Užitočné nápady

Sacking in interior: 80+ nápady na vytvorenie atmosféry krajiny, Provence a Boho

Vrece v interiéri milujú mnohí dizajnéri, stále viac ho možno stretnúť nielen vo vidieckych domoch, ale aj v luxusných bytoch, reštauráciách a banketových sálach. Drsný, nenápadný a tvrdý na dotyková tkanina je tradične spojená s vidieckym životným štýlom a hospodárskou činnosťou, a nie so štýlovou atmosférou moderného domu, napriek tomu ju dizajnéri ľahko používajú vo svojich projektoch. Aké je tajomstvo tejto popularity? Je to všetko o úžasnej všestrannosti vrecoviny a neobmedzenom kreatívnom potenciáli, vďaka ktorému odtieň a hrubá textúra tohto materiálu prinesú do interiéru milosť, sviežosť, harmóniu, pohodlie domova a rafinovanú estetiku, postavenú na kontraste. Ak chcete transformovať svoj domov a oživiť znudenú atmosféru, oplatí sa pozerať na pytlovina novým spôsobom.

Čalúnenie nábytku z pytloviny v interiéri garsónky

Nástenné dekorácie biela taška hygienická miestnosť

Klasická obývacia izba kombinovaná s kuchyňou

Pytloviny a vankúše v podkroví v štýle interiéru

Cestovanie z prašného skladu do útulného domu

Pytlovina sa už dlho používa výlučne v hospodárskej oblasti. Z tohto drsného, ​​ale odolného materiálu boli šité tašky, pracovné odevy, nákupné tašky. Na zdobenie interiéru sa vrece používalo iba vo vidieckych domoch, kde boli sofistikovanosť a kultivovanosť ďaleko od prvého miesta, a predovšetkým nadradenosť, praktickosť, trvanlivosť a trvanlivosť spojené s ľahkosťou údržby.

Dekoračné vrece vyzerá veľmi krásne

Nočný stolík zdobený vrecovým obrusom

Jasne viditeľné väzby vlákien na vrecovine vyzerali príliš jednoducho a priamo a samotná textília bola dostatočne tuhá a nevýrazná, aby ju bolo možné použiť na dekoráciu mestských bytov. Ale bolo to predtým. Dnes je jednoduchosť a prirodzenosť vysoko cenená, prepracované a prísne interiéry nedávajú pocit pokoja, nedovoľujú vám relaxovať po náročnom dni a použitie takého „domáceho“ a „vidieckeho“ materiálu, ako je vyhození, vyplní dom pokojom, harmóniou, čo nestačí pre obyvateľov megalopolíz.

Tip! C pomoc pytlovina jednoduchý vytvoriť v dom komfortné situácia, ktorý bude združiť s dom teplo, rodina idyla, útulnosť, pokoj.

Malé čalúnené stoličky dodajú vášmu interiéru pohodlie.

Gaučová pohovka vyzerá veľmi zaujímavo

Konferenčný stolík vyrobený zo starého hrudníka dodá vášmu interiéru osobitosť.

Vrecko je vyrobené z tuhých lykových vlákien ľanu, juty, bavlny s použitím najjednoduchšieho tkania. Takáto textúra materiálu poskytuje vysokú pevnosť a odolnosť proti opotrebeniu, zatiaľ čo cena zostáva veľmi nízka. Práve tieto faktory spolu s všestrannosťou robia z pytloviny jeden z najúspešnejších materiálov použitých pri aranžovaní interiérov rôznych priestorov.

S pomocou takýchto textílií je ľahké dať tejto situácii staršiu podobu „s históriou“. V kombinácii so zhruba ošetreným drevom, masívnym nábytkom, starožitným nábytkom (hrudník, lavica) tento materiál pomôže vytvoriť jedinečný interiér, praktický, prírodný.

Výhody pytloviny

Veľkolepá kombinácia vankúšov z pytloviny a vinobranie pohovky

Foto, ktorý je zabalený do interiéru, to jasne ukazuje, vyzerá veľmi odvážne, ale harmonicky a zároveň neobmedzuje predstavivosť dizajnéra. Medzi zrejmé výhody tohto materiálu patria:

 1. Vysoká pevnosť a odolnosť proti opotrebeniu, čo umožňuje použitie tkaniny ako čalúneného nábytku.
 2. Prirodzenosť, schopnosť „dýchať“.

  Závesné záclony pre dekoráciu predných dverí

 3. Paleta neutrálnych farieb vrátane teplých prírodných odtieňov od béžovej po tmavohnedú. Takéto farby sa ľahko zmestia do takmer akéhokoľvek prostredia, harmonicky kombinované s rôznymi odtieňmi neutrálneho gamutu (čierna a biela, béžová) a pastelových (tyrkysová, karmínová, fialová) a dokonca nasýtené (oranžová, modrá, trávnatá). Okrem úspešných farebných kombinácií má hnedá škála prospešný účinok na nervový systém, upokojuje, pomáha regenerovať.
 4. Drsná a výrazná textúra látky je dokonale kombinovaná so širokou škálou tkanín od hodvábu a čipky po hustú bielizeň a bavlnu. Hmatový kontakt s pytlovinou má priaznivý vplyv na zdravie, tóny, upokojenie.

  Pytlovina dokonale zapadá do interiéru v štýle etno

 5. Balenie je harmonicky kombinované s drevom, kovom, sklom, keramikou. Do príliš chladného interiéru dodá teplo, zjemní prísne línie a leskne leštené povrchy.
 6. Univerzálnosť vám umožňuje používať materiál v interiéroch rôznych štýlov (eko, krajina, etnický, ročník, loft, boho, eklektický, škandinávsky, shebbi-chic, atď.).
 7. Ľahko sa udržuje. Tkanina je ľahko prateľná, prakticky sa nezmršťuje.
 8. Rozumná cena.

Útulné stravovanie vo vidieckom štýle

Krásna spálňa v bielom

Vďaka svojej pevnosti a trvanlivosti sú vrecká ideálne na čalúnený nábytok

rada! plechovka vytvoriť prostý produkty z pytlovina podľa ich rukami: v interiér bude štedro pozerať sa vankúš, obrúsky, rolety a všetky druhy dekoratívne akcenty z z toho materiálu.

Vrece v interiéri: použitie a výzdoba

Krištáľové lustre v interiéri kuchyne v podkroví

Použitie pytloviny v interiéri môže byť:

 • Vo veľkom meradle, ak sa používa vo vidieckom, etnickom a ekologickom štýle. Do tohto interiéru vložte tapetu na pytlovinu alebo z nej, čalúnenie, záclony, obrusy z tohto materiálu, dobre usporiadané medzi sebou. Nezabudnite vziať do úvahy zvyšok situácie, v ktorej musí byť strom (podlahy, nábytok, nástenné panely), keramika, iné prírodné látky (ľan, bavlna, čipka pre domácnosť).
 • Vo forme akcentov. Ozdobné vankúše, obrúsky alebo stojany na riad, poťahy na kvetináče, nábytok alebo príbory, tienidlá. Takéto detaily budú vyzerať roztomilé a dokonca oživia prísne interiéry.

Harmonická kombinácia záclon pytloviny a nábytku v štýle Provence

Dekorácia steny pytloviny vyzerá krásne a veľmi nezvyčajne

Tienidlo žiarovky v dizajne chodby

rada! pytlovina veľa rozdielny na hustota. Viac ako tučný a hrubý plátno sa zmestí pre krajčírstvo záclony, obrusy, poťahy na nábytok, a tenký - pre dekoratívne akcenty.

Čalúnenie nábytku

Čalúnenie pytloviny bude trvať veľmi dlho.

Balenie je dosť drsné, ale nezabráni sa jeho použitiu na čalúnenie čalúneného nábytku. Sedačky, kreslá, stoličky, stoličky a bankety, podnožky, čelo postele - to všetko môže byť prekryté vyhozením a navyše vyzdobené.

Ako doplnkový alebo funkčný dekor môžu byť:

 • Poterové alebo šijacie diamanty, ktoré dodávajú eleganciu a budú vyzerať elegantne. Veľké gombíky, ozdobné gombíky, veľké kamienky a dokonca aj nechty môžu pôsobiť ako kravata na vrecovinu, všetko záleží na štýle.

Elegantná pohovka "Chesterfield" čalúnená pytlovinou

 • Výtlačky - rôzne druhy kresieb, nápisov, pečiatok a pečatí budú na vrecovine dobre vyzerať. Môžu to byť továrenské značky, vintage logá, dokonca aj imitácie tapisérie s kvetmi.
 • Ozdobná šnúra - jej okrajom bude rovnako jednoduchá šnúra, juta alebo zlaté lano.

Sacking je nielen praktický, ale aj príjemný na dotyk

Dizajnéri stále viac používajú vrecovinu na dekoráciu moderných interiérov.

Čalúnenie pytloviny môže byť prítomné ako v modernom nábytku, tak aj pri obnove starého. Barokové pohovky alebo kreslá, viedenské stoličky, mäkké stoličky na zakrivených nohách, v ktorých bude klasické čalúnenie gobelínu, zamatu alebo žakára nahradené vrecovinou, budú pôsobiť veľmi pôsobivo.

Nábytok pokrytý vyhozením vyzdobí obývaciu izbu, zvýši pohodlie a rodinné teplo do kuchyne, jedálne, naplní spálňu atmosférou pokoja. Vstupnú halu doplní stolica, stolica alebo lavica s pytlovinovým sedákom, taký prvok vydrží dlho a poteší svojím štýlovým a nezvyčajným vzhľadom.

Kontrastné stoličky v obývacej izbe fúzovaného štýlu

rada! pytlovina plechovka sám farba v akýkoľvek farba, na týmto odtieň sa ukáže stlmený, uložil neutrálne tón.

Nábytkové poťahy a obrusy

Krásne poťahy na pytloviny kuchynské stoličky

Obrusy, poťahy na stoličky alebo stoličky z pytloviny vyzerajú veľkolepo. Rezom môžu byť:

 • Jednoduché, s dôrazom na geometriu stolov, stoličiek a kresiel, ktoré dokonale dopĺňajú dekor v moderných štýloch, napríklad v škandinávskych alebo podkrovných priestoroch.
 • S volánkami, volánmi, veľkolepými väzbami. Takéto textílie môžu kombinovať vrecovinu a iné „jemnejšie“ textílie kontrastujúce vo farbe alebo textúre. Napríklad mliečna bavlna alebo biely ľan.

Farbami a šablónami môžete ozdobiť obrúsok na obrus.

Pečený bežec v prostredí slávnostného stola

rada! obrus z pytlovina zdobia sám nie iba kuchyne stôl, ale tiež stolovanie v jedáleň alebo i hodovná v čas slávnosť, ak vyzdvihnúť primeraný výzdoba v formulár obrúsky, bežci, a tiež vydať pohárov, vázy a ostatné prvky s pomoc z toho to isté materiálu.

rolety

Závesy pytloviny v interiéri spálne

Jednoduché, ale vkusné, veľmi čerstvé a elegantne vyzerajúce záclony pytloviny v interiéri. Dodávajú atmosfére pokoja, usporiadanosti vďaka jeho jemným čiaram, tlmeným farbám. Môžu to byť:

 • Klasické závesy, dĺžka podlahy, dokonale zapadajú do prísnych elegantných interiérov. Ich rez by nemal byť príliš komplikovaný, jahňaciny alebo svieža zostava budú vyzerať smiešne. Je lepšie obmedziť sa na jednoduchý obdĺžnikový tvar, zbierať takéto záclony v krátkom záhybe pomocou ozdobnej šnúry alebo drapákov zdobených kvetmi z tej istej pytloviny. Doplňte zloženie druhej rady záclon bieleho odtieňa.
 • Kučeravé alebo viacvrstvové orezané záclony s volánmi sú ideálne do kuchyne alebo spálne v štýle Provence, vintage, country. Samotné plátno môže byť zošité pytlovinou v rôznych odtieňoch a tiež kombinované s inou textíliou, napr. Chintz, kontrastnou farbou, zdobenou čipkou, výšivkou a stuhami. Podobné dekorácie okien budú harmonicky doplnené podobným čalúnením nábytku, obrúskov alebo iných položiek pytloviny.

Pruhované závesy pomôžu vizuálne zväčšiť miestnosť.

Záclony pytloviny v interiéri obývacej izby morskom štýle

 • Do moderných interiérov sa organicky zmestia dlhé obdĺžnikové záclony šité z vodorovných alebo zvislých pruhov pytloviny. Tiež záclony pytloviny v kombinácii s tylom alebo druhou radou organzových a hodvábnych záclon budú vyzerať krásne.
 • Rímske záclony pytloviny vám umožňujú stručne zariadiť otvorenie okna. Môžu to byť tak klasické rímske záclony, ktoré sú spojené veľkolepými záhybmi, ako aj valcované plachty, ktoré zakrývajú iba zasklenou časť, pričom okenný parapet zostane otvorený.

Dekoračné vrece vyzerá krásne a veľmi štýlovo

Rímske záclony pytloviny môžu byť vyrobené ručne

Závesy z pytloviny nielenže vyzerajú štýlovo a dodávajú pohodlie, ale tiež spoľahlivo chránia miestnosť pred vonkajším pohľadom zvonka, stlmujú svetlo, ale nebránia vniknutiu do miestnosti, čo atmosféru vo vnútri ešte zvyšuje a spríjemňuje.

rada! Bude sa dopĺňať rolety z pytlovina čipka vložiť, dekoratívne vrkoč, štiepeniu, výšivka, vložiť z kontrastovať plátno, malý tucks alebo šnúrky, vytváranie účinok ľahkomyseľnosť.

Dekoratívne detaily

Pytlovina kvetináče dekorácie

Rôzne maličkosti a ozdobné predmety vyrobené z pytloviny pomôžu naplniť atmosféru v dome duchovným teplom, pohodlím bez narušenia harmónie už vytvorenej atmosféry. Medzi tieto výrobky patrí:

 • Odtiene svetiel na lampách, príveskoch alebo nástenných svietnikoch. Hrubá pytlovina dokonale rozptyľuje svetlo, zameriava pozornosť na seba, ale nenápadne.
 • Obrúsky - jedálenské alebo ozdobné. Môžu byť ozdobené čipkou okolo okrajov, výšivkou, tematickými potlačami.
 • Chňapky.
 • Dekoratívne vankúše. Môžu byť ozdobené výšivkou, flitrami alebo kamienkami, stuhami, čipkami, gombíkmi.

Pytlovina vankúš s krásnou potlačou

Vďaka pytlovine bude váš dizajn príjemnejší.

 • Kryty alebo rámy na kvetináče, poháre s korením. Pridajte podobné dekoratívne vložky s objasňujúcimi nápismi, kvetmi pytloviny, motúzmi, stuhami.
 • Výzdoba príborov - tašky, tácky, pokrývky a pod.
 • Rám na fotografie, obrazy, koláže, panely.
 • Obrazovky, falošné priečky pokryté vyhodením a zdobené rôznymi spôsobmi.

Veľmi zaujímavé a krásne veci pre dom je možné urobiť pomocou pytloviny

Vrece sú vynikajúcim materiálom pre dekoráciu interiéru.

rada! kvetina výšivka alebo tlač na pytlovina pridá interiér letné farby, oživí jeho, naplnené vône čerstvo pokosená seno a sušené kvety.

Ukazuje sa, že v interiéri je mnohostranné vyhodenie - ľahko si môžete vytvoriť jednoduché doplnky a väčšie výrobky vlastnými rukami, úplne s nimi transformovať svoj domov, zachrániť interiér pred každodennosťou a zničiť atmosféru bez tváre. A vzhľadom na náklady na materiál môžete experimentovať donekonečna.