Užitočné nápady

Ako usporiadať svoj domov: 7 nápadov testovaných na základe osobných skúseností

Pin
Send
Share
Send
Send


Podľa autora. Existujú tri veľryby dobre udržiavaného domu: čistota, poriadok a organizácia. Áno, myslím si, že poriadok a správne usporiadanie priestoru sú dve rôzne veci. Pretože položky, ktoré sú úhľadne usporiadané v skrinke, sú rozkazom, ale ak ich odtiaľto dostanete, je to nepohodlné, tento rozkaz sa rýchlo zničí a veci zo skrinky sa škaredo hodia niekde po ruke. Pri dobrej organizácii je ľahšie a príjemnejšie udržiavať poriadok. V tomto článku som zhromaždil tipy na zlepšenie ergonómie doma: už som väčšinu seba testoval, ale snívam sa niečo implementovať čo najskôr.

1. Stôl na kolieskach pre všetky príležitosti

Jeden stôl na kolieskach môže znížiť množstvo nábytku v byte bez straty funkčnosti. Moja zvyčajne „uviaznutá“ v kúpeľni a jej doska so stranami je vždy prázdna. Keď som si ju zabalil, položil som na ňu sušič vlasov a kulmu, kôš na bielizeň, aby bolo pohodlnejšie zavesiť ho, alebo telefón a okuliare, keď sa osprchujem. Počas upratovania si beriem so sebou stôl: handry a saponáty sa pohybujú okolo môjho bytu. Som si istý, že toto riešenie sa použije aj v malej kuchyni, keď si musíte položiť stôl.

2. Kôš na bielizeň v každej miestnosti

V mojej rodine dvoch ľudí stále chýba jeden kôš v kúpeľni, ale nedávno som si prečítal vetvu s komentármi na Facebooku - ukázalo sa, že veľa rodín 3 a viac ľudí vkladá košík do každej miestnosti. Toto riešenie je užitočné najmä v škôlke - výrazne sa zníži množstvo ležiaceho oblečenia. A ešte jedna vec v prípade škôlky: kôš s vekom je, samozrejme, viac estetický, ale nie všetky deti sa dajú ľahko naučiť, aby nehádzali šaty len na vrchnú časť veka.

3. Organizovaná súprava prvej pomoci

Každá rodina má zásuvku alebo skrinku, kde sa uchovávajú lieky. Ak nie ste lekárom a, ako v mojom prípade, nemáte fotografickú pamäť, v priebehu času sa zabudne na účel niektorých liekov a pokojne napĺňajú koniec doby použiteľnosti, kým si nekúpite analógy. Navrhujem triediť lieky podľa účelu, napríklad od bolesti alebo z prechladnutia, a dať každú hrsť do samostatného vrecka alebo nádoby, ktorá predtým podpísala kategóriu. Predstavte si, aké je to pohodlné: chytili ste nachladnutie - a jednoducho z nádoby odoberiete nádobu, v ktorej je všetko, čo potrebujete, od hrdlových piluliek po vreckovky.

4. Kapacita pre nepochopiteľné maličkosti

Pocit neporiadku často vytvára množstvo malých vecí. V tomto prípade sa stáva, že nemáte čas prísť na to, či je táto vec potrebná alebo nie a kam ju dať, alebo či ju potrebujete trochu ľahnúť, skôr ako ju zahodíte (napríklad potvrdenie o veci, ktorú ste ešte neskúšali). Na také malé veci používam stredne veľký box - všetko tam pustím. Ak by som niečo potreboval od posledného, ​​viem, že je tam. Keď je škatuľka vyplnená, len roztriedim veci: niečo sa vyhodí, niečo, čo sa vzdám a niečo odložím na dlhodobé skladovanie. Naposledy som mal v kuchyni obdobu takého boxu, iba menšieho.

5. Vešiak na bežné oblečenie

Ak do bielizne nevhadzujete okamžite všetko a doma máte odev, ktorý sa nosí viac ako jeden deň (rifle, teplá bunda alebo župan), hrozí nebezpečenstvo neporiadku. A ak nie ste schopní prinútiť seba, manžela alebo deti, aby si obliekli šaty, špeciálny vešiak bude chrániť pred chrbtom stoličky a kreslá (a v niektorých prípadoch aj podlahu) pred vecami. Môže to byť stojan na šaty, háčiky na stene alebo dverách, tyč pripevnená k stene. Mimochodom, pre tých, ktorí sú zvyknutí na výrobu oblečenia od večera, je táto vec tiež mimoriadne potrebná.

6. Nádoby v skrinkách

Zásuvky - geniálny vynález ľudstva. Nie je to však všetok nábytok a v skrinkách zavesených v určitej výške (napríklad v kuchyni) sa zásuvky úplne nepohodlia. V bežnej skrinke si môžete kúpiť bežec a ďalšie príslušenstvo a robiť zásuvky a koše a to ešte jednoduchšie: vložte nádoby. Ak potrebujete niečo nájsť v hĺbke skrinky, jednoducho potlačte nádobu smerom k sebe alebo ju dokonca vytiahnite. Tento prístup vám tiež umožní lepšie usporiadať úložisko a pridať veci s rovnakou funkciou na jednom mieste - nájdete to, čo potrebujete rýchlejšie.

7. Dierovaný panel pre malé predmety.

V domácej kancelárii, dielni alebo kuchyni, kde je veľa malých vecí, ktoré musia byť neustále po ruke, vám pomôže organizovať úložný priestor perforovaný panel (pegboard). Môže zavesiť háčiky, koše, police pre akékoľvek potreby. V prípade potreby je možné všetky pomocné prvky na rozdiel od políc priskrutkovaných k stene ľahko usporiadať. A čo je najdôležitejšie, nožnice už nemusia kopať do krabice, okrem iných kancelárií.

Pin
Send
Share
Send
Send