Užitočné nápady

18 štýlových stolov, ktoré účinne optimalizujú priestor malej kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina apartmánov nemá samostatnú miestnosť na stravovanie. Preto musí byť jedálenský kút vybavený v kuchyni, a to aj napriek nedostatku jeho priestoru. Bez stola je nemožné si ju predstaviť.

Preto zdieľame čerstvý výber jedálenských stolov, ktoré dokonale zapadajú do interiéru malej kuchyne a pomôžu racionálne využívať jej plochu.

1. Skladací stôl pre celú rodinu

Svetlý stôl pre malú kuchyňu.

Existuje názor, že skladací stôl so pripevnením na stenu je vhodný iba pre jednu alebo dve osoby. V každom prípade to tak nie je. Skladací stolík môže byť veľký, určený pre celú rodinu. Ale v tomto prípade by ste sa mali postarať o spoľahlivosť konštrukcie, aby boli podporné prvky silnejšie.

2. Raňajky s výhľadom na ulicu

Útulný stôl pri okne.

Pultový pult pripevnený k stene rovnobežne s povrchom podlahy. Táto možnosť je ideálna pre panoramatické zasklenie kuchyne. Ale podobný stojan je možné umiestniť o niečo vyššie ako parapet okna a vedľa neho umiestniť barové stoličky.

3. Funkčná dvojitá doska

Nezvyčajné dosky.

Ďalšia doska umiestnená nad hlavnou časťou vám umožňuje vytvoriť ďalšiu pracovnú alebo jedálenskú časť. Zároveň sa nebude míňať ďalší meter priestoru. Hlavná vec - zvoliť správny dizajn dvojité dosky, tak, aby dizajn vyzerá moderne.

4. Kompaktný kuchynský ostrov namiesto stola

Malé kuchynské ostrovy.

Tvrdil, že kuchynský ostrov je vhodný iba vo veľkých priestoroch. Miniatúrny rám sa však perfektne zmestí do interiéru malej kuchyne. Jeho funkčnosť nie je pochýb, pretože plní nielen úlohu tabuľky alebo pracovnej plochy, ale aj úložný systém.

5. Dlhý úzky stôl pri stene

Stôl pri stene.

Obdĺžnikový závesný stôl vyzerá oveľa zaujímavejšie ako obvyklý štvorec. Za ním môže jesť niekoľko ľudí súčasne. Aby sa priestor úzkej kuchyne nezmenil vizuálne, vyberte si stôl vo farbe stien.

6. Stiahnuteľný mobilný stôl

Stôl na kolieskach.

Stôl, ktorý je v prípade potreby rozšírený z hlavného nábytku - čo by mohlo byť pohodlnejšie? Koniec koncov, nezaberá priestor v kuchyni. K ďalšiemu šetreniu miesta je možné jedálenský kút doplniť skladacími stoličkami.

7. Stolová doska na pokračovanie bočného stola

Jedálenský kút pre jednu osobu.

Rolu malého stola môže hrať predĺžená doska, ktorá presahuje nábytok o 30 až 50 cm. Jeho výhodou je 100% kompatibilita s interiérom kuchyne.

8. Parapet, plynulo premieňajúci sa na stôl

Rohový stôl v interiéri malej kuchyne.

Ak sa myšlienka usporiadania tabuľky namiesto okenného parapetu zdá nevhodná, skúste zavrieť verziu. Kuchynská doska plynulo prechádza k parapetu a pokračuje do rohu kuchynského stola.

9. Namiesto mäkkého rohu

Neobvyklý jedálenský kút v interiéri malej kuchyne.

Kuchynský nábytok obsahuje prvok vo forme sedenia. Pre väčšie pohodlie si položte mäkké vankúše. Stôl v tejto jedálni je zasúvateľný.

10. Servírovací stôl namiesto jedál

Pojazdný stôl v kuchyni.

Servírovací stôl môže úspešne nahradiť jedáleň v interiéri malej kuchyne. Hlavnou výhodou tejto tabuľky je mobilita. V prípade potreby sa dá vybrať z kuchyne.

11. Priestranný stôl

Tabuľka neobvyklý dizajn.

Nadmerný skladovací systém nikdy nebude v kuchyni zbytočný. Preto by ste sa mali bližšie pozrieť na možnosť výroby v miniatúrnom kuchynskom stole. Ďalšou výhodou takéhoto stola je skladacia doska, ktorej plocha sa môže v prípade potreby zväčšiť.

12. Pohodlný polkruhový stôl

Ergonomický tvar stola.

Pravidelný okrúhly stôl pre malú kuchyňu nie je tou najlepšou voľbou. Vhodnejším riešením by bol polkruhový stôl umiestnený blízko steny. Je pohodlnejšie sedieť za ňou a pokiaľ ide o užitočnú plochu stolovej dosky, nie je horšia ako u podobného okrúhleho modelu.

13. Kompaktný stôl konzoly

Transformačný stôl v interiéri kuchyne.

Taký stôl, ktorý vyzerá ako dekoratívna konzola, má tri veľkosti. Keď je zložený, je vhodný na desiatu alebo na jedenie jednej osoby. Jej stolová doska sa skladá z dvoch častí umiestnených po stranách úzkeho stredového prvku. Ak je to potrebné, môžete jednu alebo dve časti rozšíriť, a tým upraviť veľkosť tabuľky.

14. Takmer barový pult

Pultový pult.

Táto tabuľka je podobná lište, ale vyzerá originálnejšia. Za ním môže jesť niekoľko ľudí súčasne. Na konci jedla sa stoličky presunú na stôl, čo tiež prispieva k racionálnemu využitiu priestoru malej kuchyne.

15. Skladací stôl pripevnený k nábytku

Pohodlný skladací stôl.

Ak v malej kuchyni nebol voľný priestor pri stene pre jedálenský kút, potom by ste nemali zúfalstva. Stačí pripevniť skladací stôl na nábytok.

16. Ultra kompaktný stôl

Pôvodný stôl do kuchyne.

Stoličky potrebné v jedálni, zaberajú veľa miesta v interiéri malej kuchyne. Tento problém je však vyriešený. Stačí si objednať výrobu stola neobvyklého tvaru, pod ktorým sú stoličky úplne posunuté.

17. Kaviareň

Stôl s pohovkami pri okne.

Jedálenský kút, navrhnutý ako kaviarenský nábytok, dokáže transformovať interiér malej kuchyne. Okrem toho zaberá málo miesta, ale môže sa stať miestom na stravovanie s celou rodinou.

18. Miniatúrna stolná polica

Kompaktný stôl pri stene.

Malý stôl je vhodný pre jednu alebo dve osoby. Pripevnené k stene pomocou niekoľkých držiakov, zaberie minimum miesta.

Pin
Send
Share
Send
Send