Užitočné nápady

Sprievodca výberom viacerých značiek

Pin
Send
Share
Send
Send


Pomalý sporák je akýsi „inteligentný hrniec“ s vyhrievacím prvkom, mikroprocesorom a snímačom teploty. V tomto článku sa budeme baviť o tom, ako si vybrať dom pre viac osôb, o akých detailoch musíte venovať pozornosť pri nákupe, predstaviť užitočné videozáznamy a uviesť niekoľko užitočných odkazov na porovnávacie recenzie.

Prečo potrebujem pomalý sporák, ak mám kachle?

Je zrejmé, že napríklad v kuchyni študentskej koľaje alebo chaty je pomalý sporák vynikajúcou náhradou sporáka, mikrovlnnej rúry a rúry. A čo ak máte všetky kuchynské spotrebiče, potrebujete v tomto prípade pomalý sporák?

 • Pomalý sporák nie je v kuchyni úplne prvý. Jedlo v ňom sa varí pomalšie a niektoré pokrmy sa v ňom varia takmer rovnako ako na sporáku / rúre: s častou kontrolou, miešaním, meniacimi sa teplotami, pridávaním vody / oleja. Na ochutnanie je veľa jedál z viacvrstvových jedál rovnaké ako jedlá pripravené obvyklým spôsobom a iba niekoľko receptov sa darí výrazne lepšie (omelety, dusené mäso, ryby, obilniny, obilniny). Okrem toho, napriek inzerovanej „jednoduchosti varenia“, bude najprv ťažké naučiť sa improvizovať a prispôsobovať programy pre seba.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo kúpiť pomalý sporák:

 • Po prvé, umožňuje vám variť väčšinu jedál bez vašej kontroly. Všetko, čo musíte urobiť, je rozrezať výrobky, dať ich dohromady a vybrať požadovaný program. Môžete napríklad dusiť guláš a ísť na prechádzku s deťmi bez obáv, že zelenina bude horieť. Okrem toho, aj keď budete ležať na chôdzi, dusíte vďaka funkcii automatického kúrenia horúci a svieži pokrm.
 • Po druhé, funkcia oneskoreného štartu, ktorú má väčšina modelov, vám umožní nestrácať čas pri príprave raňajok ráno. Všetko, čo potrebujete, je naplniť a začať pohár večer.
 • Po tretie, ak dodržiavate správnu výživu, pomalý sporák bude schopný diverzifikovať vaše menu s pokrmmi uvarenými v pare alebo vo vlastnej šťave bez kvapky tuku.
 • Varovanie! Pri výbere viacsadzobníka sa musíte zamerať na prácu, a nie na celkový objem misky, ktorý je často uvedený na škatuli.

Tip 4. Nepreplácajte množstvo nadbytočných programov. Hlavná vec je, že multikamer má manuálne režimy

Väčšina multivarkov môže mať 6 až 18 programov, ale existujú aj programy, ktoré majú až 100 režimov. Čím viac programov má multicooker, tým drahšie je. Predtým, ako si kúpite, porozmýšľajte o tom, ktoré programy potrebujete a ktoré sa budú zriedka používať. Tu je zoznam 7 najpotrebnejších, podľa nášho názoru, základných programov:

 • Varenie ovsenej kaše - je lepšie zmeniť nastavenia tohto režimu pre seba tak, aby sa ovsená kaša ukázala tak, ako sa vám páči, napríklad viskózna alebo drobivá.
 • Varenie ryže, pohánky a iných obilnín.
 • Kalenie je najobľúbenejší a najuniverzálnejší program, ktorý varí ako kachle pri nízkej teplote. Z tohto dôvodu môžete v režime „dusenia“ variť kaše a polievky a dusené mäso a aspiky a mäso a zeleninu.
 • Pečenie je užitočný režim, ktorý vám umožní nielen piecť, ale aj smažiť (s otvoreným vekom).
 • Vyprážanie - režim „vyprážania“ s otvoreným vekom je potrebný pre mnoho receptov, ale program pečenia s otvoreným vekom ho môže nahradiť.

 • „Pilaf“ - pilaf sa dá variť v programe „Ryža“, ak sami predzmažíte zirvac. Program Pilaf je však dobrý, pretože poskytuje nielen varenie, ale aj automatizované praženie v poslednej fáze varenia. S týmto programom môžete variť nielen pilaf, ale aj mnoho ďalších pokrmov, v ktorých potrebujete varenie a vyprážanie, napríklad cestoviny námorným spôsobom alebo vyprážané knedle.
 • Multi-pair je užívateľský režim, ktorý vám umožňuje nezávisle nastaviť teplotu a čas varenia. Pri použití viaczásobníka sa varenie podľa receptov nájdených na internete a improvizácia s takouto voľbou výrazne zjednoduší. Niektorí používatelia si môžu zapamätať niekoľko nastavení.

Čím menšie sú teplotné a časové kroky nastavenia režimu Multipovar a väčší rozsah teplôt a času varenia, tým viac kulinárskych možností budete mať.

Pre mnohých ruských používateľov budú tiež k dispozícii užitočné programy: „Polievka“, „Jam“, „Parník“, „Pekár na chlieb“ (spolu s dvomi miskami na viacnásobný chlieb), „Jogurt“.

 • A tu je zoznam doplnkových programov, ktoré nie sú potrebné každý deň a nie pre všetkých: fondue, fajčenie, cestoviny, smaženie, tvaroh, hra, detská výživa, pizza, popcorn "," Risotto "," Sote "," Halva ".

Tip 5. Miska by mala mať rukoväte

Aby ste mohli ľahko získať horúcu misku z viacvrstvového skla, je potrebné, aby sa najprv kryt viacvrstvového otvoru otvoril aspoň na 90 stupňov. Po druhé, že misa mala vhodné tepelne odolné rukoväte.

Polaris PMC 0516ADG multicooker miska má rukoväte, ale príliš malá

 • Mnoho multikokorov má misky bez úchytiek. Môžete ho získať iba pomocou špeciálnych kovových klieští (dodávaných alebo zakúpených osobitne) alebo silikónových cvočkov, ktoré budete musieť mať pri sebe. Okrem toho, ťahanie misy za kliešte / pripináčiky je menej pohodlné, a preto nie je bezpečné, ako jednoduché zdvihnutie za rukoväte ako kastról.

Tip 6. Keramická poťahová miska je bezpečnejšia ako teflón

Misky väčšiny multicookers sú vyrobené z hliníka a potiahnuté nelepivým povlakom:

 • Teflon;
 • Keramiky.

V skutočnosti je nemožné nazvať materiál nelepivým poťahom dôležitým kritériom pre výber viacvrstvového povlaku, pretože misa je spotrebným prvkom zariadenia a navyše oba typy povlakov majú približne rovnako krátku životnosť.

 • Teflónový povlak sa ľahko čistí a má vynikajúce nelepivé vlastnosti. Je však rýchlo poškriabaný a hneď ako sa škrabance objavia na povlaku, stane sa toxickým. Aj pri veľmi opatrnej manipulácii s teflónovou miskou nie je viac ako 2-3 roky. Mimochodom, plastová špachtle, ktorou je dokončená väčšina multivarkov, nie je vhodná na teflónovú vrstvu. Najlepšie je používať silikónové špachtle a lyžice.

 • Keramický povlak je dobrý, pretože sa menej bojí poškriabania a umývania kefou, ale zároveň sa rýchlo opotrebuje. Okrem toho sa keramická misa bojí pádov z výšky, nedá sa umývať v umývačke riadu a samozrejme zvyšuje náklady na pomalý sporák. Ale aj keď sa keramika zhoršuje, zhoršujú sa iba jej nelepivé vlastnosti, ale nespôsobuje to žiadne škody.

Keramická miska Multivarki

Ak sa pokúsite, nájdete pomalý sporák s miskou z odolnej nehrdzavejúcej ocele. Napríklad nemecký výrobca Steba (na obrázku) ponúka dve misky naraz - potiahnuté teflónom a nehrdzavejúcou oceľou.

Tip 7. Je žiaduce, aby sa automatická údržba teploty mohla vypnúť.

Takmer všetky moderné multicookery majú funkciu udržiavania horúceho jedla, ktoré sa automaticky zapína ihneď po varení jedla. Nie každý model vám však umožňuje túto možnosť zrušiť bez vytiahnutia kábla zo zásuvky.

 • Predstavte si, že chcete ráno pripraviť kompotový kompot a osviežiť sa večerným nápojom. Ak nie je nikto doma a nikto nevypne zariadenie, keď je kompot uvarený, zostane horúci v čase, keď prídete. Preto je vhodné dať prednosť variču s viacerými varičmi, ktorý vám umožní vypnúť automatické ohrievanie pred varením.

Tip 8. Veko je dôležitou súčasťou viacvrstvového zariadenia, ktoré je potrebné vyšetriť závislosťou.

Najskôr sa uistite, že vnútorný kryt je snímateľný, aby ste ho mohli ľahko odstrániť a umyť ho z nahromadeného tuku a nečistôt. Väčšina moderných kombinovaných poskytovateľov ponúka takúto príležitosť, napriek tomu sa stále nachádzajú modely bez odnímateľných krytov. Je dobré, ak je kryt viacerých vrstiev úplne odstránený.

Po druhé, pred zakúpením sa uistite, že kryt nemá medzery a tesniaca guma dobre prilieha, leží rovno a nemá defekty.

Po tretie, pozrite sa na miesto pripevnenia krytu k prípadu. Plast časti držiacej os závesu musí byť hrubý a pevný.

Po štvrté, venujte pozornosť tomu, ako sa veko uzatvára. Je lepšie, ak je uzamknutý pomocou metódy uzamykania, a nie kľúčom (na fotografii), ktorý spočíva iba na pároch kolíkov. Bohužiaľ také kolíky nakoniec vychádzajú z otvorov v dôsledku plastickej deformácie pri stálom kontakte s parou alebo len zlomením. Pri mnohých modeloch sporákov Redmond, Polaris, Ourson a Moulinex sa takéto zlyhanie často vyskytuje, ale nie všetky servisné strediská ho považujú za záručný prípad.

Multivena Mulineks so zlomeným zatváracím kľúčom

Nižšie je uvedené video o tom, ako opraviť rozbitý kryt krytu na príklade multiplexora Redmond.

Mechanické zámky, ako napríklad tento klasický viacvrstvový model Panasonic SR-TMH18, sa ľahko zašpinia, sú však oveľa odolnejšie

Mechanické zámky, ako napríklad tento klasický viacvrstvový model Panasonic SR-TMH18, sa ľahko zašpinia, sú však oveľa odolnejšie

Po piate, ako už bolo uvedené, veko by malo byť naklonené o 90 stupňov a pokiaľ možno o viac.

Tip 9. Chcete ušetriť? Kúpte si viaczásobník s plastovým puzdrom

Puzdro multicooker môže byť vyrobené z plastu alebo nehrdzavejúcej ocele. Materiál puzdra nemá vplyv na kvalitu riadu a funkčnosť zariadenia, takže ak chcete ušetriť peniaze, neváhajte zobrať plastový pomalý sporák. Pravda plastová plastová nezhoda a ak si kúpime model tohto materiálu, potom kvalita.

 • Biely plast sa časom zmení na žltý;
 • Kvalitný plast by nemal cítiť;
 • Pri výbere viacvrstvového plastového puzdra sa pokúste triasť kryt a samotné telo dozadu a dopredu. Dobrý plastický viacvrstvový hráč pri takýchto pohyboch nekričí ani nepraská.

Nehrdzavejúca oceľ je silnejšia, menej náchylná k poškriabaniu, vyzerá krásne, ale výrazne zvyšuje hmotnosť a zvyšuje náklady na zariadenie.

Tip 10. Multivarki musia mať zachytávač vody.

Nie každý multikoker má zberač kondenzátu, hoci je to skutočne nevyhnutné. Vďaka tak jednoduchému detailu nie sú vonkajšie steny počas varenia a okraje veka zakryté vlhkosťou.

Zbierka kondenzátového viacvrstvového Mulineks

Tip 11. Gumové nožičky - ďalšia povinná požiadavka na zariadenie

Gumené nožičky alebo malé vankúšiky sú najjednoduchšie detaily, ktoré umožňujú pomalému sporáku stáť pevne na doske a nekĺzať. Bohužiaľ, niektoré modely majú plastové nohy ako na fotografii nižšie.

Bohužiaľ, niektoré modely viacerých výrobcov, napríklad REDMOND RMC-4503, nemajú gumené nožičky

Tip 12. Displej a ovládací panel by mali byť veľmi pohodlné.

Bez ohľadu na formu viacvrstvového zariadenia je žiaduce, aby bol zobrazovací a ovládací panel umiestnený na vrchu alebo na svahu, takže na spustenie programu sa nemusíte ohýbať nadol.

Tento model Moulinex (model CE 503132) má pohodlný a kompaktný obdĺžnikový tvar, avšak na zobrazenie displeja a tlačidiel musíte ohýbať alebo sedieť.

 • Displej by mal byť kontrastný a pokiaľ možno podsvietený, aby bolo možné zariadenie spustiť v tme.
 • Nezabudnite skúsiť kliknúť na tlačidlá predajných modelov v obchode. Mali by byť citliví a príjemní k práci.

Keď sa na displeji zobrazia také užitočné informácie, ako sú:

 • Pridelený čas a / alebo teplota varenia;
 • Bežiaci program;
 • Zapnuté automatické ohrievanie;
 • Čas zostávajúci do varenia (často sa zobrazuje iba na konci spotrebiča).
 • Trvanie varenia;
 • Čas zostávajúci do začiatku, keď odložíte spustenie.

Časovač ukazujúci, koľko času zostáva ešte pred varením pre mnoho dokonca drahých modelov, sa zapne iba krátko pred koncom práce. Napríklad napríklad časovač Panasonic SR-MHS181WTQ pre viac značiek sa zapne iba 5 minút pred koncom, čo je veľmi nepohodlné.

Časovač ukazujúci, koľko času zostáva ešte pred varením pre mnoho dokonca drahých modelov, sa zapne iba krátko pred koncom práce. Napríklad napríklad časovač Panasonic SR-MHS181WTQ pre viac značiek sa zapne iba 5 minút pred koncom, čo je veľmi nepohodlné.

A ešte pár slov o pokročilých funkciách.

 • Ak máte deti, nie je zbytočné kupovať zariadenie so zámkom inklúzie, keď je misa prázdna.
 • Chcete ušetriť na elektrine a rýchlo zohriať misku? Vyberte si model s indukčným ohrevom, ktorý spotrebuje 2-krát menej energie. Indukčné multicookery sú však oveľa drahšie (asi 20 tr).
 • Niektoré multicookery sú vybavené 3D vyhrievacou funkciou, vďaka ktorej sa výrobky v miske zohrievajú rovnomerne z troch strán (zdola, zo strán a zhora) a rýchlejšie (asi 30%), ale spotreba energie sa nezvyšuje. Obzvlášť relevantné 3D ohrev pre režim pečenia. Majte na pamäti, že prítomnosť tejto možnosti zvyšuje náklady na zariadenie za 1 500 - 2 000 rubľov.

Moderné modely viacerých výrobcov majú možnosť ovládať prostredníctvom siete Wi-Fi.

A nakoniec ponúkame možnosť pozerať si videozáznam „Test nákupu“ o tom, ako si vybrať dom pre viac hráčov.

Pin
Send
Share
Send
Send