Užitočné nápady

Úžasné nápady, ako vytvoriť štýlový interiér pomocou starého sovietskeho nábytku

Pin
Send
Share
Send
Send


Sovietsky nábytok a vybavenie sú väčšinou vnímané ako zastarané koše, ktoré v moderných štýlových interiéroch nemajú miesto. Takýto názor je však iba čiastočne pravdivý.

Interiér, kde je niekoľko historických detailov, môže vyzerať relevantne a výrazne. Ponúkame vám čerstvý výber príjemných interiérov, v ktorých sa nachádzajú veci zo sovietskej minulosti.

1. Útulný škandinávsky štýl

Komoda v škandinávskom interiéri.

Biela farba, ktorá prevláda v škandinávskom interiéri, vytvára pocit chladu a neutrality. Hnedá drevená komoda však vytvára atmosféru príjemnejšiu a útulnejšiu.

2. Štýlový neoklasický

Klavír a kreslo v netradičnom interiéri.

Klavír, ktorý je drahý ako pamäť, nemusí byť po oprave nevyhnutne vyhodený. V neoklasicistickom interiéri to vyzerá harmonicky a tvorí vinobranie duet s hnedou stoličkou.

3. Retro pre vidiecky dom

Retro štýl v obývacej izbe vidieckeho domu.

Tlmené farby v kombinácii s textúrou prírodného dreva vytvárajú elegantnú atmosféru. Interiér sa používa ako sovietska komoda a moderný nábytok štylizovaný ako retro. Svetlé dekoratívne vankúše dodávajú živému priestoru dynamiku.

4. Jasná transformácia

Vintage detaily maľované v jasných farbách.

Najjednoduchší spôsob, ako premeniť starý nábytok a chladničku, je ich natieranie v jasných farbách. Nezabudnite starostlivo pripraviť povrch na rovnomerné nanášanie farby. Ročník detaily sú obzvlášť dôležité v kuchyni, kde vytvárajú útulnú a príjemnú atmosféru.

Interiér v šedo-žltých odtieňoch.

Ak chcete, aby retro interiér vyzeral relevantne, jednoducho k nemu pridajte jasné farby. Napríklad, maľovať steny v pastelovej žltej farbe, a nábytok - vo svetle blankyt.

6. Luxus zložitých textúr

Škandinávsky interiér s rôznymi textúrami.

Stará pohovka, aktualizovaná zamatovým poťahom, vyzerá štýlovo. Retro nálada v interiéri podporuje vintage koberec. Podrobnosti o sovietskom období vyzerajú sviežo vďaka svojej prítomnosti na svetlom pozadí.

7. Komfort v zelenohnedých odtieňoch.

Retro dekor v teplých farbách.

Kombinácia zelenej a hnedej je výhodnou voľbou, ak je úlohou vytvoriť najpohodlnejší interiér. Moderný dekor a dekoratívne materiály robia nábytok sovietskym nábytkom relevantným.

8. Extravagantná eklekticizmus

Eklektický interiér s retro detailmi.

Na prvý pohľad je ťažké rozlíšiť tento interiér od súčasného Sovietskeho zväzu. Keď sa však pozrieme úzko, je ľahké si všimnúť, že dizajnéri tvrdo pracovali na stylingu. Prízvuková stena zdobená nezvyčajným dekorom, maľby na podlahe, kuchynský nábytok a dvere nezvyčajných farieb - tieto detaily dodávajú interiéru extravaganciu.

9. Nový život starých skriniek

Retro nábytok v obývacej izbe.

Navrhovanie zóny v blízkosti televízora nie je ľahkou úlohou ani pre profesionálnych dizajnérov. Vďaka prítomnosti moderných technológií vyzerá starý nábytok nečakane originálne.

10. Neobvyklá farebná kombinácia.

Interiér je v červenej a zelenej farbe.

Červená a zelená - zriedkavá kombinácia moderných interiérov. Táto farebná schéma robí situáciu mimoriadnou. Dojem dopĺňajú textílie s jasnými potlačami a čalúnením nábytku v nasýtených odtieňoch.

11. Sila textílií

Interiér je v klasicistickom štýle.

Diskrétny neoklasický interiér ožíva vďaka aktualizovanému čalúneniu pohovky a ozdobným vankúšom s potlačou. Kryt kresla, prispôsobený tónu, dokončí obrázok.

12. V štýle boho-chic

Nastavenie je v štýle boho.

Štýl Boho je vynikajúcim zázemím pre všetky vintage prvky vrátane sovietskeho nábytku. Zložité vzory, bohaté farby, povrchová úprava s efektom starnutia vytvárajú neobyčajný, ale útulný interiér.

13. Striekanie svetlých farieb

Sovietska komoda v modernom interiéri.

Vintage hrudník sa po prelakovaní modro zmenil. Koberec prispôsobený tónu s ním dobre harmonizuje, vďaka čomu interiér vyzerá holistický.

14. Interiér s pôdnymi prvkami

Interiér s pôdnymi prvkami.

Centrálnym prvkom v interiéri sa stáva prízvuková stena obložená tehlami. Taký pôdny prvok je dokonale kombinovaný so všetkými detailmi ročníka, vrátane jedálenskej skupiny z obdobia sovietskej éry.

15. Čerstvý pohľad na „šmýkač“ nábytku

Sovietsky nábytok v modernom interiéri.

Nábytková súprava do obývacej izby, ktorá sa tradične nazýva „šmýkačka“, sa úspešne zmestí do moderného interiéru, ktorému dominujú svetlé farby.

Pin
Send
Share
Send
Send