Užitočné nápady

15 neočakávaných, ale veľmi užitočných spôsobov použitia mikrovlnnej rúry

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes je mikrovlnná rúra v kuchyni takmer každého človeka.

S ním môžete ohrievať jedlo, rozmrazovať jedlo a dokonca rýchlo variť niečo chutné. Ale zatiaľ čo málokto vie, že toto zariadenie môžete použiť na iné ciele, ďaleko od varenia.

1. Získajte citrónovú a limetkovú šťavu

Mikrovlnná rúra pomôže získať viac šťavy z citrónu a limetky.

Citrón musíte vložiť do mikrovlnnej rúry s vysokým výkonom asi na 20 sekúnd. Potom bude nadšený.

2. Sušené byliny

Mikrovlnka pomôže bylinám vysušiť.

Mnoho ľudí si vyberá a suší byliny a chuťové prísady. Ukazuje sa, že ak dáte petržlen (ale ako každá iná bylina) do mikrovlnnej rúry na pár minút, výrazne vyschne.

3. Olúpte cesnak

Mikrovlnná rúra pomôže rýchlo vyčistiť cesnak.

Vezmite cesnak, vložte ho do mikrovlnnej rúry a nechajte ho bežať na plný výkon asi 15 sekúnd. Cesnak bude omnoho ľahšie olúpať.

4. Navlhčený chlieb zvlhčujte

Mikrovlnná rúra pomôže zvlhčiť zastaraný chlieb.

Áno, je to skutočne možné. Stačí zabaliť chlieb do vlhkej utierky a vložiť do mikrovlnnej rúry na 10 sekúnd. Postup sa opakuje, až kým sa nedosiahne požadovaný obsah vlhkosti v chlebe.

5. Vytvorte ostré hranolky

Mikrovlnná rúra pomôže znovu pripraviť chrumky.

Čipy je potrebné položiť na uterák, vložiť do mikrovlnnej rúry a trochu ich zahriať. Uterák absorbuje vlhkosť a triesky sa opäť stanú chrumkavými.

6. Vytvorte horúci obklad

Mikrovlnná rúra pomôže pripraviť horúci obklad.

Je ľahké to urobiť. Vlhkú utierku vložte do mikrovlnnej rúry asi na 1 minútu.

7. Uľahčiť čistenie ovocia

Mikrovlnná rúra pomôže pri čistení ovocia.

Broskyne aj paradajky sa ľahšie olúpajú, ak ich vložíte do mikrovlnnej rúry na približne 30 sekúnd. Potom sa musia pred čistením odstrániť a nechať stáť 2 minúty.

8. Odstráňte poštové známky

Mikrovlnná rúra pomôže odstrániť poštové známky.

Všetko, čo musíte urobiť, je kvapkať pár kvapiek vody na pečiatku a vložiť do mikrovlnnej rúry obálku na 20-30 sekúnd. Mark okamžite vystúpi.

9. Ošúpajte cibuľu

Mikrovlny pomôžu pri čistení cibule.

Len nakrájajte konce cibule a vložte ju do rúry na približne 30 sekúnd, než ju nakrájate. Slzy budú výrazne nižšie.

10. Obnovte kandizovaný med

Mikrovlnná rúra pomôže obnoviť sladený starý med.

Je to jednoduché. Je potrebné odstrániť veko z pohára s medom a dať nádobu do mikrovlnnej rúry, kde ju zohrejte na polovičný výkon po dobu 2 minút. Podobne môžete oživiť aj starý kryštalizovaný med.

11. Varte vajcia

Mikrovlnná rúra pomôže variť vajcia.

Voda je potrebné prevariť do špeciálnej misky pre mikrovlnnú rúru. Potom pridajte trochu bieleho octu do vody a rozbite vajíčko do misy. Potom jemne prepichnite žĺtok špáradlom, prikryte misku hrubým zábalom (napríklad fóliou) a vložte do mikrovlnnej rúry na 30 sekúnd. Potom vyberte misku, otočte vajíčko na druhú stranu a varte znova ďalších 20 sekúnd.

12. Pripravte sendviče čerstvé

Mikrovlnná rúra pomôže pripraviť čerstvé sendviče.

Ak po oslave nového roka zostali zatuchnuté sendviče, nezúfajte. Je potrebné ich zabaliť do papierovej utierky a vložiť do mikrovlnnej rúry.

13. Vytvorte vôňu

Mikrovlnná rúra vám pomôže vytvoriť príchuť.

Ak chcete v kuchyni príjemne zapáchať, mikrovlnná rúra opäť príde na pomoc. Ak v mikrovlnnej rúre vyprážate orechy, semená a korenie na 15 sekúnd, okolo bytu začnú stúpať nádherné arómy.

14. Za 3 minúty pripravte omeletu

Mikrovlnka pomôže vytvoriť omeletu za 3 minúty.

Niekedy musíte urobiť raňajky za pár minút. Surové vajcia môžete poraziť mliekom a syrom v miske, pridať soľ a korenie, a potom dať misku do mikrovlnnej rúry na minútu a pol. Pomôcka: Po 45 sekundách vyberte omeletu a zamiešajte ju.

15. Vyrobte zemiakové lupienky

Mikrovlnná rúra pomôže pripraviť zemiakové lupienky.

Mnoho ľudí si myslí, že výroba čipov doma je takmer nemožná. V skutočnosti je zložitosť iba jedna - veľmi nakrájané zemiaky. Potom musíte položiť plátky zemiakov na tanier a vložiť ich do mikrovlnnej rúry na 3 minúty, pravidelne ťahať a otáčať (zakaždým, keď potrebujete znížiť úroveň výkonu rúry).

Pin
Send
Share
Send
Send