Užitočné nápady

Nielen do kuchyne: 12 užitočných rád o používaní hliníkovej fólie v každodennom živote

Pin
Send
Share
Send
Send


Nielen do kuchyne: 12 užitočných rád o používaní hliníkovej fólie v každodennom živote

Pri varení spravidla používame hliníkovú fóliu.

Je však vhodný nielen na tento účel.

Existuje najmenej 12 možností praktického použitia fólie, ktorá sa určite hodí v domácnosti.

1. Spasenie pred popálením


Hliníková fólia - číslo záchrany 1.

Nepríjemné nehody v kuchyni sa môžu stať každému. Ak ste omylom spálili, neponáhľajte sa s olejom - to je v zásade nesprávne rozhodnutie. Je oveľa efektívnejšie pripevniť kúsok fólie na postihnutú pokožku lesklou stranou vo vnútri. Musí sa držať približne 20 minút, aby fólia nielen zmiernila bolesť, ale aj zápal.

2. Ochrana proti škodcom

Hliníková fólia dokonale odpudzuje nežiadúcich hostí na záhrade.

Záhradné rastliny vyžadujú ostražitú ochranu. Na ich ochranu pred rôznymi škodcami nie je potrebné používať drahé a málo užitočné chemikálie. K dispozícii je úplne spoľahlivý a overený nástroj - hliníková fólia. Je potrebné zabezpečiť úzke prúžky na stonkách alebo vetvách záhradných rastlín. Potom budú chrobáky, vtáky, myši, ako aj ďalší hmyz a zvieratá obísť vaše záhradné bohatstvo.

3. Vylepšený signál Wi-Fi

Posilniť signál je ľahké.

Každý signalizátor vie, že hliníková fólia je tiež užitočná pri práci s elektronickými zariadeniami. Pre ľudí iných profesií odhalíme tajomstvo: pomocou fólie môžete vylepšiť signál smerovača Wi-Fi. Obdĺžnikový kus s rozmermi asi 10 x 15 centimetrov by mal byť pripevnený k zadnej časti routera. Lesklá strana by mala byť vo vnútri a tvar zakrivený.

4. Priniesť striebro v poriadku

S hliníkovou fóliou bude čistenie šperkov rýchle a ľahké.

Nie príliš hlboká a malú misku zabaliť do fólie. Do nádoby nalejte horúcu vodu a pridajte lyžičku jedlej sódy a soli, trochu premiešajte. Do zmesi pošlite čierne striebro. Necháme ho tam 10-15 minút, potom sa dostaneme a jednoducho opláchneme pod tečúcou vodou. Glitter a farba striebra budú perfektné!

5. Boj s hrdzou

Kto by si myslel, ale koná sa s ranou.

Hliníková fólia sa na všetkých miestach vyrovná hrdze. Na to, aby metóda fungovala, je potrebné vytvoriť jej kus a navlhčiť ju v destilovanom octe. Fólie len pretrite hrdzu.

6. Čerstvé banány

S fóliou zostávajú banány čerstvé dlhšie.

Banány sú veľmi chutným a zdravým produktom. Majú však jednu pomerne nepríjemnú nevýhodu - začínajú sa zhoršovať a deň alebo dva po zakúpení získajú nahnedlý odtieň. Aby ste tomu zabránili, môžete použiť hliníkovú fóliu. S jeho pomocou musíte zabaliť hornú časť banánovej kôry - to predĺži trvanlivosť najmenej dvakrát.

7. Ostré nožnice

Rýchle a ľahké ostrenie nožníc.

Ak sú nožnice tupé, nie je potrebné používať nepohodlný brúsny kameň, čím riskujete rezanie rúk. Vezmite kúsok hliníkovej fólie! S ním bude ostrenie oveľa rýchlejšie a ľahšie. Fóliu niekoľkokrát zložíme a potom jednoducho urobíme rezy. Desaťkrát a nožnice budú rezané rovnako dobre ako nové.

8. Pomoc pri domácej permutácii

Ponechať skrinku? Jednoduché!

Hliníková fólia zvláda zložitejšie úlohy. Poskytuje vynikajúcu príležitosť na rýchle a ľahké premiestnenie ťažkého nábytku z jedného rohu miestnosti do druhého. Ale iba pod podmienkou, že na podlahe je koberec. Za týmto účelom vložte malé kúsky fólie pod každú nohu nábytku. Teraz sa skĺzne a nespôsobí nepríjemnosti.

9. Transformácia batérií

Batéria AAA sa ľahko zmení na AA.

Pri nákupe zmätených veľkostí batérií? Alebo možno doma neboli tie, ktoré potrebujete? Nie je nič strašné, na záchranu príde hliníková fólia. S ním môžete ľahko zmeniť takmer všetky batérie typu AAA na AA. Ak chcete, aby fungovali, musíte medzi ne a cievku umiestniť malú guľu z hliníkovej fólie.

10. Čisté a lesklé riady

Liatina bude opäť rovnako dobrá ako nová, ak máte po ruke hliníkovú fóliu.

Liatinový riad je ľahko citlivý na rôzne druhy znečistenia. Okrem toho, detergent a voda nie sú zvlášť účinné v boji proti nim. Trieť je potrebné dlho a intenzívne. Hliníková fólia sa však kopí oveľa rýchlejšie. Na tento účel je potrebné z nej vytvoriť guľu, ktorá raz a dvakrát vyčistí všetky nečistoty a hrdzu.

Pin
Send
Share
Send
Send