Užitočné nápady

Štýlové a praktické nápady týkajúce sa kompetentného usporiadania malých priestorov

Pin
Send
Share
Send
Send


Dokonca aj najmenšia miestnosť môže byť obývateľná, ak je správne zariadená. Malo by sa to robiť rozumne a dôsledne, pričom by sa malo zohľadniť množstvo veľmi dôležitých faktorov a kritérií miestnosti.

Príklady týchto miestností boli zhromaždené v tomto prehľade. Niektoré z nápadov sú užitočné nielen pre malé miestnosti, ale aj pre celkom priestranné izby.

1. Kancelária v skrini

Pracovisko skryté v skrini.

Na prvý pohľad je to najbežnejšia úzka skrinka, ale za zatvorenými dverami je plnohodnotná kancelária s miestom pre počítač a police na ukladanie potrebných detailov, stačí vymeniť vysokú stoličku a môžete začať pracovať. Takúto kanceláriu si môžete zariadiť vo voľnom rohu obývacej izby, spálne alebo dokonca na chodbe.

2. Obliekanie za oponou

Otvorená skriňa za oponou.

Majitelia malých bytov by sa mali zdržať kúpy objemnej skrinky, ktorá v podmienkach obmedzeného priestoru vyzerá veľmi nemravne a smiešne. V takejto situácii by bol lepší nápad otvorený šatník s koľajnicami a policami, ktorý by mohol byť zabudovaný do akéhokoľvek prázdneho rohu miestnosti. Hustá opona vám pomôže skryť osobné veci pred zvedavými očami, ktoré okrem hlavnej funkcie môžu byť tiež dekoratívne.

3. Spáč vo výklenku

Posteľ vo výklenku za oponou.

Výklenok je ideálnym miestom na vytvorenie útulného kúta na spánok a relaxáciu. V apartmáne s jednou spálňou je to tiež príležitosť oddeliť miesto na spanie od zvyšku priestoru. Vstup do výklenku môže byť zakrytý hrubou pôvodnou oponou, ktorá vám umožní vytvoriť intímnu atmosféru a stať sa štýlovým detailom interiéru celej miestnosti.

Skrinka s držiakom pre TV.

Špeciálna skrinka s priestorom na pripevnenie televízora v strede a hladkými dverami po stranách, za ktorými je veľa políc na ukladanie kníh, CD a iných vecí, bude skvelým riešením pre malú miestnosť a umožní vám ušetriť miesto.

5. Jedáleň

Svetlý a kompaktný jedálenský kút.

Malá stolička z nehrdzavejúcej ocele, pár kompaktných svetlých stoličiek a tematický obrázok alebo plagát na stene vytvoria pohodlný jedálenský kút aj v stiesnených priestoroch.

6. Zabudované úložisko

Vstavané police a výklenky.

Ak chcete vytvoriť štýlový a funkčný interiér spálne pomôže vstavané skrine a police, skryté za obkladom rovnakého tónu ako ostatné steny miestnosti. Tento trik vám umožní harmonicky zapadať do skrinky a nočnej police do dizajnu malej spálne.

7. Závesná hala

Kompaktné a kreatívne vešiak na chodbe.

Kompaktný a kreatívny vešiak, vybavený háčikmi na vrchné odevy a tašky, ako aj rôzne police na topánky a šatky, vám umožní kompetentne využívať priestor malej chodby a stane sa skutočným vrcholom tohto priestoru.

8. Neštandardné riešenie

Stolička na háku.

V dôsledku akútneho nedostatku životného priestoru môže majiteľ malých bytov premýšľať aj mimo krabice a vymýšľať nové spôsoby, ako ušetriť miesto. Napríklad bežná stolička pripevnená k stene pomocou pevného háčika môže fungovať ako nočný stolík av prípade potreby sa stane ďalším miestom na sedenie.

9. Funkčné čelo postele

Čelo postele so vstavanými policami.

Čelo postele, ktoré je po stranách vybavené pravidelnými alebo vstavanými policami, vám umožní umiestniť veľa potrebných maličkostí, eliminovať potrebu kupovať nočné stolíky a stať sa funkčnou súčasťou malej spálne.

10. Police okolo dverí

Poličky okolo dverí.

Vo väčšine bytov, aj keď nemajú veľkú plochu, zostáva priestor okolo dverí prázdny a nevyužitý. Návrhári interiérov navrhujú zmeniť tento trend tak, aby boli dvere príťažlivé a funkčné, a to pomocou políc, ktoré sú vhodné na ukladanie kníh a iných drobností.

11. Pod stropom

Police pod stropom.

Aby sa nepreplnil priestor malej miestnosti s objemnými skrinkami, majitelia by mali premýšľať o vybudovaní niekoľkých políc pod stropom, ktoré sú ideálne na uloženie domácej knižnice alebo iných zriedka používaných predmetov.

12. Šatníková skriňa

Dizajn skrine a postele.

Majitelia apartmánov s jednou spálňou často čelia problému územného plánovania a nedostatku miesta na to, aby sa v nich mohol umiestniť všetok potrebný nábytok. Trh s moderným nábytkom našťastie ponúka širokú škálu ergonomického a funkčného nábytku. Napríklad moderný šatník s plnou posteľou na poschodí dokonale zapadne do interiéru jednoizbového bytu, ktorý poskytne jeho majiteľovi obrovský úložný priestor na oblečenie a pohodlné miesto na spanie skryté pred zvedavými očami.

13. Malá obývacia izba

Vybavenie malého obývacej izby.

Majitelia malých obývacích izieb by v prvom rade mali odmietnuť kúpiť veľkú pohovku v prospech niekoľkých malých, ale pohodlných stoličiek, ktoré sa dajú ľahko usporiadať alebo presunúť z miestnosti do miestnosti.

14. Priestor pod schodmi

Stôl pod schodmi.

Priestor pod schodmi je skvelým miestom na usporiadanie malého, ale pohodlného pracovného priestoru. Zoberte pracovnú plochu, police a premyslite možnosti ich umiestnenia by mali byť založené na veľkosti priestoru.

Video bonus:

15. Polica okolo okna

Knižnica okolo očí.

Vo väčšine bytov sa okno nachádza približne v strede krátkej steny. Uhly na oboch stranách okna sú často prázdne alebo sa používajú iba čiastočne. Správne použitie hodnotných metrov štvorcových pomôže knižnici umiestnenej po stranách okna. Medzi stojanmi môžete namiesto parapetu postaviť mäkkú pohovku, ktorá sa stane útulným kúskom a ďalším miestom na oddych.

16. Poličky blízko podlahy

Police v kúpeľni.

Niekoľko otvorených políc na stene nad podlahou vám umožní umiestniť čistiace prostriedky a niektoré toaletné potreby, čím uvoľníte horné skrinky a police na ďalšie potrebné veci.

17. Poličky s dlhým rohom

Police s dlhým rohom.

Vizuálne zväčšiť chodbu a vyriešiť problém ukladania veľa vecí, pomôže dlhé rohové police, hladký pohyb z chodby do obývacej izby.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send