Užitočné nápady

10 trikov s olivovým olejom, ktoré nemajú nič spoločné s varením

Pin
Send
Share
Send
Send


Hostesky sa zvyknú používať olivový olej na výrobu šalátov alebo teplých jedál. Tento produkt je známy svojimi chuťovými a zdravotnými výhodami. Môže sa však používať nielen na určený účel.

Niekedy je to veľmi užitočné v domácnosti. Nemusí to minúť veľa - v obchode s potravinami si môžete kúpiť najlacnejšiu fľašu olivového oleja.

1. Vyčistite si topánky

Obuv je možné dokonale vyčistiť olivovým olejom.

Ak sú vaše obľúbené kožené topánky trochu nudné, neznepokojujte sa a nepremýšľajte o kúpe nového páru. Určite v kuchyni je fľaša olivového oleja. Môže sa použiť na vyriešenie problému. Potrebujete trochu oleja na mäkkú handričku a dôkladne vyčistite topánky. Táto metóda je ideálna na pridávanie lesku do kožených topánok, ale môžete tiež vylepšiť a oživiť vzhľad gumových čižiem. Jedno upozornenie: olivový olej môže zničiť semiš. Preto sa neodporúča používať na čistenie semišovej obuvi alebo čižiem. Obuv z tkaniny by sa samozrejme nemala trieť olejom.

2. Ak je na zips

Zips môže byť naolejovaný.

Blesky majú tendenciu sa držať v najviac nevhodnom okamihu. Musíte ich trhnúť, snažiť sa zapnúť alebo odopnúť. Niekedy to vedie iba k poškodeniu vecí a zlej nálade. Našťastie sa problémy s olivovým olejom dajú ľahko vyriešiť. Vezmite si s týmto výrobkom fľašu a naneste malé množstvo zipsov. Blesk sa začne plynulo pohybovať hore a dole. Manipulácia sa musí vykonávať opatrne, aby sa nečistota nešpinila olejom okolo zipsu.

3. Nechajte perlu žiariť

Použitie oleja dá perlu lesk.

V priebehu času perlové náhrdelníky alebo náušnice začnú miznúť. To je veľmi smutné, pretože perly sú veľmi krásny kameň a mali by sa tešiť. Aby to vyzeralo úžasne, malo by sa pravidelne čistiť. Väčšina čistiacich prostriedkov je však pre perly príliš agresívna. Čo robiť? Pomáha tu olivový olej. Musíte vziať trochu oleja a vtierať ho do perál mäkkou handrou. Perlové šperky budú žiariť, akoby boli práve prinesené z klenotníctva.

Vďaka oleju je možné ľahko vyčistiť suchý zips na dverách chladničky.

Samolepky na podklade lepidla sú známe všetkým. Jedná sa o cenovky, rôzne nálepky, ktoré deti radi prilepujú na chladničku, a ďalšie nálepky. Niekedy sa držia tak pevne na povrchu, že je ťažké ich bez problémov odstrániť. Ak sa to pokúsite urobiť nechtami, môžete pokaziť manikúru a použitie britvy alebo ostrého noža môže poškodiť vec, na ktorej sa usadil tvrdohlavý štítok. Existuje riešenie. To je olivový olej. Na odolný suchý zips je potrebné naliať trochu oleja a nechať asi 15 minút Potom je možné povrch rýchlo a ľahko vyčistiť špongiou.

5. Spomalte poškodenie striebra

Olej môže spomaľovať strieborné zafarbenie.

Lyžice, podnosy, taniere, manžetové gombíky, šperky a iné predmety zo striebra majú vlastnosti, ktoré stmavnú a sú pokryté škvrnami. Hoci olivový olej nemôže zabrániť tomuto procesu, môže ho spomaliť. Na gumu je potrebné naliať trochu oleja a striebornú látku dôkladne vyčistiť.

6. Lesklá nehrdzavejúca oceľ

Nerezový drez bude žiariť po vyčistení olejom.

Riad z nehrdzavejúcej ocele vyzerá veľmi pekne. Vyzerá to moderne a pohodlne. Tento materiál tiež vyrobil digestor, drezy, ktoré sú inštalované v modernej kuchyni. Nerezová oceľ však môže stratiť svoj atraktívny vzhľad. Olivový olej môže nielen pridávať lesk na výrobky z nehrdzavejúcej ocele, ale tiež im bráni pošpiniť a chrániť pred koróziou. Je potrebné vec vyleštiť mäkkou handrou, na ktorú musíte najskôr naliať niekoľko kvapiek olivového oleja. Olej nepoškodí povrch striebornej cetky, ako to môže urobiť akýkoľvek iný čistiaci prostriedok.

7. Makeup bez problémov odstráňte

Olivový olej dokonale odstraňuje makeup.

Prekvapivo je olivový olej v poriadku a potom je vhodný na odstránenie líčidiel. Niekoľko kvapiek tejto aromatickej látky na vatovom tampóne - a môžete pohodlne odstrániť riasenku, očné tiene, začervenanie alebo prášok. A to nie je všetko, olivový olej nielen odstráni znečistenie a očistí tvár, ale tiež zvýši nadýchanie mihalníc. Môžete to urobiť: zoberte si fľašu sušenej riasenky, dôkladne ju opláchnite a osušte a potom nalejte trochu olivového oleja. Aby to vydržalo dlhšie, mali by ste ho variť vo vodnom kúpeli. Po vychladnutí kvapaliny a jej naliatí do skúmavky máte k dispozícii prípravok na starostlivosť o vaše mihalnice a obočie.

8. Prírodná kozmetika

Olivový olej má veľký vplyv na vlasy.

Držitelia kučeravých vlasov niekedy chcú, aby ich vlasy boli menej rozcuchané. Olivový olej v tom pomôže bez poškodenia vlasov. Musíte do oleja natrieť trochu oleja a jemne naniesť na špičky. Do pokožky hlavy by ste nemali votrieť olej, aby ste nezvýšili obsah tuku vo vlasoch a nepoškodili účes. Ak sú vlasy príliš suché, pred umývaním si môžete vyrobiť masku z olivového oleja. Potrebuje sa trochu zahriať, obliecť si vlasy a potom mať kúpaciu čiapku. Musíme počkať tridsať minút a potom olej umyť teplou vodou a šampónom.

9. Krásna tvárová maska

Z oleja získate skvelú masku na tvár.

V zime sa pokožka na tvári stáva suchou a napnutou. Obzvlášť silne alergický, ktorý nemôže používať veľa kozmetických prípravkov. Ak nechcete experimentovať s drahými krémami, použite olivový olej. Je potrebné si ho položiť na tvár a nechať pôsobiť dvadsať minút. Potom je potrebné náradie umyť mierne teplou čistou vodou. Príjemným relaxačným a zvlhčujúcim kúpeľom si tiež môžete pripraviť pridaním oleja do vody. Telo bude s týmto postupom spokojné, pokožka bude pružnejšia a jemnejšia.

10. Holiaci strojček zostane ostrý

Čepeľ bude rezať menej, ak bude trieť olejom.

Kvalitné čepele nie sú príliš lacné, takže sa ľudia snažia, aby vydržali čo najdlhšie. Chcete predĺžiť životnosť holiaceho strojčeka? Pomôže to olivovému oleju. Musíte si dať nejaký olej na vatový tampón a utrieť britva. Potom by mal byť suchý a všetko sa už dá použiť. Táto metóda chráni holiaci strojček pred koróziou, nebude rýchlo pokrytá hrdzou.

Pin
Send
Share
Send
Send