Užitočné nápady

16 nádherných nápadov, ktoré transformujú kvetináče mimo uznania

V každej domácnosti sú kvetináče. Mnoho ľudí si však myslí, že mať zeleň stačí na ozdobenie domu. Výsledkom je, že kvety rastú v kvetináčoch, ktoré beznádejne kazia ich vzhľad.

Vyhodenie neatraktívnych kvetináčov však nie je potrebné. Zdieľame úžasné nápady, ktoré im pomôžu transformovať ich a urobiť z nich ešte krajšie rastliny.

1. Hrnce, ktoré nemrznú

Luxusná pletená textúra.

Teplé zimné svetre, ktoré už nemožno nosiť, budú vynikajúcim materiálom na zdobenie kvetináčov vlastnými rukami. Odrežte rukáv, otočte jeho okraje a položte ho na kvetinu.

2. Pre najhospodárnejších

Kvetináče to urobíte sami z drevených špáradiel.

Ozdobte malú kapacitu kvetov získaných pomocou drevených špáradiel. Stačí ich pripevniť k hornému okraju.

3.Naplnené ... plechovky

Kvetináče z plechovky.

Tenká gumová šnúra a korálky z peknej plechovky urobia peknú kvetináč. Ak sa šnúra nenájde, potom ju pre pletenie vymeňte za viacfarebné nite. Na fixáciu guličiek sa používa silikónové lepidlo.

4. Svietidlo z mäkkého skla

Dekoratívne akvarijné kamene sú prilepené na kvetináč.

Dekoratívne sklenené kamienky používané na dekoráciu akvárií budú užitočné aj na zdobenie kvetináčov vlastnými rukami. Potrebujú sa len prilepiť na povrch hrnca.

5. Späť do školy

Ceruzky na ozdobu kvetináča sami.

Mnoho farebných alebo jednoduchých ceruziek prilepených na kvetináč ju zmení. Ďalej použité ozdobné šnúry, stuhy, mašle.

6. V štýle grunge

Kvapky farby sa stávajú dekorom kvetináča.

Kvapky farby na kvetináči vyzerajú trochu neopatrne, ale zároveň veľmi pôsobivo. Otočte hrniec a na jeho spodnú časť nalejte malú farbu požadovanej farby. Otočte kvetináč tak, aby sa odkvapkával.

7. Trochu zlata

Ružová a zlatá - kombinácia win-win.

Maľujte kvetináče v akejkoľvek svetlej farbe, napríklad ružovej. Po vysušení škótskou páskou označte obrys budúceho vzoru trojuholníka a vyplňte ho zlatou farbou. Keď je obrázok suchý, pásku opatrne odstráňte.

8. Útulný Chebbi-chic

Vyblednuté, ale krásne kvetináče.

Nalejte keramické alebo hnedé plastové nádoby s akrylovou farbou. Po jeho úplnom vysušení je potrebné niektoré časti očistiť brúsnym papierom. Ak chcete, aby taký kvetináč s vašimi vlastnými rukami vyzeral ešte veľkolepejšie, použite niekoľko farieb farby.

9.Man kvetináč

Druhý život starých kožených opaskov.

Staré kožené opasky budú pre kvetináč nezvyčajnou ozdobou. Odrežte ich tak, aby boli pevne pripevnené k hrnci, aby sa nevisli.

10. Neobvyklá úľava

Reliéfne hrnce.

Na povrch kvetináčov nalepte akékoľvek vyrazené detaily, ako sú strukoviny alebo zátky na víno. Potom farba.

11. Roztomilá nedbanlivosť

Veľmi jednoduché kvetináče na kvetiny to urobíte sami.

Kovové plechovky mierne skreslite a natrite ich na požadovanú farbu. Nezabudnite na otvory v spodnej časti - pri zalievaní kvetov je to nevyhnutné pre odtok prebytočnej tekutiny.

12. Dôležitá výzdoba vo vidieckom štýle

Lano ako dekor.

Veľké lano alebo šnúra je vhodná na výrobu kvetináča vlastnými rukami. Silikónové lepidlo naneste na jeho povrch a pevne ho provazte pomocou lana. Niektoré zákruty môžu byť maľované v kontrastnej farbe.

13. Drevo, ktoré nevychádza z módy

Pre taký dekor hrniec bude musieť pracovať trochu.

Kvetináč môžete ozdobiť vlastnými rukami pomocou lepených tenkých rezov dreva. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je rezať tenkú vetvičku ostrými nožnicami.

14. Oddelenie tkaniny

Svetlé decoupage na kvetináčoch.

Technológia tak pôsobivého dekoru je veľmi jednoduchá. Naneste lepidlo PVA mierne vodou. Kus látky požadovanej veľkosti hladký na povrchu kvetináča štetcom, veľkoryso namočený v adhezívnom roztoku. Ak je nádoba vyrobená z hladkého plastu, potom ju vopred natrite akrylovou farbou. Po zaschnutí tkaniny pot pot potrite.

15. Spomienky na dovolenku

Kvetináč zdobia kamienky.

Užitočné môžu byť kamienky z mora alebo rieky, ktoré boli prinesené z dovolenky ako suvenír. S pomocou lepidla "tekuté nechty" lepidlo na povrch kvetináča. Ak sa prirodzená štruktúra kameňa nezdá byť dostatočne atraktívna, potom ich namaľujte.

16. Keramické mozaikové dlaždice

Mozaikový kvetináč.

Pár keramických dlaždíc, ktoré zostali po oprave, niektoré korálky a gombíky, riad, budú pôvodnou surovinou na výrobu mozaík. Keramické dlaždice rozbite kladivom a prilepte do hrnca. Vyplňte zostávajúci priestor ďalšími maličkosťami. Keď je lepidlo suché, vyplňte škáry medzi nimi pravidelnou zálievkou.