Užitočné nápady

10 improvizovaných nástrojov, ktoré sa zbavia škvŕn, ak sa ich už vzdali

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdá sa, že niektoré miesta sú z hľadiska liahnutia absolútne beznádejné a majiteľ sa rozhodne strhnúť svoju obľúbenú vec na prachovky, definovať ako domáce oblečenie alebo poslať - pomocou citácie dobre známej reklamy - na odkaz dacha.

Tento materiál sa vás však pokúsi presvedčiť, že niektoré z dostupných nástrojov, ktoré sú v každom dome, vám pomôžu zachrániť vaše obľúbené veci z údajne beznádejných škvŕn - zanechané atramentom, kávou, krvou a ďalšími.

Neočakávaný pomocník v boji proti tvrdohlavým škvrnám.

Je ťažké tomu uveriť, ale v každej domácnosti (v súprave prvej pomoci, v chladničke alebo na polici s domácimi chemikáliami) existujú nástroje, ktoré vám pomôžu odstrániť škvrny, ktoré sa chcete vzdať. Pozrime sa, čo to je.

Atrament sa odstraňuje horčicou

Horčica odstráni atrament.

Ak obvyklé umývanie nezvládlo škvrny od atramentu guľôčkového pera, mali by ste postupovať nasledovne. Na škvrnu naneste horčicu, posypte suchým práškom a pridajte niekoľko kvapiek vody. Vytvorená kaša. Malo by sa ponechať jeden deň. Po dni by sa mala kaša odstrániť a produkt by sa mal umyť zvyčajným spôsobom.

Pokiaľ ide o škvrny na bielom, na záchranu príde amoniak a peroxid vodíka.

Umývacie asistentky.

Na odstránenie komplexných škvŕn na bielej tkanine je potrebné škvrny pred praním vopred ošetriť. Do pohára teplej vody je potrebné pridať lyžicu čpavku a peroxidu vodíka. Bavlnené vankúšiky sa zvlhčia v tomto roztoku a nanesú sa škvrny na 15-20 minút. A potom sa položky vymažú ako zvyčajne.

Žuvačka z úpletu odstráni mrazničku

Zmraziť odporný cud.

Princíp je nasledujúci. Produkt s lepkavou žuvačkou sa odosiela do mrazničky na 24 hodín. Potom by mal byť odstránený a mierne natiahnutý v rôznych smeroch - ľadová guma by mala sama odpadnúť. Ak výsledok nie je na sto percent, potom musíte podniknúť ďalšie kroky: vyžehlite zvyšky škvrny železom gázou, potom ju utrite - ako by špongiou - plátok citróna a vec umyte obvyklým spôsobom.

Tekutina na umývanie riadu vyvedie rúž

Zbavte sa škvrny na rúžoch.

Ak je na rúhe škvrna z rúžu, potom pred praním v normálnom režime naneste škvrnu na umývanie riadu a nechajte ju niekoľko minút pôsobiť. Potom sa produkt bez ďalšieho zásahu odošle do nádrže na práčku.

Citrón sa vyrovná s poškodením hrdze

Nevzdávajte sa pred škvrnami od hrdze.

Hrdzavé škvrny zaberajú jedno z čestných prvých miest v zozname škvŕn, ktoré sú spravidla mávané rukou, čím sa nezmazateľná stigma. Čerstvý citrón alebo vápno ich však pomôže zbaviť. Stačí stlačiť šťavu na škvrne a nechať deň pred obvyklým umývaním. Ak nie je citrón, namiesto šťavy bude vhodný silný roztok kyseliny citrónovej.

Krieda odstráni mastné škvrny

Krieda neutralizuje tuk.

Pokiaľ nie je škvrna z mastných potravín spozorovaná a produkt vymyte škvrnou spolu so zvyškom vecí v práčke, môže sa stať neodpočítateľnou. Preto je veľmi dôležité odev pred praním dôkladne skontrolovať. Ale aj keby sa to stalo, nezúfajte. Čerstvá mastná škvrna sa naplní pred niekoľkými hodinami premývania rozpadnutou kriedou, a ak je mastná škvrna stará, potom sa pred opätovným praním aplikuje kaše z rozpadnutej kriedy zriedenej malým množstvom vody.

Benzín prinesie tuk na hodváb pod železo

Žiadna panika s mastnou škvrnou na hodvábe.

Mastné škvrny na hodvábnej tkanine je jedným z najťažšie odstrániteľných. Ale na záchranu príde obyčajný benzín. Princíp činnosti je nasledujúci. Bavlnené vankúšiky alebo látky z mikrovlákien navlhčené v benzíne. Škvrna sa tým dôkladne vtiera. A za päť minút musíte na vrch položiť papierovú utierku a ... z nej fragment vyžehliť škvrnou! Škvrna zmizne pred našimi očami!

Krv by sa mala umývať iba v studenej vode.

Krv sa odoberá IBA studenou vodou !!!

Najobľúbenejšou chybou takmer 70% hostesiek je pokus o umytie krvi v horúcej vode. Proteín, ktorý vytvára krv zráža, čo robí škvrnu neredukovateľnou. Aj keď krvné škvrny neboli dodané pred niekoľkými minútami, ale pred niekoľkými dňami, ale neboli podrobené žiadnemu spracovaniu, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je namočenie produktu do studenej vody, potom pod tečúcou studenou vodou, aby sa maximálna časť škvrny odstránila ručným stieraním silou. Potom musíte škvrnu ošetriť peroxidom vodíka. Potom sa umyte vodou pri izbovej teplote. Umývanie v aute zničí produkt nakoniec krvou!

A toto video vám ukáže, ako odstrániť škvrny krvi z nábytku pomocou peroxidu vodíka:

Kyselina šťaveľová odstráni staré škvrny z čaju a kávy

Kyselina šťaveľová odstráni staré škvrny z čaju a kávy.

Mnoho žien v domácnosti drží kyselinu oxalovú na policiach s domácimi chemikáliami. Tento biely prášok dokonale odstraňuje hrdzu a vodný kameň z kovov a iných povrchov. Skúsený životný hacker zistil, že tiež pomáha odstraňovať aj veľmi staré škvrny z kávy a čaju z vášho obľúbeného oblečenia, a tým ho chráni pred referenciou vily. Na škvrnu by sa mala nanášať kaša kyseliny šťaveľovej zvlhčená vodou na niekoľko hodín. Potom produkt umyte obvyklým spôsobom.

Ocot a nylon pančuchy proti škvrnám od suchých dezodorantov

Existuje riešenie!

Ak zistíte, že je veľmi čerstvá, hneď po jej zafarbení ponožkami zo suchej dezodorantovej palice, musíte si vziať nylonové pančucháče, skrútiť ich do lopty a tým škvrnu vymazať ako gumu. Ak škvrna už má určitý vek, môžete sa ju zbaviť pri bežnom praní v práčke pridaním jednej tretiny šálky octu do bubna pračky.

VIDEOBONUS:

Pin
Send
Share
Send
Send