Užitočné nápady

50 kreatívnych nápadov na organizáciu úložných systémov

Pin
Send
Share
Send
Send


Úložné systémy sa príliš nestávajú. Povedzme teda, že majitelia veľkých súkromných domov, v ktorých môžete vyčleniť samostatnú miestnosť na skladovanie, a tí, ktorí majú „šťastie“, majú malý byt, v ktorom zariadia aj malú poličku, ktorú musíte vyrezať každý centimeter štvorcový. Upozorňujeme na pôsobivý výber praktických a funkčných projektov na vytváranie úložných systémov v domoch a bytoch rôznych veľkostí a rozložení. Možno niektorí z vás už poznajú, zatiaľ čo iní to uvidíte prvýkrát, v každom prípade všetci prešli skúškou času a skúškou sily a praktickosti. Vybavte svoj domov pohodlím a pohodlím - inšpirujte sa projektmi zahraničných a domácich dizajnérov.

Úložné systémy v spálni

Prakticky v každej spálni je nainštalovaná šatníková skriňa alebo celý šatníkový systém na ukladanie odevov, posteľnej bielizne a doplnkov. Najčastejšie však tieto opatrenia nestačia, pretože by bolo vhodné uložiť ďalšie prikrývky alebo prikrývky v miestnosti na spanie a odpočinok, výmenu posteľnej bielizne alebo vankúše pre hostí, ktorí zostali cez noc. Všetky tieto položky sa zmestia do zásuviek umiestnených na spodnej časti postele.

Môže to byť buď úplne hladká zásuvka sotva viditeľnými otvormi pre ľahké otváranie, alebo posuvné boxy vybavené príslušenstvom - hmotnosť závisí od modelu postele a množstva voľného priestoru pod posteľou.

Škatule môžu mať rôzne veľkosti. Zatiahnuteľná škatuľa po celej dĺžke postele je ťažšie posúvateľná, ale do nej môžete umiestniť veci, ktoré sú nežiaduce skladať a ohýbať. A dve malé zásuvky v spodnej časti rámu postele - najbežnejšia možnosť usporiadania úložného priestoru.

Aj keď dizajn vašej postele pôvodne neposkytoval zásuvky, je možné ich vyrobiť dodatočne z materiálu vybraného vo farbe a štruktúre až po kvalitu postele. V takom prípade bude veľkosť a hmotnosť debien závisieť od toho, ako často ich musíte tlačiť a koľko úsilia ste pripravení urobiť.

Zásuvky ako úložné systémy môžu byť namontované nielen pod posteľ, ale aj ako miesto na oddych, ktoré sa v prípade potreby zmení na miesto na spanie.

Ďalšia možnosť usporiadania niekoľkých zásuviek je spojená s využitím voľného priestoru pod plošinou, na ktorej je posteľ umiestnená. Bolo by neodpustiteľnou chybou nechať také množstvo využiteľného priestoru bez racionálneho využívania.

Ak je komora vybavená spálňou určenou pre niekoľko ľudí a poschodovou posteľou, zásuvky sa dajú zapustiť nielen do spodnej časti postelí, ale aj do schodov. Počet takýchto škatúľ sa môže meniť v závislosti od výšky stropu v miestnosti a zodpovedajúcej veľkosti poschodovej konštrukcie.

Predstavujeme vám ekonomickú verziu usporiadania skladovacích systémov pre odevy, ktorá si bude vyžadovať minimálne finančné a časové náklady na výstavbu. Len pár potrubí alebo prútov a parný box a koľko možností uloženia. Tento spôsob skladovania bude vyzerať ekologicky v miestnostiach zdobených použitím estetiky priemyselných štýlov, podkrovia alebo minimalizmu.

Ďalším nie je najdrahší spôsob inštalácie úložných systémov, ktorý je možné vykonávať nezávisle a ktorý má len málo skúseností so stolárstvom. Za záves možno umiestniť zabudované alebo prenosné police s policami a tyčami na zavesenie oblečenia. Či sa farba záclon bude zhodovať s dekorom okien alebo sa stane farebným prízvukom - rozhodnete sa.

Keby bolo potrebné vo vašej spálni vytvoriť sádrokartónové výklenky, aby sa skryli technické systémy alebo nedokonalosti architektúry, potom by bolo zvláštne nevyužiť túto príležitosť a nezaistiť výklenky na skladovanie. Knihy a fotografie v rámoch, šperkovniciach a iných maličkostiach budú nielen po ruke, ale tiež zdobia interiér spálne.

Tu je príklad vytvorenia originálnych úložných systémov v plytkých nástenných skriniach. Mnoho políc na odevy, ktoré nemusia byť zavesené na pleciach, sa nachádza vo vnútri snehovobielych blokov s takmer hladkými fasádami. Takéto skladovacie systémy nezaberajú veľa užitočného priestoru v spálni, ale v skutočnosti budú veľmi praktické a priestranné.

Originálne police a skrinky do obývacej izby

Jedným z najbežnejších a najjednoduchších spôsobov usporiadania úložných systémov v obývacej izbe je inštalácia policovej jednotky. Môže to byť vstavaná konštrukcia a môže byť zostavená v náhodnom poradí podľa jednotlivých blokov - modulov. Regál môže pozostávať výlučne z otvorených políc alebo môže ísť o kombinovaný skladovací systém s bunkami, uzavretými skrinkami a zásuvkami.

Knižnica v obývacej izbe okamžite pridá do miestnosti stav domácej knižnice. Na ukladanie kníh je vhodné použiť stenu s dverami. Okolo dverí sú postavené otvorené police alebo bunky (alebo sa používa model prenosného stojana). Tým sa vyrieši problém s ukladaním a racionálne sa využije obytný priestor obývacej izby.

Snehovobiele regály od podlahy po strop nevyzerajú napriek svojej veľkosti masívne. Svetlé farby dávajú masívnu konštrukciu ľahkosti a sviežosti.

Nemenej obľúbený pri inštalácii systémov na ukladanie kníh je povrch, na ktorom sa nachádza videozóna. Otvorte police s knihami okolo televízora a vyzerajte skvele a nezaberajú veľa miesta.

V obývacej izbe, v ktorej je nainštalovaný krb (spravidla je umiestnený v strede jednej zo stien bez okien), je logické usporiadať skladovacie systémy na oboch stranách krbu. Symetrické usporiadanie otvorených políc a sklopných skríň vytvorí nielen priestranný úložný systém, ale prispeje aj k presnosti, zrozumiteľnosti a geometrie obývacej izby.

V obývacej izbe umiestnenej v typickom byte je ťažké predstaviť si polohu mäkkej zóny neďaleko steny kvôli malej veľkosti miestnosti. Ale v súkromných domoch a bytoch so zlepšeným plánovaním je možnosť improvizácie. Ak pohovka nie je umiestnená pri stene, môžete jej zadnú stenu usporiadať pomocou nízkeho stojana. Tým sa doplní počet úložných systémov v obývacej izbe a obraz miestnosti bude zaujímavý, netriviálny.

Takzvané „steny“, ktoré boli medzi našimi krajanmi na konci minulého storočia také populárne, sú minulosťou. Moderný štýl má tendenciu zjednodušovať a minimalizovať - ​​hladké fasády skriniek bez dekorácie a príslušenstva sa stávajú jednou z najpopulárnejších možností vkladania úložných systémov.

Kuchyne a jedálne - netriviálny prístup k skladovaniu

Mnohí môžu povedať, že v kuchynskom priestore je toľko úložných systémov - celý nábytok a v mnohých prípadoch aj kuchynský ostrov, ktorý sa má zaviesť. Veľa úložného priestoru však neexistuje. Je tu možnosť umiestniť ďalšie kuchynské skrinky pod strop nad jedálenský kút. Absolútne hladké fasády skriniek nepriťahujú pozornosť, vyzerajú moderne a štýlovo, ale zároveň pôsobia ako praktické riešenie na uloženie kuchynského náčinia.

V kuchynskom priestore, kde nie je možné zavesiť dostatočný počet skríň hornej vrstvy z dôvodu veľkého počtu okien alebo ich veľkostí, môžete použiť ako alternatívu otvorené police. Takto bude miestnosť naplnená slnečným žiarením a misky budú umiestnené tak, čo sa nazýva „po ruke“.

Šatňa - miesto, kde vládne poriadok

Zmeňte špinavé a opustené podkrovie súkromného domu v neuveriteľnú snehobielu šatňu! V priestore s veľkým skosením stropu a nepohodlnou architektúrou nie je ľahké vybaviť funkčnú miestnosť. Ale pre úložné systémy je toto miesto perfektné. Ponechajte priestor s najvyššou výškou stropu pre priechod, v oblastiach, kde by ste sa nemohli zmestiť do plného rastu, usporiadajte úložné systémy - skrinky a zásuvky, zavesené a posuvné boxy.

Hlavnou úlohou šatne je umiestnenie maximálneho počtu skladovacích systémov s minimálnym vynaložením využiteľného priestoru technickej miestnosti. Skrinky a stojany majú spravidla paralelné usporiadanie a sú usporiadané v dvoch radoch. V závislosti od veľkosti a tvaru miestnosti môžete použiť doplnok úložných systémov a umiestniť ich do tvaru U.

V priestrannej šatni sa okrem skriniek pozdĺž stien často inštaluje aj ostrov - samostatná nábytková jednotka, ktorá efektívne kombinuje funkcie úložného systému a stojana. Šatníkový ostrov je spravidla priestranná komoda s rôznymi zásuvkami na ukladanie doplnkov, šperkov a ďalších doplnkov k obrázku.

Ďalšia verzia ostrova šatníka, ktorá sa po pripojení k jednej zo stien stáva polostrovom, je uvedená na nasledujúcej fotografii. Ak vaša šatňa nemá dostatok miesta na to, aby sa do nej zmestili celé komody, môže byť táto voľba veľkolepou alternatívou. Ide o ďalší úložný systém so zásuvkami a povrchovú dosku na inštaláciu tašiek alebo šperkovníc, doplnkov.

Priestor pod schodmi - kaleidoskop skladovacích nápadov

Užitočný priestor pod schodmi nie je jednoduchý, ale musíte ho používať racionálne. Prvou myšlienkou, ktorá prichádza k väčšine majiteľov domov s bytom, v ktorom je schodisko, je organizácia úložných systémov. A v tomto prípade existuje veľa možností na usporiadanie zásuviek alebo otvorených políc, buniek alebo kombinovaných úložných jednotiek.

Tu je ďalší príklad využitia priestoru pod schodmi na usporiadanie úložných systémov - tu nájdete otočné skrinky, zásuvky a dokonca skrinku na umiestnenie vysávača.

Dekorácia úložných systémov pod schodmi vyzerá harmonicky, v dizajne sa zhoduje s výkonom nábytku vo zvyšku miestnosti. Schodisko, a to aj od jeho konca, sa stáva neoddeliteľnou súčasťou obrazu haly alebo priestoru chodby.

Rebríky sa spravidla nachádzajú v chodbách a halách súkromných domov. Preto bude logické umiestňovať do priestoru pod schody skladovacie systémy pre obuv a dáždniky, vrchný odev a tašky.

A tu je ďalší spôsob, ako navrhnúť police pod schodmi pre tých, ktorí sú dôležití nielen z praktického hľadiska, ale aj z estetického hľadiska a originality obrazu. V tomto prípade je dôležitý tvar, štruktúra a materiál skladovacieho systému.

Pre niektorých majiteľov domov je vhodnejšie umiestniť oddelené bunky alebo boxy pod schody, ale celý sklad, do ktorého môžete vstúpiť. Táto voľba samozrejme nie je vhodná pre všetky schody, všetko záleží na veľkosti konštrukcie a vlastnostiach umiestnenia podpier. V každom prípade bude vhodnejšie investovať do inštalácie senzora, takže keď otvoríte dvere svojej špajze pod schodmi, svetlá sa okamžite rozsvietia.

Pre tých, ktorí by nechceli upozorniť na priestor pod schodmi a nechať v tajnosti skutočnosť, že v nich sú skladovacie systémy, urobí možnosť s úplne hladkými dverami, za ktorými sú police a bunky skryté.

Nemôžete sa obmedziť na skladovacie systémy a usporiadať pod schody celú mini-kanceláriu s písacím stolom, nad ňou umiestnenými policami a sklopnými skrinkami alebo zásuvkami na papiere a kanceláriu. Dôležitou súčasťou takejto zmeny bude zabezpečenie dostatočnej úrovne osvetlenia na pracovisku pod schodmi.

Skrinky, sklady a to nielen

Zabezpečenie špajzy pre všetky veci, ktoré sa nehodia do súkromných priestorov domácnosti, do ich skriniek a komoda, je jedným z obvyklých a tradičných spôsobov skladovania. Do takýchto komorki môžete dať všetko, čo by ste sa nechceli pochváliť, v otvorených policiach a policiach, všetko, čo nemá zmysel ukladať v blízkosti postele alebo na chodbe.

Pri vybavovaní sedadiel oknom nezabudnite na efektívne využitie priestoru pod sedadlami. Pomocou jednoduchého princípu škatule s odnímateľným vekom môžete doplniť rady skladovacích systémov v dome alebo byte.

Pin
Send
Share
Send
Send