Užitočné nápady

16 typov veľkolepých stien, ktoré nahradia nepríjemné tapety

Pin
Send
Share
Send
Send


Prilepiť cez steny tapetami alebo maľovať monofónnou farbou - rozhodnutia o vybavovaní, ktoré sa už stali tradičnými.

Čo ak sa však tieto možnosti zdajú byť nudné a zastarané?

Ponúkame pôsobivý spôsob dokončenia stien, ktoré ešte nemali čas sa nudiť.

1.C strop - na stene

Stropné zásuvky pre dekoráciu na stene.

Zložité štuky zriedka schopné zapadnúť do moderného interiéru. Ale stropné zásuvky, pripevnené na stenách a natreté v ich farbe, vyzerajú veľmi relevantné. Stena s takýmto povrchom sa stáva skutočným vrcholom interiéru.

2. V ekologickom štýle

Korkové panely na stene.

Nástenné dekorácie nástenné korok nie je príliš časté. Pravdepodobne je to kvôli rozšíreniu názoru, že dopravná zápcha je nepraktický materiál. V každom prípade to tak nie je. Moderné korkové panely sú odolné voči negatívnym vonkajším vplyvom, ako je vlhkosť, mechanické poškodenie.

3. Čerstvý lis

Tapetu nahrádza noviny.

Papier na stenách vo forme tapety - známe rozhodnutie, takže myšlienka dokončiť pomocou novín nebude šokujúca. Nezabúdajte však, že novinový papier je tenší, preto sa po zaschnutí odporúča steny zakryť ochranným lakom.

4. Trochu tehly

Stena, čiastočne obložená tehlami.

Stena, plne obložená tehlami, sa v moderných interiéroch vyskytuje pomerne často a už sa ju trochu nudí. Ponúkame alternatívne riešenie - murovať iba časť steny. Takýto povrch harmonicky kombinuje s bielou omietkou a vytvára tak zaujímavú hru kontrastov.

5. Oživenie spomienok z dovolenky

Kamienková dekorácia steny.

Riečne alebo morské kamienky sú spoľahlivým a odolným materiálom na pokrytie stien, s ktorým sa ľahko pracuje. Pomocou malých kamienkov môžete rozmiestniť celú stenu a jej samostatnú časť, napríklad oblasť kuchynskej zástery.

OSB pre dekoráciu na stene.

Ak bude dekorácia stien prírodným drevom vážnou ranou pre rodinný rozpočet, odporúčame venovať pozornosť iným možnostiam. Napríklad povrchová úprava stien pomocou dosiek OSB. Ale buďte opatrní: aby interiér pôsobil kreatívne, musíte starostlivo zvážiť všetky jeho detaily. V opačnom prípade existuje riziko prekročenia hraníc dobrého vkusu.

7. Mäkké steny vyrobené z ekologickej kože

Luxusné obložkové panely z ekologickej kože.

Eko kožené stenové panely vyzerajú skutočne luxusne. Aby však interiér nevyzeral príliš náročne, odporúčame venovať pozornosť neštandardným farbám. Moderný vzhľad bude panel z ekologickej kože v lakonických interiéroch.

8. Napnutie ... steny

Vrcholmi interiéru budú strečové steny.

Postup dokončovania napínaním stien ešte nie je veľmi častý. Sú to plátno namontované na ráme. Výhody takéhoto dokončovania - vysoká rýchlosť inštalácie, možnosť použitia ľubovoľného obrázka v slušnej kvalite.

Kvalitné strečové steny - s dobrým obrazom.

9. Brutálne zakončenie s veľkými kameňmi

Nezvyčajný kameň vo výzdobe stien.

Veľké kamene v výzdobe stien sú zriedkavé, aj keď vyzerajú pôsobivejšie ako malé. Aby takáto dekorácia skutočne zdobila interiér, odporúčame šíriť stenu úplne spolu s nimi a ponechať voľný priestor medzi susednými kameňmi.

10. Vynikajúci sklenený lesk

Sklenená stena vyzerá skvele.

Sklenené panely môžu mať rôzne farby a textúry. Preto nie je ťažké zvoliť model, ktorý harmonicky zapadá do interiéru. Sklenené panely sú často pripevnené k stene s iným typom povrchovej úpravy, ako je tehla alebo kameň. To vám umožní vytvoriť pôsobivý 3D efekt v interiéri.

11. Mäkké vnútorné svetlo

Stena, ktorá sa stala ďalším zdrojom svetla.

Tento druh povrchovej úpravy je z technického hľadiska ťažko realizovateľný. Výsledok však skutočne stojí za námahu. Svetelné zdroje sú pripevnené k stene, napríklad LED pásik. Potom v malej vzdialenosti od nich - stenové panely.

12. Maľovanie + 3D panely

Natierané panely.

Vo väčšine prípadov sa sadrové 3D panely predávajú v bielej farbe a používajú sa na konečnú úpravu v pôvodnej podobe. Ale v maľovanej podobe vyzerajú oveľa zaujímavejšie. Okrem toho sa uľahčí proces ich harmonického vstupu do farebnej schémy určitého interiéru.

13. Celú cestu okolo: rám ... na obrázku

Extravagantná stena.

Stenu prilepenú svetlou tapetou je možné vyplniť rovnakými rámami od podlahy po strop. Takže na stene bude veľa rôznych obrázkov, pričom ich zjednotí spoločný pozemok.

14. Demokratický plast

Nástenné dekorácie s plastovými panelmi.

Plastové stenové panely zvyčajne nie sú spokojné s estetickými vlastnosťami a sú vnímané ako materiál na dočasnú dekoráciu steny. Preto odporúčame tráviť trochu viac času, ako sa plánovalo, a nájsť kvalitné plastové panely. Potom sa výrazne zvýšia šance na vytvorenie dynamického a štýlového interiéru.

15. Konštrukcie sadrokartónu nie sú vždy zlé.

Stena s výklenkami zo sadrokartónu.

Sofistikované konštrukcie sadrokartónových stien sú povrchovou úpravou, ktorú väčšina návrhárov odsudzuje. Ale existujú príklady, keď sadrokartón v interiéri vyzerá štýlovo. Aby ste zostali v rámci dobrého vkusu, odporúčame pri výbere tvaru formy konzultovať s odborníkmi.

Aktuálny interiér so sadrokartónovými štruktúrami.

16. Novinka vo svete povrchových materiálov - pružný kameň

Flexibilný obklad kameňa.

Takýmto materiálom je kamenná strúhanka alebo polymérna vrstva, pripevnená na flexibilnom základe. Ohýbací kameň vám umožní znovu vytvoriť textúru prírodných aj na nerovných povrchoch zložitého tvaru. Zároveň je jeho cena skôr demokratická.

Pin
Send
Share
Send
Send