Užitočné nápady

Ako urobiť malú kuchyňu pohodlnou a krásnou na niekoľkých metrov štvorcových: odborná pomoc

Pin
Send
Share
Send
Send


Zatiaľ čo snívame o našom ideálnom dome, často predstavujeme veľkú priestrannú kuchyňu, ktorá sa stane stredobodom života: na takomto mieste je príjemné zapojiť sa do kulinárskych experimentov, večeri stretnúť s celou rodinou, prijímať hostí. Realita je často úplne iná a do kuchyne alebo do skromného kúta v štúdiu je vyhradená malá miestnosť. Niekedy musíte dokonca priniesť časť nábytku do lodžie, aby ste aspoň nejako rozšírili obytný priestor.

Ale aj v tomto prípade ho môžete vybaviť tak, aby bolo pohodlné, funkčné a moderné. Variť na tom bolo potešením.

Dizajnový projekt pre domácich majstrov: nie taký zložitý, ako sa zdá

Ako začať s usporiadaním kuchyne? V obchode si môžete kúpiť hotový nábytok a potom ho skúsiť vytlačiť do obmedzeného priestoru. V tomto prípade určite zistíte, že skrinky neobsahujú všetko, čo by sme chceli. V rohu je malý nevyužitý priestor. Musíte si vybrať medzi chladničkou a umývačkou riadu. Polovica dverí zablokoval kuchynský kút.

Z tohto dôvodu začíname usporiadanie kuchyne návrhovým projektom. V takom prípade nie je potrebné kontaktovať špecialistov. Do krabice si môžete vziať list papiera a nakresliť kuchynský plán s nábytkom. Môžete dokonca rezať kúsky nábytku a premiestňovať ich podľa svojho plánu a zvoliť optimálne umiestnenie.

 

Existujú však pokročilejšie spôsoby modelovania kuchyne a uľahčenie je dnes jednoduché. V prípade dotazu „softvér na návrh kuchyne“ nájdete odkazy na najrôznejší softvér vrátane bezplatného a online. Pozrite sa, vyberte si svojho obľúbeného a vytvorte ho.

Väčšina týchto služieb je navrhnutá pre nepripravených používateľov, jednoduchá a intuitívna. Vyberte si veľkosť miestnosti, umiestnenie dverí a okien a začnite „vybavovať“ kuchyňu nábytkom a domácimi spotrebičmi, nastavovať ich rozmery a polohu. Presuňte nábytok, uložte niekoľko možností a vyberte to najlepšie pre váš domov. Programy vám umožňujú vidieť, ako bude vyzerať kuchyňa, a to v 3D verzii.
Samozrejme, že nábytok pre malú kuchyňu je najlepšie objednať. Takže môžete využiť 100% všetkých voľných priestorov a poskytnúť pohodlné skrinky a police, ktoré nenájdete v štandardných kuchynských linkách.

Závesné skrinky je možné vyrobiť až po samotný strop vo viacerých radoch.

Použite priestor nad chladničkou a jedálenským stolom: vložte tam malé otvorené police alebo skrinky.

2. Vyberte vstavané spotrebiče

Môže to byť varná doska, rúra, mikrovlnná rúra, umývačka riadu. Takto zabijete dva vtáky jedným kameňom: budete mať voľný výber možností umiestnenia a povrchy nad nimi môžete použiť ako pracovníkov. Kuchynský apartmán na mieru spolu s vstavanými spotrebičmi sa zmestí do vyhradeného priestoru tak, aby nevznikli žiadne medzery, kde by zostali zvyšky jedla.

3. Uprednostňujte kompaktné domáce spotrebiče.

Táto technika má spravidla šírku menšiu ako štandard. Napríklad talianska značka špeciálne pre majiteľov malých kuchýň vyrába vstavané varné dosky a rúry široké iba 45 cm.

 

Indukčná sklokeramická varná doska, napriek svojej malej šírke, zostáva pohodlná, pretože namiesto štandardných štyroch má iba tri horáky. Panel je k dispozícii v dvoch farbách: biela a čierna, čo rozširuje možnosti výberu.

Úzka rúra

Vo dvojici varnej dosky si môžete kúpiť úzku rúru. Všetko v ňom je ako v prípade veľkých bratov: časovač, režim pripomenutia pripravenosti jedla, gril, konvekcia a ďalšie funkcie potrebné pre moderné hostesky. Okrem toho je vybavená funkciou tangenciálneho chladenia, ktorá chráni okolitý nábytok pred zahrievaním - je to užitočné najmä v kuchyniach s obmedzeným priestorom medzi prvkami.

4. Nebojte sa používať neštandardné riešenia.

Napríklad, ak umiestnite nábytok do dvoch rovnobežných stien, priechod medzi nimi by nemal byť menší ako 120 cm. Štandardná hĺbka podlahových skriniek a všetkých veľkých domácich spotrebičov je 60 cm. Ak je medzera medzi radmi príliš úzka, objednajte si nábytok pre jednu z nich. už. Pozdĺž jednej steny nainštalujte štandardné skrinky a všetky spotrebiče a na druhú - skrinky hlboké 40 - 45 cm.

Hlboké skrinky s policami budú pohodlnejšie, ak urobíte tieto police zasúvateľnými. Takže ľahko nájdete potrebné.

Neváhajte použiť neštandardné riešenia.

Vytvorte si skrinky rôznych šírok s rôznymi medzerami medzi policami: stačí, aby sa zmestili vaše obľúbené mixéry alebo karafa vysokej vody na vodu. Ak si okamžite pre každú položku vybavíte svoje vlastné miesto a vyrobíte si nábytok s týmto vedomím, budete prekvapení, koľko môžete dať do skriniek jednoducho preto, že sa použije každý kubický centimeter priestoru.

Dokonca aj v skrinke pod umývadlom, ktoré je zvyčajne prázdne, môžete vytvoriť úzke police, na ktoré umiestnite čistiace prostriedky.

Vytvorte vhodné boxy na skladovanie korenín a konzervovaného jedla - tiež veľkosť pohárov a krabíc.

5. Pozrite sa, ako získať ďalší priestor.

Napríklad dvere. Na stupnici malej kuchyne, kde sa počíta každý centimeter štvorcový, je mať štandardné dvere nemenný luxus. Vyberte ho úplne alebo vymeňte za zaťahovací.

Ak je pravdepodobnejšie, že vaši členovia rodiny jedia radšej oddelene ako spolu, vytvorte skladací stôl, ktorý pojme 1-2 osoby. Zvyšok času môže byť odstránený, aby nezasahoval.

Ak okenný parapet pojme kuchynský priestor, ktorý potrebujete, môžete ho ľahko odstrániť.

Ďalšou nepríjemnou časťou kuchyne je parapet. Zabráni vám to v otvorení dverí. Buď ho úplne orežte, urobte čo najužší, alebo naopak, rozšírte ho a vytvorte ďalšiu pracovnú plochu alebo jedálenský stôl.

6. Nezabudnite na výfuk.

Je to potrebné najmä v malých kuchyniach, kde je oveľa rýchlejšie znečistený vzduch. A tu prichádza nemecká značka Krona, ktorá ponúka dva nové modely kompaktných šikmých kapucní, každá v čiernej a bielej verzii:

Šikmá kapucňa.

Šikmá kapucňa vhodná do kuchyne akejkoľvek veľkosti, pretože každá z nich má vysoký výkon. Okrem toho sú kapoty vybavené energeticky úsporným LED osvetlením a modely s dotykovým ovládaním majú integrovaný časovač automatického vypnutia. Pre malú kuchyňu sú však tieto zariadenia nenahraditeľné: nenavrhujú vizuálne preťaženie, nezaberajú veľa miesta a pracujú v dvoch režimoch: odsávanie vzduchu a recyklácia. Je to dôležité, ak nemáte schopnosť alebo želanie viesť vetracie otvory v celej kuchyni. To znamená, že si budete môcť slobodne zvoliť miesto, kam chcete umiestniť tanier.

7. Používajte kompaktnú umývačku riadu

Umývačka riadu - druh technológie, ktorá sa často zanedbáva a ktorá je vybavená malou kuchyňou. Ak však použijete vyššie uvedené tipy, môžete ľahko nájsť miesto pre kompaktné a dokonca aj pre vstavanú umývačku riadu.

Umývačka riadu Fornelli.

V tejto umývačke riadu je šírka iba 45 cm a je umiestnených 10 súprav riadu. Príjemné bonusy: indikátor „lúč na zemi“, oneskorený štart a 6 pracovných programov.

Tma alebo svetlo?

Veľa záleží na správnom výbere farby do kuchyne. Spravidla pre malú kuchyňu sa odporúča zvoliť svetlé farby: vizuálne zväčšujú priestor a sviežosť.

Kuchyňa v jasných farbách.

Ak však dávate prednosť tmavému nábytku a domácim spotrebičom, nemali by ste sa vzdať svojich preferencií. Môžete hrať na rozdiel: svetlé steny a podlaha a čierna kuchynská súprava: nezvyčajné a elegantné.

Kuchyňa v tmavých farbách.

Jedinou nespornou výhodou malej kuchyne je, že všetko je vždy po ruke. Pohodlná kuchyňa teda nie je počet metrov štvorcových, ale ich zručné použitie.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send