Užitočné nápady

Ako vytvoriť mikroklímu v byte: prehľad najúčinnejších metód

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako vytvoriť mikroklímu v byte, ktorý prispieva k blahu domácnosti, je naliehavou otázkou pre tých, ktorí sa starajú o zdravie a snažia sa vytvárať priaznivé podmienky pre bývanie v obmedzenom priestore.

Návrhári poznajú účinné spôsoby, ako naplniť byt čistým horským vzduchom a udržať optimálnu teplotu miestnosti.

Využívanie prírodných materiálov pri konečnej úprave tiež prispieva k priaznivej vnútornej mikroklime.

Radiátory skryté za mrežami pozdĺž celej steny

Izbové rastliny osviežujú a obohacujú vzduch

Drevené okná sú ekologické a bezpečné.

Pri predávanom vnútornom vzduchu sa odporúčajú domáce fontány.

Ako vykurovať dom bez poškodenia zdravia

Pri nízkej teplote vzduchu mimo okna je mimoriadne dôležité prevádzkovať vykurovací systém, ktorý minimálne spaľuje kyslík v obytných priestoroch s uzavretými oknami. Aby sa tento účinok neutralizoval, väčšina výrobcov konvektorov, olejových a infračervených ohrievačov vybavuje zariadenia zabudovanými zvlhčovačmi vzduchu a ionizátormi vzduchu. Niektoré modely sú doplnené integrovanými ventilátormi, ktoré zrýchľujú proces vykurovania miestnosti, ale stojí za to zamerať sa na opačný efekt - rýchla cirkulácia automaticky zvyšuje prach a nasáva vzduch v miestnostiach, čo negatívne ovplyvňuje dýchací systém cestujúcich. Preto najlepším spôsobom, ako zvýšiť tepelný efekt bytu, je inštalácia reflexných fólií na steny za radiátory, čo môže výrazne zvýšiť prenos tepla spotrebičov.

Klasický radiátor v malej detskej izbe

Radikálne zlepšenie mikroklímy v byte pomôže vykurovaciemu zariadeniu vybavenému vysokokvalitnými termostatmi. Z lekárskeho hľadiska je optimálna teplota v miestnosti medzi 18-22 stupňov. Tento režim vykurovania je možné nastaviť alebo prispôsobiť podľa individuálnych potrieb ovládaním termostatov, ktoré určujú optimálny režim prevádzky radiátorov v byte. Okrem toho funkčný vykurovací systém pomôže nielen optimalizovať mikroklímu v obytných priestoroch, ale tiež ušetrí náklady na drahú tepelnú energiu.

Použitie reflexných fólií pomôže rýchlejšie a lepšie zahriať byt.

35div>

Tip! S nedostatkom tepla v dome je vhodné zorganizovať ohnisko, kde sa môžete kedykoľvek zahriať a užiť si pokojnú atmosféru vychádzajúcu z krbu.

Útulný komínový roh s obkladom z kameňa

Vďaka inovatívnym dizajnom dizajnérov môžu obyvatelia bytov na rovnakom základe ako majitelia súkromných domov inštalovať plynový alebo elektrický krb s realistickou inštaláciou horiacich ohňov, zvuk praskajúceho palivového dreva a uhlia. Dominantnou črtou elektrických krbov je absencia účinku vylučovania produktov spaľovania škodlivých pre zdravie charakteristických pre skutočné domáce krby. Móda pre krby určené na inštaláciu v bytoch ovplyvnila vytvorenie obrovskej škály zariadení, ktoré môžu organicky vyzerať v akomkoľvek interiéri, či už ide o minimalistický high-tech alebo prepracovaný empírový štýl.

Dodržiavanie všetkých parametrov udržiavania pohodlnej mikroklímy v byte poskytne zdravie a dlhovekosť

Kritériá pre výber okien pre bytové zariadenie

Otázka „ako vytvoriť mikroklímu v byte“, kde je možné stav vzduchu porovnávať s krajinami s nepoškvrneným prostredím, si musíte položiť otázku od začiatku generálnej opravy. Okná by mali byť vyrobené výlučne z prírodného dreva, ktoré umožňuje na rozdiel od plastových profilov prúdiť vzduch z vonkajšieho prostredia a počas vykurovania nevypúšťa škodlivé látky. Pri porovnaní blokov z plastu a drevených okien je možné identifikovať niekoľko faktorov, ktoré určujú stav mikroklímy v byte:

Prítomnosť drevených okien pomôže udržať priaznivú mikroklímu v domácnosti.

 • Schopnosť stromu prechádzať vzduchom ovplyvňuje prívod kyslíka v miestnosti kyslíkom. Plast eliminuje účinok výmeny vzduchu a vytvára pocit vákua v miestnosti so zatvorenými oknami.

Nástenné dekorácie a okná z prírodných materiálov

 • Polymérne profily sa vyznačujú vysokým stupňom elektrostaticity, čo spôsobuje príťažlivosť a hromadenie prachu, čo nepriaznivo ovplyvňuje zdravie alergikov. Preto je mikroklíma v byte s plastovými oknami prísne kontraindikovaná pre obyvateľov, ktorí majú problémy s dýchacími cestami a deti.

Útulná spálňa na strome s vynikajúcou zvukovou a tepelnou izoláciou

 • Pri inštalácii profilov ihličnatého dreva (borovica, jedľa alebo céder) v byte dýchajte rovnako ľahko a slobodne ako v lese. Ihličnaté stromy produkujú biologicky aktívne látky - fytoncidy, ktoré dezinfikujú vzduch škodlivými mikroorganizmami už po mnohých rokoch. Stojí za zmienku, že vedci potvrdili uvoľňovanie plastového dioxínu počas zahrievania polyméru, čo má toxický účinok na ostatných.

Priestranná kúpeľňa s dreveným oknom na takmer celej stene

 • Hladina zvukovej izolácie drevených profilov je výrazne vyššia ako v prípade plastových okien, pretože drevo dokáže udržať nízke aj vysoké frekvencie, zatiaľ čo polyméry dokážu udržať iba vysoké zvukové frekvencie. Apartmány s drevenými profilmi sú najviac izolované od hluku ulice.

Veľké drevené okno v eklektickom obývacej izbe.

Bezchybné ukazovatele hypoalergénnosti, vysoký stupeň pevnosti, schopnosť odolávať vlhkosti, odolnosť proti ultrafialovému žiareniu, kolísanie teploty spôsobujú vynikajúce vlastnosti drevených okien, ktoré by sa mali uprednostňovať, ak chcete v byte vytvoriť zdravú mikroklímu.

Jemnosti výberu klimatických zariadení pre byt

Keďže sme si stanovili cieľ vytvoriť ideálne podmienky vo vnútornom prostredí bytu, je potrebné splniť prvoradú úlohu výberu klimatickej technológie. Aby ste uľahčili vyhľadávanie, musíte zmerať oblasť obytných priestorov a študovať ukazovatele vlhkomeru, ktorý dokáže určiť stav mikroklímy v byte. Funkčné zariadenie je určené na reguláciu klimatického režimu v interiéri, kde dokáže okamžite určiť teplotu a úroveň vlhkosti.

Nástenný vlhkomer, ktorý meria teplotu a vlhkosť v miestnosti

Klimatické zariadenie je nevyhnutný systém bytového zariadenia zodpovedný za stav vzduchu v byte. Má veľa modifikácií charakterizovaných rôznymi funkciami:

Normálna vlhkosť vnútorného vzduchu zníži riziko choroby a poskytne obyvateľom pohodlie

 • Klimatizácia je multifunkčné zariadenie klimatickej technológie, bez ktorej je ťažké si predstaviť život v prašných metropolitných oblastiach a provinciách s neustále sa meniacimi režimami vykurovania. Moderné split systémy sú schopné chladiť, ohrievať a zvlhčovať vzduch bez ohľadu na vonkajšiu teplotu a prevádzku vykurovacieho zariadenia. Aby sa zlepšil stav mikroklímy v štúdiovom byte alebo v byte s malými miestnosťami, je vhodné uprednostniť modely s integrovaným filtračným systémom a čistenie vzduchu od prachu, nezdravých nečistôt. Nielen dezinfikujú vzduch, ale obohacujú ho aj iónmi a fytoncidmi, ktoré vo vzduchu v mestských oblastiach veľmi chýba. Moderné technológie maximálne zlepšili split systémy zodpovedné za stav mikroklímy v byte. Pomocou Wi-Fi je možné ovládať a ovládať prevádzkový režim klimatizácie na diaľku. Vďaka mobilite split-systému môžete nastaviť optimálnu teplotu v miestnosti, počas práce, na služobnej ceste alebo v aute na ceste domov.

V chladnom a horúcom období pomôže optimálna mikroklíma vytvoriť klimatizáciu.

 • Umývanie vzduchu postupne čistí a zvlhčuje vzduch: vykonáva antibakteriálnu funkciu, vykonáva ionizáciu plazmy, odstraňuje prach, zvieracie chlpy a alergénový peľ kvetov, obohacuje vlhkosťou priestor, ktorý chýba, na optimálnu úroveň.

Zlepšenie výkonu vzduchu - hlavná úloha čistenia vzduchu

Tip! Vďaka nedostatku miesta na umiestnenie celého split-systému, zariadenia, ktoré zvlhčuje vzduch, vám mikroklimatický systém v byte umožní trvale sa zbaviť problému nadmernej suchosti vzduchu, vlhkosti, nedostatočného vykurovania alebo vetrania obytných priestorov.

Elektronická klimatizácia na ovládacom paneli v modernom byte

Komplex zariadení vybavený kombinovanými technickými systémami vykurovania, klimatizácie, vetrania, zvlhčovania a odvlhčovania je univerzálnym modelom klimatizácie. Prototypom tohto multifunkčného zariadenia je systém „inteligentného domu“, ktorý automaticky vytvára ideálnu mikroklímu v byte.

Hlavným komplexom úloh systému klimatizácie je zabezpečiť nepretržitú prevádzku vykurovacích zariadení, zvlhčovačov vzduchu a vetracích zariadení.

Odporúčania týkajúce sa výberu povrchových materiálov

Mikroklíma bytu určuje nielen prácu split-systémov, ohrievačov, zvlhčovačov vzduchu a čističiek vzduchu, ale aj materiálov použitých na vybavenie a dokončovacie miestnosti. Je nesmierne dôležité skúmať vplyv určitých detailov na situáciu a smerovanie priestorov na životné prostredie. Na dokončenie bytu je preto potrebné uprednostniť prírodné keramické obklady, ošetrené organickými farbivami typu zelije (marocké dlaždice), papierové tapety, farby s vysokými hypoalergénnymi ukazovateľmi, stenové panely a omietky, slínok, mramor, žula, drevené parkety a iné prírodné materiály bez chemického spracovania.

Prírodné stavebné materiály na výzdobu stien v modernom interiéri

Okrem priaznivého vplyvu na životné prostredie sa povrchové materiály s prírodnou základňou vyznačujú dlhou životnosťou a schopnosťou dlho nestratiť pôvodný vzhľad. Prirodzenosť by sa mala prejavovať vo všetkých prvkoch interiérového dizajnu:

Mozaika v prírodných farbách zdobia kúpeľňu

 • nepoškvrneným materiálom na šitie záclon a prikrývok na posteľ môžu byť prírodné tkaniny - bavlna, ľan, hodváb, šifón, netkané textílie alebo tvíd;

Závesy z prírodnej bielizne

 • ako optimálny materiál na výrobu nábytku môže byť rad rôznych druhov dreva, ratanu, prútia, organického skla, rôznych druhov kovu, prírodného kameňa na výrobu dosiek.

Pracovná doska a pracovná stena z mramorového kameňa

Prevládanie prírodných zložiek v interiéri bytu prispieva k vytvoreniu príjemnej mikroklímy v byte, čo najbližšie k prirodzenému biotopu s krištáľovo čistým vzduchom a dokonalým ekologickým stavom.

Tehlová stena v čele postele

Ako vytvoriť mikroklímu v byte: neštandardné metódy zvlhčovania a čistenia vzduchu

Stav mikroklímy v byte môžu ovplyvniť nielen multifunkčné systémy vybavenia, ale aj typické údaje o situácii:

 • Izbové rastliny sú schopné obohatiť vzduch kyslíkom, znížiť obsah oxidu uhličitého, škodlivých toxínov a mikroorganizmov. Chlorofituma, aloe, pelargónia a pelargonium, nefhrepis a ďalšie druhy kvetov v interiéroch poskytujú vynikajúcu filtráciu vzduchu. Na ich umiestnenie môžete použiť mobilné stojany, police alebo hrnce.

Domáce rastliny pomáhajú čistiť vnútorný vzduch

 • Akvárium v ​​miestnosti je schopné úplne neutralizovať potrebu použitia zvlhčovača, pretože odparovanie vody ho úplne nasýti nedostatkom vlhkosti.

Akvárium na kuchynskom ostrove je originálne a užitočné.

 • Dekoratívna fontána v miestnosti bude pôsobiť ako originálny zvlhčovač vzduchu a vytvára dynamický vizuálny efekt. K dispozícii sú stacionárne a stolové modely navrhnuté pre interiér. Preto si môžete bez ohľadu na veľkosť bytu zvoliť tú najlepšiu vnútornú fontánu.

Multifunkčná domáca fontána pomôže relaxovať a zvlhčiť vzduch v byte

 • Pravidelné vetranie bytu neutralizuje problém suchého vzduchu, ktorý je obzvlášť dôležitý pre vykurovacie obdobie.

Vetranie miestnosti je jednou z hlavných činností pri vytváraní bezpečnej mikroklímy v byte

V záujme zlepšenia zdravia domácností, odstránenia pocitu únavy a podráždenosti v domácnosti je dôležité venovať zvýšenú pozornosť vytvoreniu pohodlnej mikroklímy v byte, ktorá sa vyznačuje dokonalým zvlhčeným vzduchom, nedostatkom prachu a pohodlnou teplotou v miestnosti. Pomocou efektívnych metód ohrevu, čistenia a zvlhčovania vzduchu budete môcť v byte vytvoriť dobré počasie: požadovaný letný chlad a letnú atmosféru v období dlhého chladu, krištáľovo čistý vzduch bez alergénov a pocit jarnej sviežosti po celý rok.

Pin
Send
Share
Send
Send