Užitočné nápady

Nápady na bezpečné skladovanie nožov v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


Nože v kuchyni sú niektoré z dôležitých prvkov, ktorým sa počas varenia nedá vyhnúť. Z organizácie miesta pre ich skladovanie závisí od poradia na pracovisku, ľahkého varenia, bezpečnosti všetkých osôb prítomných v kuchyni, najmä detí a návrhu interiéru kuchyne.

Nože by sa mali držať v tesnej blízkosti miesta, kde sa najčastejšie používajú. Vo veľkej kuchyni budete pravdepodobne musieť použiť niekoľko skladovacích priestorov na náradie.

Ak sú v dome malé deti, nože by sa mali uchovávať mimo ich dosahu. K tomu sú ideálne skrinky vybavené uzamykacím systémom.

Dizajnéri ponúkajú rôzne doplnky, ktoré zaisťujú skladovanie nožov, ako aj zdobia a dopĺňajú interiér. Správne zvolený úložný priestor pre kuchynský riad šetrí využiteľný priestor.

Stojany na nože nie sú vždy prijateľné v dizajne interiéru. Mnohí nie sú spokojní so svojou objemnosťou a nestabilitou, okrem toho je nevhodné ich umyť. Ďalšia vec - vstavané bloky, ktoré otvárajú prístup k nožom, sa neposúvajú po doske a pre ktoré je ľahké sa o ne starať. Pred vložením noža do otvoru by sa mal samozrejme dôkladne umyť a utrieť, aby sa zabránilo vytvoreniu priaznivého prostredia na rozmnožovanie baktérií.

V predaji sú bloky na uloženie nožov, ktoré sú zabudované do skriniek, ktoré sú pre deti ťažké. Rezy v pracovnej doske nožov a nožníc - je pohodlné a ergonomické. Táto možnosť ukladania poskytuje ľahký prístup k spotrebičom, čo je dôležité pri procese varenia. V stene môžu byť tiež otvory na uloženie nožov.

Magnetizované bunky na skladovanie nožov fixujú spotrebiče, nedovoľujú im vypadnúť. Vertikálne skladovacie systémy sú ideálne pre malé priestory.

V súčasnosti sú veľmi obľúbené drevené kocky rôznych tvarov, veľkostí, farieb, ktoré sú v kontraste s nábytkom alebo s ním sú kombinované. Sklenené tvárnice - najoriginálnejšie, netriviálne, s rôznymi tvarmi a rozmermi, určite poteší hostesky s rafinovanou chuťou. Ľahko sa zmestia do každého interiéru.

Na vrchole popularity sú magnetické tabule alebo lamely. Pohodlné, so schopnosťou umiestnenia na vodorovnom alebo zvislom povrchu, so všetkými druhmi dizajnu, bezpečne držia nože na povrchu a nezakrývajú priestor.

V porovnaní s inými držiakmi majú množstvo výhod - je hygienický, hostesky vidia všetky zariadenia, je vhodné od hostesky odobrať nože, počas procesu varenia sú ruky rozmazané zvyškami ingrediencií, priestor sa ušetrí na pracovnej ploche stolovej dosky alebo v zásuvkách. Vzhľadom k tomu, že magnetické dosky môžu byť zabudované do dreveného povrchu, môžu byť použité v akomkoľvek interiéri.

Ak farma používa veľké množstvo nožov, má zmysel vybaviť pre ne špeciálnu škatuľu s oddeľovacou miskou, na triedenie zariadení podľa veľkosti a funkčného účelu.

Pin
Send
Share
Send
Send