Užitočné nápady

18 účinných tipov, ktoré vám pomôžu zvýšiť kapacitu malej kúpeľne

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri opravách v byte alebo dome ľudia veľmi často nevenujú dostatočnú pozornosť takémuto miestu, ako je kúpeľňa.

Ihneď treba zdôrazniť, že nie je možné zanedbať usporiadanie a dekoráciu tejto miestnosti.

V novej revízii boli zozbierané tipy, ktoré umožňujú maximálne využitie toalety v dome.

1. Nastavte akcenty

Dekoratívne prvky v interiéri kúpeľne.

Použite rôzne ozdobné prízvuky, aby ste upozornili na najúspešnejšiu zónu miestnosti a odvrátili jej malú veľkosť. Napríklad pôvodné zrkadlo nad kúpeľňou v komplexe s dlhými hustými záclonami okamžite upúta pozornosť a urobí interiér zaujímavým a harmonickým.

2. Nevzdávajte sa veľkého umývadla

Veľké umývadlo v malej kúpeľni.

Chcete získať veľké horné umývadlo? Nepopierajte to. Drez tohto typu je najlepšie umiestniť na špeciálnu sklopnú dosku a na objemnú skrinku, ktorá sa na prvý pohľad zdá byť praktická, ale v skutočnosti iba ukradne cenný priestor.

3. Reflexnejšie povrchy

Malá kúpeľňa so zrkadlovou stenou.

Keď začnete s navrhovaním malej kúpeľne, pokúste sa čo najviac využiť chrómované kovové a zrkadlové povrchy. Celoplošné zrkadlo alebo kovová dlaždica uľahčujú kúpeľ a vizuálne zväčšujú priestor.

4. Rozmýšľajte širšie

Vstavané regály na záchode.

Majitelia malých bytov neustále trpia katastrofickým nedostatkom priestoru na rôzne veci. V takýchto situáciách sa šetrí schopnosť myslieť mimo poľa. Pozoruhodným príkladom takéhoto myslenia je táto malá toaleta, do ktorej bolo okrem toalety a umývadla umiestnených niekoľko stien kníh.

5. Spravte interiér veselým

Odvážny interiér malej kúpeľne.

Svetlé farby a ich výrazné kombinácie pomôžu priniesť trochu života a dynamiky do interiéru malej kúpeľne.

6. Venujte osobitnú pozornosť voľbe kúpeľa.

Mini kúpeľ pre malú kúpeľňu.

Vaňa je nepochybne ústredným a často najmasívnejším detailom, čo je pre majiteľov malých priestorov často luxus, ktorý sa nedá zaplatiť. Východom pre ľudí, ktorých kúpeľňa je viac ako skromná, budú kompaktné vane, ktorých parametre sú o niečo menšie ako parametre štandardných modelov.

Video bonus:

7. Zvýšte funkčnosť skrinky pod umývadlom.

Polica s otočným závesom.

Curbstone pod umývadlom, ktorý sa plynulo premení na poličku, ktorá sa tiahne pozdĺž jednej zo stien kúpeľne, bude praktickým a štýlovým riešením pre malú kúpeľňu.

8. Pozrite sa hore

Kúpeľňa so svetlou tapetu na strope.

Vizuálne zdvihnite strop a vizuálne zväčšte priestor malej kúpeľne. Pomôže to jasným tapetám s geometrickou potlačou a niekoľkými vstavanými svetlami. Takýto dizajn stropu vám umožní osviežiť interiér nudného kúpeľa a stať sa jeho skutočným vrcholom, priťahovať pozornosť a fascinovať každého, kto vstúpi.

9. Vyberte správny nábytok.

Závesný nábytok a inštalatérske práce v malej vani.

Majitelia malých susedných kúpeľní by sa mali zdržať nákupu objemných štruktúr. A nehovoríme len o veľkých obrubníkoch, ale aj o klasických voľne stojacich toaletách a umývadlách, ktoré sa často nachádzajú v interiéri malých kúpeľní. Ideálnou voľbou pre malú kúpeľňu bude zavesenie nábytku a inštalatérske práce, ktoré spravidla pomôžu ušetriť približne jeden meter voľného miesta.

10. Hrajte s farbami

Svetlý kúpeľ s jasnými akcentmi.

Vizuálne zväčšte plochu malej kúpeľne, pomôžte správne umiestniť farebné akcenty. Niekoľko svetlých pruhov na pozadí svetlých dlaždíc, svetlých umývadiel, toaliet alebo prízvukov urobí interiér dynamickým a odvráti pozornosť od jeho skromnej veľkosti.

11. Zložité skladovacie systémy

Skryté úložné systémy.

Namiesto objemných podstavcov a mnohých políc by majitelia malých kúpeľní mali venovať pozornosť štýlovým a výstižným vertikálnym štruktúram s hladkou fasádou a priestrannými zásuvkami.

12. Vstavané police

Vstavané police vo vnútri malej vane.

Malé police, vybavené v vopred usporiadaných výklenkoch v stenách, významne ušetria priestor, prispôsobia veľa potrebných vecí a urobia interiér štýlovým a moderným.

13. Zónujte priestor

Správne územné malé priľahlé kúpeľne.

Malá susedná kúpeľňa s kompaktným sprchovacím kútom, čiastočne schovaná za dvoma stojanmi na sadrokartónové dosky, je vynikajúcim príkladom inteligentného využívania a územného plánovania skromného priestoru.

Video bonus:

14. Pridajte zeleň

Rastliny vo vani.

Osviežiť a vyzdobiť interiér malej kúpeľne pomôže živé rastliny v kvetináčoch. Deodorizujú vzduch, pripomínajú leto, uvoľňujú kyslík, čo je obzvlášť dôležité pre malé miestnosti bez okien, a môžu sa stať kontrastným centrom svetlej kúpeľne.

15. Z dohľadu

Práčka v skrinke.

Ak máte v kúpeľni práčku, vybavte ju špeciálnou skrinkou. Takáto technika dizajnu urobí interiér malej kúpeľne štýlovým a uprataným.

16. Urobte umývadlo funkčným.

Polica pod umývadlom.

Napriek tomu, že drezový tulipán nie je najlepším riešením pre malú kúpeľňu, tu sa nachádzajú najčastejšie. Takýto dizajn je možné urobiť funkčným a ergonomickým pomocou špeciálne namontovaných políc, ktoré sú ideálne na skladovanie chemikálií pre domácnosť alebo kúpeľňových výrobkov.

17. Posuňte police

Police čiastočne zapustené do steny.

Police čiastočne zabudované do steny vôbec nezaberajú žiadne miesto a zároveň vyzerajú veľmi štýlovo a sviežo. Takéto police sú vhodné nielen na ukladanie rôznych potrebných vecí, ale tiež pomáhajú zónovať priestor malej susednej kúpeľne.

18. Urobte steny funkčnými

Viacúrovňové vstavané úložisko.

Zásuvky zabudované do jednej z voľných stien kúpeľne pomôžu funkčné steny kúpeľne. Takýto úložný systém je napriek svojej kapacite veľmi ergonomický a umožňuje vám ušetriť cenné štvorcové metre.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send