Užitočné nápady

14 kulinárskych chýb, ktoré zabraňujú dokonalému riadu

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý z nás pozná kulinárske zlyhania - lepkavé makaróny, mäso, ktoré sa najviac podobá kúsku starej gumy, nepečených koláčov a milión ďalších „majstrovských diel“, ktoré spôsobujú, že sa ľudia vzdajú svojich vlastných schopností.

Zhromaždili sme pre vás niekoľko typických chýb začínajúcich kuchárov, ktorí sa zbavia toho, z ktorého sa stanete guru na varenie. Aspoň by mali.

Opláchnite cestoviny

Umývanie pasty studenou vodou po varení môže spôsobiť, že každá talianska omdlí - koniec koncov, na jej povrchu zostane cenný škrob, ktorý pomáha lepšie absorbovať omáčku. Okrem toho voda, v ktorej sa cestoviny varili, používajú talianske ženy v domácnosti na riedenie príliš hustých omáčok.

Paradajky varte s inou zeleninou

Jednou z najčastejších chýb začínajúcich kuchárov - vložte paradajky do misky so zemiakmi, mrkvou a inou zeleninou. Kyselina obsiahnutá v rajčiakoch spomaľuje proces varenia zvyšnej zeleniny, vďaka čomu môže byť príprava jedla oneskorená. Z toho istého dôvodu sa ocot pridáva k jedlám, keď je jedlo takmer pripravené na servírovanie.

Na začiatku varenia pripravte vývar

Všetko je tu veľmi jednoduché - ak do vývaru pridáte soľ na samom začiatku prípravy, existuje riziko, že získate veľmi slané jedlo, pretože voda sa počas varenia vyparí. Mimochodom, tajomstvom chutného vývaru je dať mäso do studenej vody. Ale ak plánujete variť vynikajúce mäso, potom by voda určená na jeho prípravu mala vrieť.

Použite zemiakový mixér

Miešač je, samozrejme, skvelý pomocník pri príprave veľkého množstva jedál, ale nielen pri zemiakovej kaši. Najchutnejšie "rozdrviť" sa získa, ak to urobíte staromódny spôsob, pomocou tolkushki, a potom poraziť pravidelnou vidličkou. Mimochodom, profesionálni kuchári opatrne vypustia všetku vodu, v ktorej boli zemiaky uvarené, a dokonca ju dokonca vysušili priamo na panvici.

Kuchári majú vtip, že misa podsolená je omnoho horšia ako slaná. To isté platí pre korenie a korenie - ich nedostatok môže ovplyvniť kvalitu jedla a doslova ho zbaviť chuti. Ale dať všetko korenie, ktoré sa objaví iba na policiach, to nestojí za to - „re“ je v tomto prípade rovnako zlé ako „pod“.

Dajte do pizze veľa plnky

Na prvý pohľad sa môže zdať, že čím viac sú pizze, tým krajšia a chutnejšia. To však neplatí - pri varení pizze je lepšie striktne dodržiavať počet prísad uvedený v recepte. Takže môžete dostať chrumkavé cesto, ktoré nebude klesať a dá vám možnosť jesť pizzu rukami - rovnako ako vo svojej vlasti.

Uvarte cesto v malom množstve vody.

Cestoviny, knedle, knedle a iné výrobky z cesta sa musia variť v dostatočnom množstve vody. Ak je málo vody, cesto riskuje, že sa z neho stane pasta, a potom namiesto chutného jedla dostanete niečo menej ako chutné jedlo. Makaróny alebo knedle sa okrem toho budú držať nielen navzájom, ale aj na stenách panvice a budete súhlasiť s ich praním, čo je stále potešením.

Skartujte cibuľu vopred

Jemne nakrájanú cibuľu veľmi rýchlo horkú, takže aj pokrmy s ňou začnú horko chutiť. To isté sa môže stať, ak si nakrájate luk tupým nožom. Preto by drvená cibuľa mala byť tesne pred položením do misky a iba ostrým nožom.

Mäso nakrájajte na steaky pozdĺž vlákien

Dokonca aj to najlepšie mäso sa dá úspešne zmeniť na skutočnú "podrážku topánky", ak ju nakrájate pozdĺž vlákien. Pri vyprážaní sa tieto kúsky zmenšujú a stávajú sa veľmi tuhé. Aby sa tomu zabránilo, mäso sa musí narezať cez vlákna - potom sa počas varenia nezmení svoj tvar a zostane mäkké.

Sódu uhaste octom

Napriek tomu, že túto recepciu využili naše babičky, nemá v nej žiadny praktický zmysel. Pri hasení všetkého oxidu uhličitého, ktorý mal poskytnúť testovaciu vzdušnosť, ide do vzduchu, ale na zvýšenie testu sa stretáva sóda, ktorá v procese tohto chemického experimentu zostala vynikajúca. V jednom zo starých receptov sa odporúča použiť túto techniku ​​na prípravu cesta: vzdušnú lyžicu: rozpustite lyžičku sódy v 1/2 pohári vody a lyžičku kyseliny citrónovej v inej pohári s rovnakým množstvom vody a potom pridajte do cesta.

Zemiaky pečte ihneď po porciovaní.

Súhlasíte, že pečené zemiakové kliny s chrumkavou kôrou vyzerajú veľmi chutný. Na obrázku. V praxi môže byť dosiahnutie takejto kôry veľmi ťažké. Ak však plátky namočíte na pár hodín do studenej vody a až potom ich položíte na plech, ďalší škrob zmizne a po upečení budú zemiaky vyzerať presne ako na stránkach časopisov o varení.

Zeleninu varte dlho

Aj keď nie ste fanúšikmi jedál al dente, nezabudnite, že všetka zelená zelenina, ako napríklad brokolica alebo špenát, dlhodobé varenie netoleruje. Preto sa na ich prípravu používa kulinárska technika, ako je blanšírovanie - krátkodobé tepelné ošetrenie vo vriacej vode. Trvanie sa pohybuje od 2 do 5 minút a závisí od vybranej zeleniny. Tento spôsob prípravy nielen zachováva ich chuť a farbu, ale tiež minimalizuje stratu vitamínov.

Cibuľa a mrkva odovzdajte súčasne

Jednou z najčastejších chýb pri vytváraní pasáže na polievku (ktorá sa mylne nazýva „vyprážanie“), je vloženie cibule a mrkvy do panvice súčasne. V skutočnosti musíte najskôr dať cibuľu, počkajte, kým sa nezačne priehľadná, a až potom pridajte mrkvu. Tajomstvo je jednoduché: na rozdiel od všeobecného presvedčenia sa cibuľa varí dlhšie a pri horení získava horkú chuť, ktorá sa prenáša na jedlo.

Pri výrobe slaných potravín zanedbajte cukor

Nejde samozrejme o pridávanie cukru do polievky v pomeroch použitých na varenie džemu. Chuť však môže kvalitatívne vylepšiť malá štipka cukru v borschte, soljance, guláši alebo iných pokrmoch - najmä v tých, ktoré obsahujú kyslé prísady, ako sú paradajky. Mimochodom, toto pravidlo funguje aj opačným smerom - štipka soli v miskách zo sladkého cesta dáva pečeniu bohatšiu chuť.

Pin
Send
Share
Send
Send