Užitočné nápady

15 potravinárskych výrobkov, ktoré sa môžu používať v každodennom živote

Pin
Send
Share
Send
Send


Až nabudúce dôjdu všetky chemické čistiace prostriedky vo vašej domácnosti, neveďte do obchodu ako prvé, najskôr skontrolujte obsah kuchyne. S najväčšou pravdepodobnosťou tu nájdete veľa alternatív k prostriedkom, na ktoré sme zvyknutí, ktoré vynikajú v boji proti znečisteniu a iným porážkam výrobkov pre domácnosť.

Pravdepodobne sa dokonca pýtate, aké jednoduché výrobky môžu byť užitočné v každodennom živote.

1. Jedlá sóda

Použitie sódy na bielenie vecí už nie je neuveriteľným tajomstvom. Ak ste to však nikdy nepočuli, mali ste ju vziať do prevádzky. Aby táto technika fungovala, stačí do bielizne pridať niekoľko lyžičiek a takmer okamžite sa stane jasnejšou.

2. Mletá káva

Na handričku nalejte mleté ​​zrno, stočte ho a pevne zviažte. Zrnková káva je veľmi mocný nástroj na čistenie jedál z vodného kameňa a iných nepríjemných zrážok, pričom sa nemusíte báť, že poškriabate smalt.

3. Bobkový list

Ak si neželáte, aby sa v múke tvorili žiadne zárodky, alebo sa bojíte, že sa to jednoducho začne zametať, vložte doň pár bobkových listov a nič podobné sa nestane.

4. Citrón

Aby citrón fungoval, musíte do neho vtrieť niekoľko lyžičiek hrubej soli. Potom môžete ľahko umyť akékoľvek nečistoty z porcelánu, panvíc, hrncov alebo dokonca umývadiel!

5. Ocot

Ocot ako domáci čistiaci prostriedok sa môže používať v rôznych formách. Na začiatok sa s ňou ľahko môžete zbaviť rôznych škvŕn. Napríklad, ak máte škaredé kruhy v spodnej časti hrnčeka čaju alebo kávy, ocet ľahko zvládne takúto úlohu. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať ocot a sódu do jedla, naliať pohár s výslednou zmesou a chvíľu počkať. Alebo skôr, od dvoch hodín a končiacich v noci, škvrny určite zmiznú.

6. Zelený čaj

Ak ste už boli mučení kvôli nepríjemnému zápachu z chladničky, môže vám pomôcť niekoľko listov zeleného čaju. Všetko, čo musíte urobiť, je dať ich do šálky a priamo v tejto forme do chladničky. Listy zeleného čaju absorbujú štipľavý zápach.

7. Chlieb

Chlieb môže skutočne fungovať ako špongia, iba jeho textúra je ešte mäkšia, čo znamená, že pre nich je ľahké zachytiť malé ostré detaily. Napríklad, ak si niečo zlomíte a bojíte sa malých úlomkov, ktoré je takmer nemožné vidieť, stlačte kúsok chleba na nebezpečné miesto a potom ho vyhoďte - všetky úlomky sú v ňom.

8. Kukuričný škrob

Ak je srsť domáceho maznáčika doslova lesklá tukom, môžete ho ľahko zbaviť posypaním kukuričného škrobu. Zvyčajne, olej, do ktorého sa tuk ľahko vstrebáva, zostáva len česať škrob z vlny.

9. Banán

Pomocou banánovej šupky môžete veľmi ľahko a rýchlo zbaviť striebra akýkoľvek strieborný produkt. Zmiešajte rozdrvenú šupku s vodou, aby ste dosiahli pastu. Potom naneste výslednú zmes na striebro, utrite ju handrou, opláchnite a osušte.

10. Mlieko

Mlieko veľmi dobre odstraňuje škvrny z oblečenia. Namočte špinavé oblečenie do mlieka na noc a nasledujúce ráno si môžete škvrnu ľahko umyť. Táto metóda funguje veľmi dobre s atramentom.

11. Múka

Ak mravce kráčajú vo vašom dome v tenkom kroku, môžete sa ich zbaviť pomocou múky. Stačí posypať miesta, kde sa s nimi stretávate častejšie, s niektorými z nich. Túto „pochúťku“ odnesú do svojich domovov, zjedia ju, ale keďže ju nedokážu stráviť, zomrú veľmi skoro.

12. Soľ

Soľ veľmi ľahko absorbuje akýkoľvek tuk alebo olej. Preto nabudúce, keď sa neúmyselne zašpiníte takýmito škvrnami, stačí zasiahnuté miesto dôkladne posypať soľou a po chvíli ho uzamknúť. Škvrna bude preč.

13. Olivový olej

Aby ste namazali pančuchy, nie je vôbec potrebné kupovať žiadny špeciálny nástroj, stačí len kvapkať nejaké množstvo olivového oleja a všetko bude fungovať najlepším možným spôsobom. Súčasne je olivový olej pomerne lacný, nemá zápach a svojimi úlohami robí vynikajúcu prácu.

14. Kečup

Kečup môže pomôcť domácnosti v domácnosti s tým, že s jeho pomocou môžete ľahko vyleštiť všetky hrnce a panvice, pretože sa veľmi rýchlo zbaví škvŕn a mierne odfarbí odfarbené oblasti.

15. Repkový olej

Aby ste sa zbavili mastných škvŕn, stačí ich utrieť repkovým olejom. Odstraňuje všetky škvrny a dokonale čistí povrchy.

Pin
Send
Share
Send
Send