Užitočné nápady

Ako odstrániť nepríjemný zápach v byte

Pin
Send
Share
Send
Send


Niet pochýb o tom, že každá dobrá žena v domácnosti robí všetko pre to, aby jej dom bol čistý a svieži. Niekedy sa však stáva, že napriek všetkému úsiliu je v dome nepríjemná „vôňa“. Dôvody môžu byť úplne odlišné. Ale bez ohľadu na to, prečo sa vyskytol taký problém, nás zaujíma jedna vec: ako odstrániť nepríjemný zápach v byte doma. Po prvé, stojí za to zistiť, ktorého chyba je nepríjemná aróma.

Príčiny zápachu v byte

Predtým, ako začnete bojovať s pachmi, musíte nájsť príčinu týchto problémov. Kto by rád, keby šiel domov, bude cítiť zápach. Čo by mohlo byť zdrojom nepríjemných zápachov?

 1. Kitchen.
  Z tejto miestnosti niekedy vychádzajú arómy. Prečo? Faktom je, že sa tu skladuje väčšina potravín vrátane potravín, ktoré sa rýchlo zhoršujú a môžu vydávať zápach. Možno niečo chladného v chladničke nebolo a včas sa nezistilo. Nepríjemný zápach rozmaznaného jedla sa rýchlo rozšíri po celom dome.
  Zápach môže vychádzať aj z koša. A preto nie je potrebné skladovať odpadky niekoľko dní. Ak sa včera objavil nejaký silne zapáchajúci odpad v vedre, ráno tam bude silný zápach. Je dôležité sledovať, ako často sa odpad vyberá z bytu a ako dôsledne sa vedro vymyje.
 2. Kúpeľňa - zdroj vône.
  Ak je váš byt slabo vykurovaný, osušky rúk a tela sa môžu na chvíľu vyschnúť. To všetko prispieva k tvorbe vlhkosti a zodpovedajúcej vône. Tento problém sa môže vyskytnúť dokonca aj vtedy, keď je príliš zahriaty a kondenzát sa vytvára veľmi hojne, čím sa vytvára ďalšia vlhkosť.
 3. WC.
  Niekedy sa tu vytvára nepríjemný zápach nielen kvôli toaletnej miske. Niektoré rodiny, v ktorých fajčiari žijú, trpia dymom. Ak neexistujú žiadne balkóny, leniví členovia rodiny nechodia vonku, aby fajčili alebo nevstúpili na schodisko, otravovali čerstvý vzduch vo vašom byte a dávali nepríjemný zápach celému obydlu.
  Ak je na záchode popolník, môže odtiaľ prísť ofenzívny zápach. Je dôležité ho pravidelne uvoľňovať a umyť.
 4. Posteľná bielizeň.
  Ak sa oblečenie dlhšiu dobu nepoužívate, objaví sa v ňom zápach. Odtiaľto pochádza samozrejme nie vždy nepríjemná vôňa, ale stále je to celkom možné. Toto sa môže stať najmä vtedy, keď sa niektoré použité a nemyté veci dostali do čistých vecí.
 5. Vôňa môže pochádzať od domácich miláčikov.
  V tomto prípade sa tak stane nielen vtedy, keď nečisté zviera vykonalo svoju prácu na vašom obľúbenom koberci. Ak sa pes alebo mačka dlho nekúpali, ich srsť môže vydávať nepríjemný zápach.
 6. Vôňa sa môže skrývať v detailoch.
  Patria k nim látky na podlahu, doplnky na umývanie riadu a čistenie domu. Zápach sa tiež môže objaviť jednoducho preto, že do bytu neprúdi dostatočné množstvo čistého vzduchu. Preto je potrebné skontrolovať vetracie otvory, aby sa zabezpečilo ich normálne fungovanie.

Ako mechanicky odstrániť nepríjemný zápach v byte

Ak chcete ukončiť nepríjemný zápach v byte, musíte začať s niečím. Niekedy na dosiahnutie čerstvosti a čistoty v dome na dlhú dobu stačí miestnosť dobre vetrať. Samozrejme, ak je za oknom silný mráz, nie je to úplne relevantné, ale bez dobrého prílivu čerstvého vzduchu budú všetky opatrenia zbytočné.

Vzduchujte miestnosti jeden po druhom. Takže bude jednoduchšie udržať sa v teple. Ak to poveternostné podmienky umožňujú, otvorte naraz všetky okná v byte. Váš domov bude pravdepodobne naplnený čerstvým vzduchom. Ak uvažujete o tom, ako odstrániť nepríjemný zápach v byte s ľudovými liekmi po opravách, potom je vetranie jednou z prvých a najdôležitejších podmienok úspechu.

Ak táto metóda nepomohla alebo sa nepríjemný zápach vrátil znova, musíte vziať niečo iné.

Ako rýchlo odstrániť nepríjemný zápach v byte

Predstavte si túto situáciu: zrazu ste zistili, že budete mať hostí od minúty po minútu. Podľa vášho názoru však nestačí čerstvosť v miestnosti. Ako byť? V týchto situáciách môžu pomôcť špeciálne chemikálie alebo osviežovače vzduchu. Takéto aerosóly pomôžu veľmi rýchlo zabiť nepríjemný zápach.

Je to dôležité! Väčšina chemikálií odstraňuje pachy. Po niekoľkých hodinách alebo dokonca minútach sa však opäť objaví neprijateľný zápach. Pred použitím takýchto osviežovačov je potrebné zvážiť. Ak v dome býva astma alebo osoba s respiračnými chorobami, je lepšie takéto tovary odmietnuť.

Pri použití osviežovačov vzduchu v obchode je potrebné si uvedomiť, že v drvivej väčšine nezničia zápach a nevylučujú jeho príčinu. Je to len tak, že aróma spreja sa pridá do nepríjemného zápachu a získa sa určitá zmes, ktorá sa osobe príliš necíti. Baktérie, ktoré sú zdrojom zápachu, sa však stále vznášajú vo vzduchu a poškodzujú vaše telo.

Preto je veľmi dôležité vedieť, ako sa vysporiadať so zdrojom zápachu. Pomôže to nielen chrániť sa, ale aj trvalo zničiť nepríjemný zápach.

Je potrebné zvážiť, aké sú jednoduché recepty, ako rýchlo odstrániť nepríjemný zápach v byte.

Ako odstrániť nepríjemný zápach v byte doma ľudovými metódami

Možno použitie ľudových receptov - najúčinnejší prostriedok proti zápachu v byte. A každá hostiteľka má na sklade obľúbenú metódu. Je potrebné doplniť pokladnicu vedomostí o čistote a zvážiť niekoľko užitočných tipov na boj proti nepríjemným zápachom.

Tu sú hlavné látky, ktoré sa osvedčili v boji proti zápachom:

 • soľ;
 • káva;
 • mangánu;
 • aktívne uhlie;
 • tráva;
 • olej;
 • sviečky;
 • pravidelné čistenie.

Ďalej sa v poradí považujú všetky tieto látky. Mali by ste vedieť, v ktorých prípadoch sa oplatí používať.

Čo vonia soľ?

Soľ je jedinečný produkt. Dokonale absorbuje vlhkosť. Preto ak je váš zápach v kúpeľni, Vložte časť tejto látky do krásneho kontajnera a umiestnite ju na najvyššiu vlhkosť. Budete prekvapení, ako rýchlo bude výsledok zrejmý.

Ak ste v poslednom čase vykonali opravy v byte a stále nedokážete zvládnuť zápach farieb, skúste toto: rozpustiť nejakú soľ vo vode. Dajte túto vodu do zrekonštruovanej miestnosti. Týmto riešením môžete po niekoľkých hodinách utrieť podlahu alebo lakovanú plochu. Zápach sa rýchlo vyparí.

Ak sa vôňa "usadila" v kuchyni, napríklad na sporáku, potom môžete pri umývaní použiť soľ. Pôsobí nielen na všetky mikróby, ale slúži aj ako jemný abrazívny čistiaci prostriedok. Lacné a veľmi efektívne.

Keď používame kávu

Každý vie, že káva nie je len úžasný nápoj. Každá žena vie, že pri výbere parfumov je potrebné cítiť kávu, pretože pomáha obnoviť schopnosť nosa vnímať zápach. Káva teda pomôže prekonať nepríjemné pachy v byte. Kedy presne môžem použiť túto metódu?

Ako používať bylinky?

Na aromatizáciu svojej izby môžete použiť bylinky, ktoré vydávajú silnú príjemnú vôňu. Ako na to?

Do nádrže na čistenie podlahy môžete vložiť niekoľko vetvičiek, napríklad chmeľ. Pod vplyvom teplej vody sa vôňa otvára a rozprestiera sa po celom dome. Takto sa dosiahnu dva výsledky: čisté podlahy a čerstvý vzduch.

Aromatické bylinky sa môžu tiež rozložiť na handry a dať dohromady s vecami v skrini. Napríklad, levanduľa pomôže nielen dať veci príjemnú arómu, ale tiež ich chrániť pred útokom mora.

Ak máte obľúbenú rastlinu, môžete do kúpeľne vložiť vetvičku sušenej trávy. Takže dáte ľahkú nenápadnú chuť.

Je to dôležité! Pri použití tejto metódy nezabudnite včas zmeniť prírodné osviežovače. Pod vplyvom vlhkosti a vlhkosti môže tráva hniť, čo situáciu len zhoršuje.

Použitie éterických olejov
Niekoľko kvapiek éterického oleja môže dať celej miestnosti nádhernú vôňu. Kde môžem olej aplikovať?

Ak nie ste zvyknutí používať aromatickú lampu, naneste kvapku svojho obľúbeného oleja na jedno z týchto miest:

 • vykurovacie teleso;
 • vstupná rohož;
 • neviditeľné sedadlá na čalúnení;
 • uteráky.

Esenciálne oleje dodajú miestnosti príjemnú vôňu, ale tiež prospejú vášmu zdraviu.

Ako používať sviečky
Počas horenia ničí sviečka zápach v miestnosti. V dôsledku toho je to takmer univerzálny prostriedok na riešenie nepríjemných zápachov. Zapálená sviečka pomôže zničiť zápach pálenia, farieb, cigariet, vyprážaných potravín.

Na tieto účely môžete použiť sviečky s príchuťou i obyčajné.

Pravidelné čistenie - záruka čerstvosti

Nepochybne, ak chcete neustále cítiť čistotu a vôňu čerstvosti vo svojom byte, je potrebné pravidelne vykonávať dôkladné čistenie.

 1. Pravidelne vysielajte vzduch.
 2. Pokúste sa každý deň vybrať z koša.
 3. Umývajte podlahy často.
 4. Potraviny uchovávajte v chladničke čerstvé.

Všetky tieto metódy sú odpoveďou na otázku: ako odstrániť nepríjemný zápach v byte doma. Ocot sa dá použiť aj na umývanie tanierov, chladničiek a nádob na odpadky. Takto dosiahnete čistotu.

Video, ako odstrániť nepríjemný zápach v byte z mačky

Potom si môžete pozrieť video, z ktorého sa dozviete zaujímavý spôsob, ako odstrániť nepríjemný zápach v byte z mačky.

Pin
Send
Share
Send
Send