Užitočné nápady

Moderná a nezvyčajná tapeta v interiéri

Pin
Send
Share
Send
Send


Steny v miestnosti - to je jej tvár, ako to vyzerá a aké emócie vyvolávajú, záleží na našom zvolenom spôsobe čelenia. Napríklad tapety sú pomerne bežnou možnosťou dizajnu stien, ktoré je dnes ťažké prekvapiť, pokiaľ nepoužívate neobvyklé vzory a jednoznačne neštandardný prístup k zdobeniu funkčných oblastí pomocou roliek. Dnes o tom budeme hovoriť v tomto článku, aby sme opäť presvedčili našich čitateľov: bežné tapety stále dokážu každého prekvapiť.

Štýlové plátno od Cole a syna

Anglická značka Cole and Son bola založená v roku 1873 a od tej doby sa jej výrobky oceňujú na celom svete, v mnohých krajinách sú synonymom vysokej kvality a štýlu. Preto výrobcovia pri kreslení tapiet využívajú preverené technológie a nielen klasické vzory, ale moderné motívy sú pre nich zdrojom inšpirácie:

  • geometrický,
  • kvetinový,
  • fantázie
  • vinobranie

Venujte pozornosť nasledujúcim príkladom tapiet, ktorých kresba je vyhotovená v achromatickej mierke, vďaka ktorej aj neočakávané výrazné motívy vyzerajú v každej miestnosti ako vhodné.

Tatu motívy od maliarky Anny Muraviny

Obzvlášť sa nám páčila debutová zbierka návrhárov tapiet Anna Muravina, ktorú vytvorila na základe mexických, polynézskych a afrických tetovaní. Interiér, zdobený pomocou týchto vzorov, môže tvrdiť, že je jedným z najvýznamnejších a najkreatívnejších.

Fyzické mapy z tapiet Nástenné maľby

Téma cestovania a objavovania neznámych obzorov je pravdepodobne blízko mnohých našich milých čitateľov, preto Homester publikuje príklady interiérov, ktoré používali originálne tapety z továrne na nástenné maľby, ktorých kresba ilustruje fyzickú mapu sveta.

Mimochodom, plátna stlmeného rozsahu, založené na sépiových alebo sivých odtieňoch, sú vhodné pre prísne až brutálne zdobené miestnosti.

Andy Warhol - Queen od Flavour Paper

Súhlasíte, niekedy to nikomu neublíži trochu dobrej irónie, čo znamená, že prítomnosť štylizácií a reprodukcií v interiéri bude veľmi užitočná.

Môžete skúsiť použiť tapetu s obrázkom zobrazujúcim dielo známeho umelca a zakladateľa pop art štýlu Andyho Warhola. Jeho ruka bola vytvorená farebnými portrétmi slávnych osobností, ktorých reprodukcie a dnes môžu transformovať steny obytných miestností, štúdií a ďalších miestností.

Minimalistická tapeta od Think Noir

Sú viac pripomínajú prelamované murivo a vyzerajú nielen nezvyčajné, ale najmä tenké a štýlové. Mladý tím spoločnosti Think Noir navrhuje použitie monochromatickej tapety s elegantným geometrickým vzorom ako techniky zamerania na zvýraznenie špecifickej funkčnej oblasti.

Tapety, ktoré napodobňujú pôvodné položenie dlaždíc, sa môžu použiť na obklady stien v kuchyni alebo kúpeľni, ak si vyberiete správny nepremokavý, umývateľný textilný materiál

Tapeta pre ženy od Lisa Bengtsson

Očarujúce tapety vytvorené pre potešenie ženského publika, pretože s ich pomocou sa šatníková miestnosť alebo toaletný stolík stanú jasným prízvukom.

Čiernobiela stupnica použitých výkresov je vždy relevantná a je organicky kombinovaná s akýmikoľvek inými farbami použitými v usporiadaní interiéru.

Mramorový efekt z nástenných malieb

Usporiadať štýlový a luxusný obraz interiéru pomocou súčasne neočakávaných a celkom dostupných materiálov je celkom možné. Napríklad anglická značka ponúka tapety, ktorých povrchová úprava presne opakuje vzor a dokonca aj štruktúru ušľachtilého mramoru.

Tapeta majstrovské dielo od Eijffingera

Pri pohľade na obrázok tejto tapety existuje pocit, že steny sú pokryté jemnými maľbami, ktoré zostúpili z obrazov holandských stredovekých umelcov. Kvety tak živé a nasýtené farbami naplnia interiér romantikou a kultivovanou atmosférou.

Sme si istí, že nová zbierka tapiet holandskej značky s názvom „Masterpieces“ nezanechá ľahostajného znalca jedinečných spôsobov zdobenia životného priestoru.

Živé príklady tapiet pre akýkoľvek interiér

Pin
Send
Share
Send
Send