Užitočné nápady

Efektívne tipy na upratovanie

Pin
Send
Share
Send
Send


Zakaždým, keď príde čas na vyčistenie domu, stojíte, pozrite sa na všetko, čo bude treba čo najskôr vyčistiť a utrieť, a vaše ruky siahajú po plynovej nádobe, aby všetko zapálili ... Rozhodne každý nenávidí čistenie domu, najmä keď príde večer. a hľadáte miesto, kde si môžete unavené telo pripevniť.

Upozorňujeme na jednoduché, užitočné a veľmi efektívne tipy na upratovanie domu, ktoré vám zaručene ušetria čas, peniaze a námahu, ako aj pomôžu vecim slúžiť oveľa dlhšie.

Ak chcete matrac alebo pohovku rýchlo očistiť a zbaviť sa nepríjemného zápachu, do vodnej fľaše nalejte vodku, vyčistite povrch a nechajte uschnúť. Odporúča sa tiež utrieť kefou alebo špongiou pre lepšie čistenie od prachu a vlny.

Ak chcete mikrovlnnú rúru ľahko vyčistiť a zbaviť sa zápachu, stačí naliať vodu do sklenenej misky, po hodení citróna do polovice a potom zapnúť mikrovlnnú rúru. Voda je potrebné priviesť do varu, aby sa vo vnútri uvarila, stačí pár minút. Potom mikrovlnnú rúru vypnite a minútu počkajte, kým otvoríte dvere. Odstráňte riad s vodou a pokojne utrite naparenú špinu vôňou citróna.

Stropný ventilátor očistite od prachu pomocou vankúša. Stačí ho hádzať na čepeľ a jemným potiahnutím sem a tam. Všetok prach zostane vo vankúši, nie vo vlasoch.

Dajte mastnú škvrnu na tapetu? Stačí ju trieť kriedou a dať jej pár minút na vstrebanie tuku a oblasť jemne utrieť navlhčenou handrou. Funguje tiež skvele s látkou!

Ak chcete rýchlo a ľahko vysušiť mokré topánky, jednoducho naťahujte noviny dovnútra a vložte plnené topánky do novín. Na urýchlenie procesu v priebehu času sa odporúča výmena novín.

Ak chcete rýchlo zozbierať vlnu svojho štvornohého priateľa, jednoducho utrite koberec alebo iný povrch gumovou špachtľou alebo čističom okien.

Rád pripravujete kokteily, ale neradi čistíte mixér k smrti? To všetko je v minulosti! Nalejte teplú vodu do mixéra a odkvapkajte trochu mydla alebo umývacej kvapaliny, potom ju na niekoľko sekúnd zapnite a potom vypusťte vodu. Hotovo!

Ak chcete ľahko vyčistiť akúkoľvek pozdĺžnu mriežku, vrátane žalúzií, jednoducho zabalte handru na maslový nôž a odvážne ju medzi trhlinami očistite od prachu.

Ak chcete koženému kreslu dodať nový život, ošetrite ho farbou na topánky a všetky odreniny zmiznú.

Ak chcete rýchlo a ľahko vyčistiť gril, nakrájajte cibuľu na polovicu a posúvajte ju pozdĺž grilu, pričom držte kliešte. Cibuľa nielen vyčistí gril, ale dá mu aj chutnú príchuť.

Utieranie rúžu je vždy ťažké, hlavným problémom je, že je rozmazaný. Nastriekajte sprej na vlasy na rúž, počkajte 10 minút a opláchnite. Jednoduché a jednoduché!

Ak chcete obnoviť bývalý lesk spálenej panvice, nalejte doň vodu, pridajte pohár octu a pomaly zapaľujte. Potom vypnite kachle a do tekutiny pridajte dve polievkové lyžice jedlej sódy. Po vypustení kvapaliny a panvici utrite špongiou.

Ak chcete rýchlo a ľahko vyčistiť mlynček a zbaviť sa zápachu, oblieknite doň polievkovú lyžicu (alebo dve) bielej ryže, potom vyprázdnite obsah a utrite mlynček handrou.

S pomocou "suchého zipsu" ľahké a jednoduché čistenie tienidla od prachu.

Na ľahké a ľahké čistenie rúry vložte do studenej rúry pol šálky amoniaku. Nasledujúce ráno vyberte šálku a utrite rúru zvnútra.

Už vás nebaví zakalené škvrny na pohárikoch? Stačí ich utrieť handrou navlhčenou v octe.

Ak chcete sklo rýchlo umyť, pridajte do neho trochu čistiaceho prostriedku, zmačkajte kúsok fólie a dobre utrite.

Pred varením mastných potravín kvapnite rastlinný olej do rúry a utrite ho. Po vyprážaní sa všetky mastné spreje odstránia bez problémov jednoduchým utretím.

Umývačky riadu je potrebné umývať. Dajte šálku octu do hornej časti umývačky riadu a na spodnú časť nalejte sódu do jedla a spustite ju. Vyčistíte nielen vnútro umývačky riadu, ale budete môcť obdivovať aj dosť zábavný pohľad.

Ak chcete mydlový poťah bez problémov odstrániť zo sprchovacích dvierok, ošetrite ho sprejom na varenie, počkajte 5 minút a odstráňte ho mydlom.

Ak chcete blokádu rýchlo vyčistiť, zahoďte 4 tablety Alka-Seltzer do otvoru v dreze a nalejte pohár octu. Po 10 minútach opláchnite vriacou vodou.

Na odstránenie povlaku z povrchu kúpeľa nakrájajte grapefruit na polovicu a nalejte soľ na polovicu, ktorá sa vyčistí. Aby sa dosiahol väčší účinok, odporúča sa tiež naliať soľ do kúpeľa. Znečistené miesta utrite grapefruitom a soľou a vychutnajte si čistotu a arómu.

Je ľahké a ľahké utrieť žalúzie, mať ruku v ponožke a odstrániť z nich prach.

Aby ste sa zbavili bielych kruhov na nábytku, odstráňte vlhkosť handričkou a miesto dôkladne osušte fénom.

Madden sa škvrny na koberci? Zmiešajte 2 diely vody a 1 diel octu, osušte handru touto tekutinou, položte ju na škvrnu a vyžehlite ju železom, najlepšie parou. Ak škvrna pretrváva, postup zopakujte.

Aby ste kávovar rýchlo vyčistili, naplňte ho rovnakým dielom octu a vody. Zapnite cyklus varenia, vypnite ho na polovicu a tento postup opakujte znova. Po varení octu spustite 2 cykly s čistou vodou.

Kto má strieborné príbory, vie čo, to je múka na ich čistenie a vyleštenie. Aby ste sa nemohli mučiť, položte na dno nádrže, v ktorej budete namočiť striebro, fóliu, tam naložte striebro a pridajte polovicu sv. l. soľ a podlaha umenie. Ja sódu, naplňte horúcou vodou a nechajte striebro 30 minút otkisat. Potom striebro odstráňte a utrite, stmavnutie by malo zmiznúť.

Ak je vaše dieťa (alebo priateľ) na pohovke choré, pripravte si pastu z vody a jedlej sódy, potom naneste na problémovú oblasť a nechajte uschnúť. Po vysušení stačí miesto vysať, nezanechajú škvrny ani zápach. Táto metóda tiež dobre funguje s močom na koberci.

Aby ste elektrickú mriežku ľahko vyčistili, po varení ju vypnite a keď je horúca, položte na jednu stranu vlhké papierové utierky. Para z vlhkých uterákov zmäkčuje zvyšky jedla a môžete ich ľahko odstrániť iba utretím grilu.

Aby ste nemuseli utrácať peniaze za drahé toaletné čistiace prostriedky a aby ste sa nekúpali pri čistení, dajte do cisterny plechovku naplnenú ocotom, pričom predtým urobte malé otvory vo veku. Zakaždým, keď zoberiete vodu, spadne nejaký ocot z pohára do cisterny, ktorá udrží vašu záchodovú misku v čistote.

Ak chcete dezinfikovať kuchynskú špongiu, zohrejte ju v mikrovlnnej rúre po dobu 2 minút, zabije 99% baktérií.

Pred zapnutím režimu sušenia vyhoďte do auta suchú utierku. Uterák absorbuje všetku prebytočnú vlhkosť, čo výrazne urýchľuje a zlepšuje účinok sušenia.

Pin
Send
Share
Send
Send