Užitočné nápady

Neočakávané spôsoby použitia kriedy

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho ľudí spája kriedu so školou alebo radšej so školskou radou a množstvom slov, vzorcov a obrázkov.

A my všetci sme naraz mali na starosti „majstrovské diela“, ktoré zdobili cestu na nádvorí, a viacfarebnú „maľbu“ na blízkych chodníkoch.

Ale len málokto vie, že tieto prúty mäkkého bieleho vápenca sú schopné viac.

1. Skryte škvrny na strope

Pred dobou opravy dočasne skryte odreniny vody alebo stopy nečistôt na strope, môžete použiť bielu kriedu. Tieto oblasti ich vtierajte, až kým sa škvrny nezjasnia alebo úplne nezmiznú.

2. Odstráňte škvrny od tuku

Zafarbenú plochu vytrite kriedou a nechajte pôsobiť 10 minút. Pomôže to vstrebávať tuk. Pred vložením do práčky utrite prebytočnú kriedu.

3. Vyčistite golier

Opatrne utrite škvrnu bielou kriedou. Krieda absorbuje znečistenie. Nechajte kriedu 10 minút a potom uzamknite ako obvykle.

4. Odstráňte mastnotové škvrny zo semiše

Kriedu rozdrvte a posypte mastnou škvrnou. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín alebo cez noc. Potom pretrepte. Kriedový prach absorbuje tuk zo semišu.

5. Predchádzanie plesniam a nepríjemným zápachom v koši na prádlo

Vložte niekoľko kúskov kriedy do plastového vrecka a nasekajte ich a potom vložte tento otvorený vak do spodnej časti špinavého koša na prádlo. Krieda absorbuje vlhkosť z oblečenia a zabraňuje tak vzniku plesní. Balenie vymeňte raz za mesiac.

6. Striebro bude žiariť

Položte kriedu na miesto, kde ukladáte striebro. Absorbuje vlhkosť a zachováva lesk striebra.

7. Šperky nezmiznú.

Kúsok kriedy v krabici tiež zabráni poškodeniu šperkov. Krieda absorbuje zlúčeniny síry vo vnútri škatule a dekorácie nebudú sčernieť.

8. Vyčistite cínové predmety

Vytvorte pastu z drvenej kriedy a vodky. Cínový predmet utrite, opláchnite a vyleštite.

9. Predchádzanie zápachu v šatníku

Kusy kriedy v skrinke zabránia nečinnosti, ktorá sa často vytvára v uzavretých skriniach.

10. Vzorec pohybu počas reorganizácie nábytku

Kriedu je možné použiť na vytvorenie približnej verzie usporiadania nábytku. Na podlahu môžete nakresliť vzor. A pozerajte sa zboku skôr, ako sa veci začnú pohybovať.

11. Perfektné brúsne povrchy

Brúsite kriedu na povrchu, ktorý brúsite. Leštte, kým povrch nie je úplne rovný.

12. Ochrana pred hrdzou

Krieda absorbuje vlhkosť, takže hrsť kriedy v skrinke na náradie pomôže predchádzať korózii.

13. Skrutkovač bude „poslušný“

Na hlavu skrutky votrite malú kriedu, aby sa skrutkovač neposunul.

14. Okamžitá oprava steny

Ak chcete rýchlo odstrániť malé priehlbiny a škrabance na svojich stenách, nájdite kúsok kriedy vhodnej farby a tieto plochy otrite.

15. Opravné prostriedky proti mravcom

Z nejakého dôvodu mravce neradi prechádzajú čiarami nakreslenými kriedou. Nakreslite čiaru pri dverách, na parapetoch, slovom, kdekoľvek mravce pochádzajú z vášho domu.

16. Bieliace nechty

Kefu vytrite bielou kriedou a potom ju utrite pod špičkami nechtov. Štetiny odstránia špinu z nechtov a biela krieda spôsobí, že vnútorný povrch bude ľahký, čistý a upravený.

17. Žiariaci kov alebo mramor

V miske rozdrvte niekoľko kusov kriedy (na farbe nezáleží) na jemný prášok. Navlhčite mäkkú handričku a ponorte ju do drvenej kriedy, trite kov alebo mramor. Opláchnite teplou vodou a utrite dosucha. Kriedové granule odstránia tmavý sediment bez poškodenia povrchu.

18. Kľúče v zámku

Je kľúč zaseknutý v zámku? Trieť kriedu pozdĺž zubov kľúča a potom niekoľkokrát otočiť kľúčom v zámku. Kriedové častice absorbujú nečistoty a vlhkosť vo vnútri hradu.

19. Inštalácia hardvéru brány

Ak sa chcete presne hodiť na kovanie dverí, označte priestor na dverách a potom dvere zatvorte. Krieda pomôže označiť presné miesto pre západku, zámok atď.

20. Dekor na papieri

Vetrajte farebné pastelky do misky s vodou a potom ponorte do vody kúsok papiera. Nechajte to zaschnúť a pomocou lak na vlasy môžete vykonať požadovaný dizajn.

21. Nové pastelky

Môžete si vziať zvyšné kriedy a vytvoriť novú kriedu! Stačí rozdrviť a zmiešať s vodou, naliať do vhodnej formy a nechať zmes zaschnúť. Mimochodom, môžete vytvoriť jasnejšie farby pridaním potravinárskych farieb. Hotovo! Teraz môžu vaše deti pokračovať v umeleckých pokusoch na asfalte.

Pin
Send
Share
Send
Send