Užitočné nápady

Mliečne rieky: 11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Pin
Send
Share
Send
Send


O chutiach sa nehádajú. Najmä o kulinárskych chutiach. Dajte fondue a syr s marmeládou niekomu za cenu jednej tretiny mesačného platu a niekomu z blízkeho cheeseburgera v blízkom okolí - pochúťku.

Ale bez ohľadu na preferencie, všetci sme začali našu dlhú gastronomickú cestu s rovnakým produktom - mliekom. Určite to možno nazvať základom nadácií.

A nech moderní vedci tvrdia, či sú mliečne výrobky potrebné pre celé telo dospelých, sme presvedčení: v chladničke musí byť mlieko! A existuje 11 dobrých dôvodov. Ktoré, mimochodom, takmer nesúvisia s kuchyňou.

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Okolo zdanlivo neškodného mlieka dnes existujú vážne diskusie. Mnohí vedci sú presvedčení, že produkt potrebný pre deti je pre dospelých úplne zbytočný. A neovplyvňuje doplňovanie strategicky dôležitých zásob vápnika v tele. Navyše stále väčšie percento ľudí na svete trpí neznášanlivosťou laktózy. Ale zanechali sme vášne. Piť alebo nepiť - nech sa každý rozhodne pre seba. A bez ohľadu na rozhodnutie, stále máte 11 presvedčivých dôvodov, aby ste občas narazili do supermarketu na balenie mlieka.

Dôvod 1: liečime popáleniny

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

"Vyhorieť" v lete pod horúcim slnkom - ľahké. A to nielen počas dovolenky niekde pri mori, ale aj mimo mesta v krajine. A zažiť neporovnateľné pocity z kefíru alebo kyslej smotany na červenom chrbte bolo pre každého aspoň. Metóda babičky má však o niečo menej voňavú alternatívu. Navlhčite čistú špongiu v mlieku a naneste na horenie 10-15 minút., Opakujte každých pár hodín. Tuky a vysoký obsah bielkovín podporujú rýchlu regeneráciu tkanív a zároveň zjemňujú a upokojujú pokožku. A žiadna vôňa kyslého mlieka.

Dôvod 2: Z porcelánu odstránime malé praskliny

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Nezvyčajná metóda, dokonca nahliadnutá na fórach zberateľov porcelánu. Ak sa porcelánové taniere a šálky časom potiahnu jemnými trhlinami, je módne sa pokúsiť o ich upevnenie mliekom. Nalejte ju na panvicu, vložte tam porcelán a pošlite ho na oheň. Priveďte do varu, znížte teplotu a varte 45 minút., Po takomto mliečnom kúpeli budú jedlá alebo figúrka z detstva vyzerať ako škatule.

Dôvod 3: leštenie striebra

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Najmäkší čistič pre „staršie“ striebro už bol vo vašej kuchyni zaregistrovaný. Pridajte odmerku lyžice octu do odmerky od mlieka, zamiešajte, vložte do nej striebro a pol hodinu na ňu bezpečne zabudnite. Po umytí opláchnite teplou vodou a leštiace pohyby jemnou handrou. Lacné a efektívne.

Dôvod 4: efektívne zjemnenie pokožky

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Každý počul o Kleopatre a jej mliečnych kúpeľoch. Hovorí sa, že anglická kráľovná Alžbeta prvá si občas dovolila takéto excesy, aby si udržala svoju snehovobielu pokožku. Dnes je kráľovský luxus k dispozícii každému. Stačí pridať 1 - 2 poháre sušeného mlieka v teplom kúpelia zabudnete na peeling a suchú pokožku. Vynikajúca ochrana v zime a vhodná aj pre tých najcitlivejších. Mimochodom, môžete tiež mliečna maska ​​na tvár hotové: lyžicu práškového mlieka rozriediť vodou, premiešať na pastu, naniesť, nechať uschnúť a opláchnuť teplou vodou.

Dôvod 5: vráťte lakovanej obuvi slušný vzhľad

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Našťastie v tejto sezóne víťazstvo získava status trendu. Aj keď to nie je len obuv, ale aj oblečenie. Jedna nevýhoda: materiál je rozmarný, ľahko zarába a zhromažďuje všetky malé škvrny. Mlieko bude účinným liekom a to všetko vďaka jeho zmäkčovacím vlastnostiam. Navlhčite mäkkú handričku v mlieku, opatrne a opatrne utrite všetky problémové oblasti a nechajte ju tak, aby úplne nevyschla. Potom pohyby utrite rovnakou mäkkou handričkou s rovnakou mäkkou handričkou. Drobné škrabance by mali doslova trvať cez oči.

Dôvod 6: výstup atramentu

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Nočná mora všetkých manželiek v domácnosti a kinoklishe vo forme vytekaného atramentového pera je celkom vhodná na „ošetrenie“. Čo najskôr umiestnite obeť otkisat v mlieku, Najlepšie celý deň alebo noc. Pre lepší účinok môžete pridať trochu citrónovej šťavy. Po - obvyklom praní v práčke. Ak je postihnutá oblasť - obľúbená koberec, zmiešajte mlieko so škrobom až kým pasta neupraví škvrny. Nechajte uschnúť a zvyšok zmesi vysajte.

Dôvod 7: odstráňte make-up bez chemikálií

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Prírodné enzýmy v kombinácii s hydratačnými vlastnosťami bielkovín robia z mlieka vynikajúci kandidát na odličovanie. Na zvýšenie výživového účinku, ktorý môžete použiť mandľové mlieko alebo pridajte niekoľko kvapiek mandľový olej obyčajne. Mandle sú koniec koncov bohaté na mastné kyseliny a antioxidanty, ktoré prirodzene bránia starnutiu. Stačí namočiť bavlnenú podložku do mlieka a jemne ju utrite. Dobré riešenie pre priaznivcov prírodných kozmetických prípravkov alebo pre dievčatá s kožou náchylnou na alergické reakcie na chemické zložky.

Dôvod 8: obnovenie vlasov

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Možno ste si mysleli, ale naše vlasy sú väčšinou bielkoviny. A napriek tomu, že ide o bielkovinové bielkoviny, veľa kaderníkov schvaľuje mlieko ako pomocný nástroj na obnovenie poškodených kučier. Len dosť opláchnite vlasy malé množstvo po šampóne. Potom opláchnite vodou.

Dôvod 9: vyrobte si krém na holenie

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Rovnako ako v prípade zvlhčovacej masky zmiešajte suché mlieko s vodou na pastu. Skvelé pre holenie citlivej mužskej pokožky a pre ženské nohy a dokonca aj pre pikantnejšie miesta.

Dôvod 10: zjemnenie chuti rýb

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

Pečené alebo vyprážané ryby budú omnoho chutnejšie a mäkšie, ak ich pred tepelným ošetrením mierne kúpate v mlieku. Znie to nejasne, ale stojí za to vyskúšať.

Dôvod 11: keď bol jazyk spálený ...

11 dobrých dôvodov mať doma vrece mlieka.

... vziať pár dúškov mlieka. Pomôže to nie najpríjemnejšiemu kulinárskemu poškodeniu liečiť sa ešte rýchlejšie a zmierniť bolesť.

Pin
Send
Share
Send
Send