Užitočné nápady

16 nádherných interiérov, ktoré presvedčivo dokazujú, že koberec je módny

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho ľudí verí, že koberec je len atribútom sovietskych interiérov, ktoré sú už dávno mimo módy.

V každom prípade to tak nie je. Samotný koberec nie je zastaralým dekorom. Pri správnom použití je dokonca koberec babičky schopný ozdobiť dekor a módny model - radikálne ho transformovať. Zdieľame nápady, ktoré vám povedia, ako urobiť z koberca skutočný interiér.

1. Opakujúci sa motív

Hlavným motívom dizajnu kobercov je opakovanie maľby steny

Úplne opakujte zložitý vzor koberca v dizajne koberca nebude fungovať. Ak sa však koberec vyznačuje nekomplikovaným dizajnom - potom je celkom realistické ho znova vytvoriť. Napríklad si nakreslite podobný obrázok alebo zobrazte podobné motívy priamo na stene.

2. Farebný duet

Koberec zodpovedal tónu nábytku.

Svetlý koberec oživí každý, aj ten najbežnejší interiér. A ak je v tóne koberca ďalší jasný prvok, napríklad pohovka, situácia bude mimoriadna. V tomto prípade je dominantou v interiéri lepšie neutrálne zafarbenie - šedá, biela, béžová.

3. zvýraznite interiér

Koberec sa stáva vnútorným prízvukom.

Koberec nezvyčajných farieb transformuje interiér, v ktorom prevládajú neutrálne farby. Vítané sú aj tie najodvážnejšie experimenty s tvarom a farbou.

4. Čiernobiela klasika

Univerzálny čierny a biely koberec v interiéri.

Čiernobiely koberec harmonicky zapadá takmer do každého interiéru. Aby situácia vyzerala kompletne, odporúčame vám pridať niekoľko ďalších detailov podobnej farby.

5. Dva sú lepšie ako jeden.

Dva rovnaké koberce v interiéri vyzerajú na jeseň neobvykle.

Dva rovnaké malé koberce vyzerajú úplne originálne. Nahrádzajú tiež jeden veľký koberec, pričom vizuálne nevážia situáciu.

6. Hladké farebné prechody vo vzore.

Koberec s hlbokým monofónnym vzorom.

Ak je obyčajný koberec príliš nudný, potom venujte pozornosť modelom, ktorých farby obsahujú niekoľko odtieňov rovnakej farby. Vyzerajú elegantne a vznešene.

7. Mäkké pastely

Výzdoba dopĺňa koberec s nenápadným kvetinovým vzorom.

Kresba v pastelových farbách nie je pre koberec typická. Vďaka tomu sú tieto modely nenápadné, ale originálne detaily interiéru.

8. Neutralita s obmedzením

Koberec neutrálna farba v extravagantnom interiéri.

Koberec bielej, šedej alebo béžovej farby sa dokonale zmestí aj do najkomplexnejších interiérov. Obzvlášť vhodný by bol koberec s dlhou miestnosťou v prostredí, kde nie je dostatok zložitých textúr. Napríklad s prevažujúcimi modernými materiálmi - kov, plast, leštený betón, sklo.

9. Zábavná geometria

Koberec neobvyklý tvar.

Kto povedal, že koberec by mal byť výlučne štvorcový alebo obdĺžnikový? Venujte pozornosť modelom iných tvarov, napríklad okrúhlym alebo päťuholníkovým. Vyzerajú štýlovo a dokonale zapadajú do moderných interiérov.

10. So spomienkami na prírodu

Zelený koberec vyzerá veľmi útulne.

Zelený koberec „tráva“ už dlho nestratil svoj význam. A to je celkom pochopiteľné. Dokonca aj pre návrhárov interiérov je ťažké odmietnuť taký útulný dekor, ktorý súvisí s prameňom a prírodou.

11. Neviditeľný koberec

Koberec, ktorý zodpovedá interiéru, je takmer nepostrehnuteľný.

Veľký koberec, vybraný tak, aby zodpovedal nábytku alebo podlahe na ňom, sa doslova rozpustí v interiéri. Zostáva však viditeľný, čím sa do prostredia dodáva hĺbka a individualita.

Koberec zodpovedal tónu nábytku.

12. Príjemná jednoduchosť textúry

Koberec v interiéri.

Koberec pripomínajúci rohož sa zmestí do každého interiéru. Vyzerá to jednoducho a zdržanlivo, ale zároveň jemne oživuje situáciu.

13. Trochu irónie.

Umelá kobercová koža.

Prírodné koberce, koža samozrejme nevychádzajú z módy. Ak sa však zdajú byť príliš ubohé, odporúčame venovať pozornosť ich umelým náprotivkom. Niektoré z nich, vyrobené v grotesknom dizajne, môžu byť vrcholom interiéru.

14. Radosť pre ihly

Pletené koberce v interiéri.

Pletené koberce vďaka svojej zložitej štruktúre vyzerajú luxusne. Zároveň sa však vyznačujú vysokou kompatibilitou s rôznymi štýlmi interiéru.

15. Na čele

Koberec na hlave postele.

Koberec nad posteľou je bežný jav. Spravidla sa však nachádza na stene pozdĺž jej boku. Koberec, zavesený na hlave, vyzerá zvonku skrinky a stáva sa ozdobou interiéru spálne.

16. Stojí za to byť zarámovaný

Obrázok nahrádza veľký koberec.

Obrázok na stene môže nahradiť koberec neobvyklých farieb. Ako rám na to môžete použiť obvyklé lišty.

Pin
Send
Share
Send
Send