie javí ako príliš radikálne, je lepšie kombinovať decoupage s vyfarbením jednotlivých častí. Ak chcete maľovať hladko, musíte vyčistiť nábytok od starého povrchu.

3. Jemná úľava

Aktualizujte starý nábytok pomocou tapety.

Tapety s vypuklými vzormi na maľovanie - vynikajúci materiál na renováciu nábytku, ktorého nákup nezaťažuje ani ten najskromnejší rozpočet. Skontrolujte vzdialené políčka: možno zvyšky tapiet po opravách čakajú na svoj najvyšší bod. Vložte kúsky tapety na pripravený a vyčistený povrch nábytku. Ak sa zdá, že biela farba je príliš nudná, tapetu natrite a nalakujte, aby ste ju chránili.

4. Najzaujímavejšie je vo vnútri

Úprava starého nábytku vlastnými rukami.

Účinok prekvapenia pri pohľade na nábytok, ktorého zadná stena je zdobená jasnými vzormi, je zaručená. Ak to úroveň ich vlastných umeleckých zručností umožňuje, zadnú stenu je možné namaľovať. To bude musieť predmontovať nábytok. Existuje jednoduchšie riešenie: jednoducho ho prilepte pomocou svetlej tapety. Aby bola aktualizácia úplná, vymaľte samotný nábytok harmonickou farbou.

5. Módny ombre efekt

Výzdoba starého nábytku technikou ombre.

Hladké prechody farieb sú koloristickým zariadením, ktoré nestratilo svoj význam za posledných niekoľko rokov. Tak prečo to nezopakovať na nábytku? Používajte 4-5 odtieňov rovnakej farby, maľujte nábytok vertikálne. Nie je potrebné kupovať počet plechoviek farieb zodpovedajúcich farbám ombre. Môžete si kúpiť základnú a bielu farbu. Intenzita základnej farby sa nastaví pridaním rôznych množstiev bielej.

6. Hudobný nábytok

Výzdoba nábytku sú staré poznámky.

Na zdobenie starožitného nábytku je možné použiť noviny alebo staré zápisníky s dlhým čítaním. Časť farby nábytku vo vybranej farbe, pričom zostávajú prázdne oblasti, na ktoré bude papier prilepený. Dodržiavajte hranice zafarbenia pomôže stavebné pásky. Potom nalepte papier namočený v čaji alebo káve a vysušte na nábytok. Namáčanie je potrebné, aby poznámky alebo noviny dostali hnedý odtieň, čo spôsobuje efekt starnutia. Po zaschnutí lepidla papier nalakujte.

7. Veľkolepý farebný duet

Výzdoba nábytku pomocou šablóny šablóny.

Ak chcete, aby vybratý obrázok vyzeral elegantne, je lepšie použiť šablónu. Môže byť rezaný z hrubej lepenky alebo tenkého plastu. Vyfarbite vybratú položku svetlou farbou. Po zaschnutí farby aplikujte šablónu šablóny. Ak chcete aktualizovať nábytok vyzeral veľkolepo, odporúčame zvoliť kontrastné farby farby.

8. Maximálne farby

Renovácia nábytku pomocou maľovania.

Najjednoduchší spôsob, ako osviežiť vintage nábytok, je jednoducho ho prefarbiť. Najprv však musíte vyčistiť povrch zvyšného laku a farby, ktorý bol aplikovaný pred mnohými rokmi. To je možné dosiahnuť brúsnym strojom alebo brúsnym papierom. V niektorých prípadoch stačí len natrieť vrstvu farby nožom a ľahko idú. Potom strom musí byť pokrytý základným náterom a potom, čo vyschne - natretý jasnou farbou.

9. Namiesto fotoalbumu

Aktualizujte starú retro fotografiu nábytku.

Ročník fotky najčastejšie zhromažďujú prach do škatúľ, kým nezmiznú a nerozpadnú sa. Existuje však racionálnejší spôsob, ako ich používať, čo im umožní vidieť biele svetlo, a vy si budete neustále užívať vynikajúcu retroestetiku. Použite fotografiu na prilepenie starého nábytku. Ak fotografujete v takej kvalite, nezdvihne ruku, urobte ich duplikáty, skenujte a tlačte na farebnej tlačiarni. Technika decoupage pomôže opraviť „štvorhra“ retro fotografie na nábytku. Ak chcete obrázky uchovať, nezabudnite ich nalakovať.

10. Jednoduché, ale roztomilé kreslenie

Kreslenie nábytku v duchu primitivizmu.

Aj v prípade absencie rozvinutých zručností v oblasti výtvarného umenia bude možné takto zdobiť starý nábytok. Vyberte si jednoduchú kresbu v dvoch alebo troch farbách a preneste ju na povrch nábytku, vopred natretú vo vybranej základnej farbe.

11. V duchu impresionizmu

Kontrast dekorácie starého nábytku.

Veľa svetlých farieb, dokonca ani navzájom kombinovaných - to je všetko, čo je potrebné na premenu nábytku na ukážku abstraktného umenia. Nábytok očistite od starého laku a farby. Potom ho začnite prikryť malými ťahmi rôznych farieb. Pre väčšie pohodlie si najprv naneste prvú farbu, potom druhú a tak ďalej. Na vyhodnotenie kompatibility farieb odporúčame vytvoriť skicu na kartóne.

12. Pôsobivé kontrasty

Farbenie nábytku v kontrastných farbách.

Nábytok, maľovaný v dvoch kontrastných farbách, vyzerá nezabudnuteľne. Aby ste náhodou neprekročili hranice dobrého vkusu, odporúčame zvoliť jednu neutrálnu farbu (šedú, čiernu, bielu, béžovú a druhú svetlú (ružová, limetková, oranžová, azúrová). Pri tejto kombinácii tónov bude nábytok veľkolepý, ale nebude príliš vzdorný.

13. Abstraktná krajina

Veľkolepý vzor na nábytku.

Je ťažké uveriť, ale ak chcete namaľovať zaujímavú krajinu, nemusíte byť umelcom. Hlavná vec - vybrať si správne farby a aplikovať ich vo forme nerovných prúžkov na povrch vybraného nábytku. V takej abstraktnej figúre môže ktokoľvek ľahko rozoznať horskú krajinu.

14. Luxusná keramika

Výzdoba nábytku je mozaika a dlaždice.

Zvyšky mozaík a obkladačiek - vynikajúci materiál na dekoráciu nábytku. Na rezanie použite ručnú rezačku na dlaždice alebo špeciálne kliešte. Môžete jednoducho zlomiť dlaždicu alebo mozaiku kladivom, ale v tomto prípade bude vzor chaotickejší. Na lepenie keramiky na drevo použite akrylové alebo silikónové stavebné lepidlo. Po zaschnutí vyplňte škáry medzi keramickými úlomkami obkladovou mrežou a potom prebytočný odstráňte.

15. Pevnosť hardvéru

Nábytok je zahanbený novým kovaním.

Niekedy aj tak jednoduchá technika, ako je zmena nábytku, môže dramaticky zmeniť vzhľad starého nábytku. A ak ho predfarbíte diskrétnou farbou, výsledok bude skutočne pôsobivý.

Pin
Send
Share
Send
Send