Užitočné nápady

Užitočné po príjemnom: 22 štýlových a praktických vecí, ktoré sa dajú ľahko vyrobiť z fliaš

Pin
Send
Share
Send
Send


Tradícia minulých dní - odovzdávanie sklenených kontajnerov špeciálnym prijímacím strediskám - väčšina už zabudla. Ale niekedy sa stáva, že nechcete zahodiť prázdnu fľašu.

Napríklad, ak má neštandardný tvar alebo farbu. Avšak aj obyčajné sklenené fľaše sú zaujímavým materiálom, z ktorého môžete urobiť veľa užitočných vecí. Zdieľame praktické nápady na používanie fliaš vína.

1. Dekoratívna kompozícia v skle

Fľaša ako nádoba na ozdobu.

Malé zaujímavé predmety sa dajú použiť na vytvorenie dekoratívnej kompozície v skle. Na ich umiestnenie do fľaše je vhodnejšie použiť tenké pinzety. Aby sa zabezpečilo, že prvky kompozície sú bezpečne pripevnené vo fľaši, odporúča sa ich namazať lepidlom.

2. Trblietavé oddiely

Steny fliaš.

Oddeľovače sklenených fliaš sú nápadom, ktorý je napriek svojej zdanlivej extravagancii praktický. Koniec koncov, vo fľaši je vzduch, ktorý má vynikajúce zvukové a tepelné izolačné vlastnosti. Na zlepšenie užitočných vlastností takéhoto oddielu sa odporúča používať uzavreté fľaše.

3. Pre krásne dámy

Úložný systém pre šperky.

Úložný systém pre dámske šperky pomôže zefektívniť zbierku šumivých drobností. Fľaše jednoducho prilepte do malej drevenej škatule alebo kartónovej škatule so stavebným lepidlom, na hornú časť ktorého je pripevnené visiace lano.

4. Krátka správa na skle

Fľaše s nápismi.

Mená blízkych alebo inšpiratívne slová - téma pre nápis je určená na základe osobných preferencií. Na farbenie fľaše od vína sa používajú akrylové alebo špeciálne sklenené farby. Aby bola dekoratívna kompozícia ešte krajšia, ozdobte ju kvetmi.

5. Namiesto fotorámika

Fľašková fotografia.

Ak sa zdá, že bežné fotorámčeky sú príliš nudné, skúste ich nahradiť sklenenými fľašami. Jednoduchší spôsob je jemne zaspať vo fľaši s fotografiou zvinutou do slamy. Pomerne rýchlo sa narovná. Ak máte zručnosti v oblasti vyšívania, môžete na fľaši urobiť spätné odpojenie. Fotografia je špeciálne prilepená na chrbát, po čom môžu byť do fľaše vložené rôzne pekné drobnosti pre ďalšiu dekoráciu.

6. Vlastné nastavenie tabuľky

Držiak na poháre z fľaše.

Ak potrebujete šetriť miesto na malom stole, urobte si držiak na poháre fľaše vína. Okrem toho tento spôsob podávania vyzerá neobvykle a diverzifikuje hostinu. Len urobte diery alebo rezy na správnej drevenej doske.

7. Pre milencov

Váza na sladkosti.

Niekoľko prázdnych fliaš, tanierov alebo tácok vyrobených z tenkého kovu alebo plastu je všetko, čo je potrebné na vytvorenie neobvyklých obslužných základní. Len urobte dieru v miske alebo podnose, aby sa zmestili úzky profil. Váza na občerstvenie alebo sladkosti je pripravená.

8. Zelené záhony v zelenom pohári

Oplotenie kvetinových záhonov z fliaš.

Vykopajte hrdla fliaš do zeme a pevne podbíjajte zeminu okolo nich. Potom naplňte zem prázdnym priestorom vytvoreným medzi vyčnievajúcimi časťami fliaš. Teraz môžete začať s výsadbou rastlín do nového kvetinového záhonu. Jeho výhodou je, že v prípade potreby je možné konštrukciu ľahko rozobrať.

9. Jednoduché, ale veľkolepé držiaky sviečok.

Sviečky z fliaš.

Prázdne fľaše môžu byť najjednoduchšie, ale roztomilé svietniky. Nemali by ste ich dôkladne vyčistiť, pretože voskové toky dodávajú tomuto dekoru vintage vzhľad. Ak je sviečka príliš veľká na úzke hrdlo, jemne ju zbrúsite nožom.

10. Plot prenajímajúci slnečné lúče

Fľaše v betónovej stene.

Bežný plot okolo záhrady, vyrobený z cementu, vyzerá matne a matne. Jeho vzhľad je možné účinne diverzifikovať pomocou viacfarebných sklenených fliaš namontovaných vo fáze nalievania cementu. Za dobrého počasia bude stránka zdobiť veľa slnečných lúčov z farebného skla.

11. Starostlivosť o vtáky

Krmivo pre vtáky.

Cvrlikání vtákov prichádzajúcich na záhradný pozemok robí jeho atmosféru príjemnou a optimistickou. Ale ako priťahovať vtáky? Najjednoduchším spôsobom je pripraviť z vlastných fliaš krásny podávač. Ako jeho spodok môžete použiť detail zo starého svietnika, v ktorom je vytvorených niekoľko dier. Zásoby zrna na plochej časti podávača sa doplnia bez účasti vlastníkov lokality.

12. Veľkolepé police

Polica fliaš vína a dosiek.

Stojan, kde sklenené fľaše pôsobia ako vertikálne priečky, oživí akýkoľvek interiér. Môžu byť prilepené na drevo lepidlom „tekuté nechty“. Aby bol dizajn udržateľný, je lepšie zvoliť tenké dosky.

13. Konferenčný stolík pre priateľské stretnutia

Neobvyklý konferenčný stolík.

V doske, ktorá slúži ako stolová doska, je potrebné vyvŕtať niekoľko otvorov pre úzke miesta. Ak je to potrebné, takýto stôl sa dá ľahko rozobrať, pričom jeho drevená časť sa používa ako podnos.

14. Lakonický svietnik

Sviečka z fľaše.

Ako stojan na sviečky pripevnený na úzky profil môžete použiť kus tenkého plastu alebo hliníka. Z takýchto materiálov je ľahké vytvoriť otvor pre fľašu. Jednoducho zavlečte krk do otvoru stojana a naň nasaďte sviečky.

15. Mini-záhrada vo fľaši

Rastliny vo fľaši.

Nalejte do fľaše pôdu, trochu ju stlačte. Potom nalejte semená do fľaše a jemne ich posypte ďalšou vrstvou pôdy. Zostáva len čakať na výskyt klíčkov a pravidelne ich zalievať. Vyberte nenáročné rastliny, ktoré nevyžadujú starostlivú údržbu.

16. Vynikajúci dávkovač tekutého mydla

Dávkovač do kuchyne alebo kúpeľne.

Plastové alebo keramické dávkovače tekutého mydla nemusia vyzerať esteticky príjemne. Priehľadná, vyrobená z prázdnej fľaše, vyzerá vznešene a elegantne. Jednoducho pripevnite vhodnú veľkosť zásobníka z iného zásobníka na sklenenú fľašu.

17. Šumivá dekorácia pre letný dom

Letná dekorácia fliaš.

Strom so sklom je kombináciou win-win. Za účelom vytvorenia takého plotu je v jednej z jeho častí potrebné jazdiť v tenkých kolíkoch zodpovedajúcich dĺžke fliaš. Potom sa fľaše umiestnia na kolíky a obidve časti plotu sa zostavia do jedinej štruktúry.

18. Druhý život skla v kuchyni

Fľaše sa vám hodia v kuchyni.

Sklenené fľaše sa môžu používať na skladovanie sypkých potravín, napríklad obilnín. Sú dosť priestranné a nezaberajú veľa miesta na policiach. V takýchto fľašiach je lepšie uchovávať malé výrobky - ľahko prechádzajú cez úzke hrdlo.

19. Automatický zavlažovací systém

Jednoduchý zavlažovací systém.

Ak nechcete požiadať svojich susedov, aby zalievali kvety počas vašej neprítomnosti, vytvorte automatický zavlažovací systém z prázdnej fľaše. Naplňte sklenenú nádobu vodou a uzavrite ju zátkou, po celej dĺžke ktorej je zaskrutkovaná skrutka. Keď pôda vyschne, voda automaticky stečie do kvetináča.

20. Sklenené rastliny pre záhradný pozemok

Výzdoba pre záhradu fliaš.

Veľké dekoratívne kompozície pre dachu môžu byť vyrobené z viacfarebných fliaš a hrubého drôtu. Tento dekor bude krásne žiariť na slnku.

21. Aby nedošlo k strate na záhrade

Užitočné veci pre záhradu fliaš.

Ak je v záhrade veľa podobných rastlín, existuje veľká šanca zameniť jednu s druhou. Aby ste sa vyhli takým nepríjemným drobnostiam, vytvorte ukazovatele pre postele sklenených fliaš. Na skle s akrylovou alebo morenou farbou je uvedený názov rastlín v okolí.

22. Dni pracovného pokoja

Lampa z fľaše.

Môžete si urobiť neobvyklú lampu zo slávnostného veniec a prázdnej fľaše. Vložte girlandu do fľaše, nechajte jej kábel a zástrčku von. Potom kábel opatrne dotiahnite priehľadným dobytkom na zadnej strane fľaše. Zostáva len zapnúť girlandu vo výtoku.

Pin
Send
Share
Send
Send