Užitočné nápady

18 častých domácich problémov, s ktorými si Vaseline poradí

Pin
Send
Share
Send
Send


Vaseline je jedinečný nástroj, ktorý dokáže vyriešiť celý rad problémov v živote ľudí, najmä pokiaľ ide o každodenné ťažkosti.

Pri novom preskúmaní sa naraz zozbieralo 18 populárnych „domácich“ ťažkostí a je to tento nástroj, ktorý pomôže vyriešiť s ľahkosťou.

1. Lepkavá guma

Žuvačka prilepená k nábytku.

Vaseline pomôže odstrániť žuvačku, ktorá pevne drží na povrchu nábytku. Za týmto účelom by sa žuvačka a jej okraje mali hojne rozmazávať vazelínou, počkať, kým nezmäknú a potom zoškrabať zvyšky z povrchu nábytku.

2. Stopy kozmetiky

Stopy make-upu na odevoch.

Škvrny od základu a rúžu sa považujú za ťažko odstrániteľné. Pred umývaním ich umyte bežnou vazelínou. Po ošetrení vazelíny by sa mal predmet umyť pomocou prášku, odstraňovača škvŕn alebo saponátu na umývanie riadu, aby ste sa zbavili mastných zvyškov. V žiadnom prípade však nepoužívajte vazelínu na čistenie jemných textílií.

3. Kruhy z pohárov

Biele kruhy z pohárov a pohárov na drevených pracovných doskách.

Vaseline pomôže zbaviť sa bielych stôp pohárov a pohárov, ktoré často zostávajú na drevených povrchoch. Za týmto účelom naneste na kontaminované oblasti malú vazelínu, nechajte ju chvíľu pôsobiť a potom zvyšky jednoducho utrite z povrchu. Po tomto postupe nenastanú stopy po nenávistných stopách a drevené povrchy budú žiariť ako po kvalitnom leštení.

4. Creaking spieval

Squeaky dvere a skrinky.

Namažte pánty a skrinky malými množstvami vazelíny, aby všetky dvere a zásuvky v domácnosti pracovali ľahko a nedráždili vŕzganie.

5. Trysky vysávača

Pevný vysávač trysiek.

Vazelína pomôže v prípade, že sú trysky vysávača veľmi pevne odstránené. Niekoľko kvapiek vazelíny rozmiestnených po okrajoch rúrok značne zlepší sklzu a umožní vám ľahko odpojiť a pripevniť požadovanú trysku.

Sušené poťahy.

Naneste malú vazelínu na hrdlo fľaštičky s lakom na nechty alebo ju rozmiestnite na závit fľaše lepidlom tak, aby sa čiapky nelepili na skúmavku.

7. Tesný krúžok

Malý prsteň.

Mnohí určite čelia situácii, keď večer alebo ráno začne tlačiť prsteň vhodnej veľkosti a neodstráni sa z prsta. Odstráňte dekoráciu a nepoškodite pokožku, pomôže vazelína. Voľne namažte prst a prsteň sa ľahko a bezbolestne zosunie.

8. Zanesenie potrubia

Zanesené umývadlo alebo toaleta.

Pre nikoho nie je žiadnym tajomstvom, že s potrubnými blokádami je možné manipulovať pomocou piestu. Avšak málo ľudí vie, že ak namazáte jeho hrany vazelínou, úroveň tesnosti sa zvýši a bude možné sa s blokádou vyrovnať mnohokrát rýchlejšie.

9. Nosová oblasť

Ochrana sliznice a pokožky nosa.

Počas ochorení alebo alergií namažte pokožku okolo nosa kozmetickou vazelínou, aby ste ju ochránili pred vysušením, trením a podráždením. Ak plánujete čistenie zaprášenej miestnosti, môžete nosné dierky namazať zvnútra malým množstvom vazelíny. Vazelína zabezpečí spoľahlivú ochranu sliznice a zabráni vniknutiu prachu.

10. Svorky batérie

Svorky na batérie.

Vazelína pomôže predchádzať korózii na póloch batérie vo vozidle. Na tento účel odpojte svorky od batérie, vyčistite ich drôtenou kefou a potom ich namažte vazelínou. Tento postup je obzvlášť dôležitý v období mrazu, keď sa výrazne zvyšuje zaťaženie batérie.

11. Kožené výrobky

Výrobky z lakovanej a obvyklej pokožky.

Vaseline je veľmi efektívny a lacný produkt na starostlivosť o kožené výrobky. Stačí na produkt aplikovať vazelínu a predtým ju rovnomerne rozložiť na všetky povrchy. Tento trik pomôže obnoviť pôvodný lesk, skryť odreniny a hydratuje pokožku. Vazelína sa môže tiež použiť na leštenie a maskovanie odier na výrobkoch z lakovanej kože.

12. Noste náušnice

Noste náušnice.

Vaseline vám pomôže ľahko a bezbolestne vložiť náušnicu do mierne predĺženej diery. Na tento účel by sa mal ušný bod v mieste vpichu a náušnica rozmazať malým množstvom vazelíny.

13. Úprava vody bez sĺz

Ochrana peepholes dieťa.

Aby citlivé oči dieťaťa neboli ovplyvnené rôznymi produktmi určenými na kúpanie, namažte obočie malým množstvom kozmetickej vazelíny. Tento trik chráni sliznicu pred agresívnymi zložkami, ktoré tvoria rôzne prostriedky.

14. Kovové náradie

Nástroj pre krajinu.

Pri uzatváraní letnej sezóny nezabudnite postarať sa o kovové náradie, ktoré by ste mali dôkladne vyčistiť a rovnomerne rozmazať vazelínou. Je to vazelína, ktorá chráni kovové časti pred vlhkosťou a zabraňuje korózii.

15. Blesk

Tesné alebo prilepené blesky.

Príliš tesné blesky môžu byť rozmazané malým množstvom vazelíny, aby sa zlepšilo kĺzanie posúvača. Petrolatum tiež pomôže ľahko zvládnuť uviaznutý blesk.

16. Zvýrazňovač

Hydratačný zvýrazňovač.

Za teplého počasia sa vazelína môže používať ako zvýrazňovač. Dokonale zvlhčí pokožku, zjemní ju a umožní vám vybrať požadované oblasti.

Video bonus:

17. Lesk na pery

Domáce pery lesk.

V malej čistej nádobke zmiešajte trochu kozmetickej vazelíny s roztopenou čokoládou a chladom. Výsledná hmota sa môže použiť ako voňavý a zvlhčujúci lesk na pery.

18. Stálosť voňaviek

Pretrvávanie arómy na pokožke.

Dajte si vazelínu na zápästie a krk skôr, ako tieto škvrny posypete parfémom. Tento trik vám umožní maximalizovať všetky tóny vôní a zvýšiť odolnosť vašej obľúbenej vône.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send