Užitočné nápady

Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru

Pin
Send
Share
Send
Send


Takmer všetky rodiny majú vo svojich kuchyniach mikrovlnné rúry. A niet divu. Koniec koncov, toto zariadenie môže výrazne uľahčiť prácu hostesky a zrýchliť mnoho procesov. Mnoho žien však súhlasí s tým, že nie vždy je ľahké umývať obľúbenú mikrovlnnú rúru vysokou kvalitou. A to je úplne jasné, pretože počas varenia sa viečka používajú zriedka a v dôsledku toho sa na stenách rúry vytvára vrstva tuku. Preto sa dnes tento problém diskutuje: ako vyčistiť mikrovlnnú rúru.

Ľudové lieky, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru

Nikto sa nebude hádať, koľko je toto zariadenie potrebné v akejkoľvek kuchyni. Je schopný nahradiť rôzne spotrebiče a zrýchliť varenie. Mnohé ženy v domácnosti si to však myslia starostlivosť o mikrovlnnú rúru môže byť časovo náročná. Článok popisuje, ako čistiť mikrovlnnú rúru doma bez vynaloženia veľkého úsilia a nepridelenia času na to.

Okrem širokej škály chemických výrobkov ponúkaných v domácich chemikáliách môžete žiariť najbežnejšími prostriedkami. A dnes diskutujeme o použití takých látok a metód, ako sú:

 • obyčajný ocot;
 • jedlá soda;
 • pracie mydlo;
 • kyselina citrónová;
 • aromatické oleje;
 • parný kúpeľ.

Teraz je potrebné podrobnejšie zvážiť, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru pomocou octu.

Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru od tukového octu

Starostlivosť o moderné spotrebiče nie je vždy ľahká. Faktom je, že veľa čistiacich prostriedkov, ktoré sú bežne používané našimi babičkami a matkami, už nie je vhodné pre citlivé povrchy kachlí. Nie každý kefa alebo čistiaci gél môže mikrovlnnú rúru trieť. Takže musíte hľadať nielen efektívne, ale aj starostlivého agenta.

Jednou z týchto látok je ocot. Ako správne umyť tuk a uhlík v týchto peciach octom?

Na tento účel je potrebné pripraviť ocotový prípravok. Ocot sa má mierne riediť. Nie je potrebné silne riediť ocot nízkym percentom, pretože musí zostať určitá sila, ktorá ovplyvňuje tuk.

Ako umývať mikrovlnnú rúru kyselinou citrónovou

Pretože kyselina citrónová v rozpustenej forme má takmer rovnaké vlastnosti ako ocot, je tiež účinná. Tento nástroj sa nebojte používať, pretože si myslel, že môže poškodiť krehký povrch kachlí. Je potrebné zvážiť, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru kyselinou citrónovou a urobiť to správne.

 1. Pripravte zloženie kyseliny citrónovej.
  Vyžaduje si to jeden balík citróna a pohár vody. Prášok je potrebné miešať až do úplného rozpustenia. Príprava kompozície sa výhodne uskutočňuje v nekovovom riade.
 2. Vložte nádobu do mikrovlnnej rúry.
  Musíte nastaviť vysoký výkon a nechať pôsobiť asi 20 minút. Doba expozície sa môže líšiť v závislosti od toho, ako je váš kachle znečistený.
 3. Keď je sporák hotový, nechajte ho chvíľu stáť.
  Je to potrebné, aby sa časť vody z nádrže s kyselinou citrónovou mierne odparila.
 4. Mikrovlnnú rúru je potrebné úplne vypnúť.
  Je dôležité nielen vypnúť tlačidlo, ale aj úplne odpojiť zástrčku zo zásuvky. Pretože sa pokúsite vyčistiť mikrovlnnú rúru vnútri, musí sa to urobiť pre vašu vlastnú bezpečnosť.
 5. Potom môžete sporák umyť.
  Na to nie sú potrebné žiadne abrazívne špongie alebo kefy. Pod vplyvom tepla a kyseliny sa vrstva tuku stáva mäkkou a pružnou, a preto sa ľahko odstraňuje.
 6. Dokončite čistenie.
  Niektoré ženy v domácnosti uprednostňujú po každom ošetrení chôdzu po povrchu zariadenia pomocou saponátu. Niekedy zvyšuje účinok a odstraňuje zvyšky mastných nečistôt.

Ako vyčistiť mikrovlnnú sódu

Hoci sóda je abrazívne činidlo a výrobcovia mnohých domácich spotrebičov kategoricky neodporúčajú použitie tejto látky v starostlivosti o spotrebiče, pri správnom používaní môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky. Malo by sa vidieť, ako vyčistiť mikrovlnnú sódu.

Je to dôležité! V žiadnom prípade by ste nemali liať sódu na povrch kachlí s cieľom ďalšieho trenia! Túto látku je možné použiť iba ako roztok!
 1. Približne pol litra nádoby rozpustí niekoľko polievkových lyží sódy.
 2. Nastavte najvyšší výkon okolo 12 minút.
 3. Po odparení počkajte trochu dlhšie.
 4. Pomocou mäkkej handričky jemne utrite všetky steny mikrovlnnej rúry.

Pomocou tejto metódy uvidíte, že pri pôsobení horúcej sódy sa tuk ľahko odstraňuje. Táto metóda je obzvlášť dôležitá, ak je tuk starý a iné metódy boli neúčinné. Po naučení, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru od tuku vo vnútri sódy, by ste mali hovoriť o mydle na pranie.

Ako rýchlo vyčistiť mikrovlnné mydlo

Pretože mydlo na pranie bolo vždy známe svojou schopnosťou rozpúšťať takmer všetky nečistoty, preukázalo sa tiež v boji proti mastným usadeninám.

Zaujímavé je, že Tento spôsob bude účinný aj bez zahrievania pece. Ak sa rozhodnete vykonať všeobecné upratovanie domu a náhle vypnete elektrinu, nebude to rušiť.
Pomocou špongie a mydla pripravte malé množstvo peny. Pri drhnutí kúska mydla na špongiu naneste takúto penu na celú zafarbenú plochu mikrovlnnej rúry. Nechajte pôsobiť 15 minút a potom jemne trite. Tuk sa rozpustí a môžete vyčistiť povrch kachlí.

Ako čistiť mikrovlnnú rúru vnútri domácej pary

Niektoré skúsené ženy v domácnosti vedia, že nie vždy je potrebné hľadať možnosti, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru citrónom alebo inými prostriedkami. Používajú iba vodu. Ako je to možné?
Vezmite nádrž so širokým vrchom. Z tohto dôvodu nebude pohár alebo šálka fungovať. Nalejte do nej vodu a dlho odparte. Po tom, ako sa rúra trochu vychladla, utrite steny mikrovlnky špongiou a potom ju vysušte. Po takýchto manipuláciách si môžete vychutnať čistotu vašich domácich spotrebičov.

Ak hľadáte, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru od horenia, potom je na to veľmi dobre vhodná ktorákoľvek z domácich metód.

Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru špeciálnymi výrobkami

Okrem chemických detergentov na umývanie veľmi znečistených mikrovĺn sú perfektné aj najbežnejšie detergenty na umývanie riadu. Špongiu v tomto nástroji môžete navlhčiť a vložiť do priloženého sporáka. Ideálne pre Fae alebo kométu.

Existujú tiež nástroje, ktoré sa dajú použiť bez zahrievania. Napríklad, pri premýšľaní o tom, ako rýchlo vyčistiť mikrovlnnú rúru, môžete použiť „Mr. Muscle“. Nanáša sa pomocou rozprašovacej fľaše a rozpúšťa nečistoty.

Video, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru od horenia

Z tohto článku vyšlo najavo, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru od tuku. Teraz si môžete pozrieť video, ktoré predstavuje zaujímavé tajomstvá rýchleho odstránenia tuku a pálenia z mikrovlnných rúr.

Pin
Send
Share
Send
Send