Užitočné nápady

15 jasných nápadov novoročnej dekorácie stola, aby zapôsobili na hostí a vytvorili slávnostnú náladu

Pin
Send
Share
Send
Send


Fenomén, ktorý poznáme všetci, je novoročný stôl, ktorý je preplnený množstvom sviatočných jedál.

S chuťou nie sú žiadne problémy, ale estetické potešenie v procese hodovania nemusí stačiť.

Zdieľame zaujímavé nápady, ktoré vám povedia, ako urobiť novoročný stôl krásnym.

1. Dekorujte podnos

Dekoratívna kompozícia na podnose alebo podnose vyzerá holisticky.

Ako základ pre umiestnenie dekoratívnej kompozície sa môže použiť obľúbený podnos alebo misa. Sviečky, fľaše, zdobené decoupage, vianočné hračky ... Obsah zásobníka si vyberiete, riadený iba svojou vlastnou fantáziou. Nezabudnite však na štylistickú jednotu kompozície.

2. Voňavá a jedlá dekorácia

Výzdoba citrusov.

Ani jedna novoročná sviatok sa nezaobíde bez jasných a voňavých mandarínok. Tak prečo nerobiť dekoratívnu kompozíciu, kde sa stanú stredobodom záujmu? Obzvlášť výhodné citrusové plody sa pozrú na pozadí čerstvých ihličnatých konárov. Použite ďalšie dekorácie vo forme guličiek a girlandy by nemali byť: zloženie je dobré pre svoju prirodzenosť.

3. Štýlový monochromatický

Pevný - neznamená to nuda.

Tradičné farby novoročných sviatkov, ktoré sa v interiéri používajú každý rok - červená, zelená, zlato, sa môžu trochu nudiť ... Potom skúste usporiadať stôl v inej farebnej schéme. Napríklad striebro sa môže stať dominantným odtieňom.

4. Nadstolny herbarium

Suché konáre sú vhodné v zime dekor.

Sušené rastliny sú klasickým materiálom na výrobu zimných kvetinových aranžmánov. Použite veľkú vetvu ako základ pre menšiu dekoráciu. Aby tabuľka nevyvolávala depresívny dojem, najlepšie sa sušené rastliny a ovocie kombinujú s čerstvými.

5. Oheň a voda

Sviečky v pohári.

Vianočný sviatok so sviečkami - skvelá voľba na večeru v úzkom kruhu. Vyhnite sa možným problémom vo forme naklonených sviečok a nemusíte sa obávať bezpečnostných problémov. Pomôže vám ... Novoročná výzdoba. Vezmite veľké poháriky, naplňte ich vodou a vložte do nich sviečku tabletu. Mimochodom, plameň odrážaný v skle bude žiariť jasnejšie.

6. Od vianočných guličiek po balóny.

Lopty na novoročný stôl.

Tradičné vianočné gule môžu byť vzduchové. Tento dekor je možné realizovať, ak je nad stolom lustr alebo stropné trámy, kde môžete gule upevniť. Vytvorte celý oblak guličiek a nezaväzujte ich osobitne vo vzájomnej vzdialenosti.

7. Stoličky si tiež zaslúžia pozornosť.

Jednoduché, ale veľkolepé dekoratívne stoličky.

Stoličky s úplným nedostatkom dekorácie vedľa zdobeného stola budú vyzerať trochu divne. Preto ich nezabudnite ozdobiť aspoň pár svetlých stuh a vianočných guličiek. Skutočne slávnostný vzhľad dá stoličkám odnímateľné textilné poťahy. Môžete si kúpiť hotové obaly alebo si ich vyrobiť sami - bude to chvíľu trvať aj od začiatočníkov v šití.

8. Inteligentné nápoje

Výzdoba prázdninového stola s fľašami.

Ani jeden novoročný stôl sa nezaobíde bez rôznych nápojov v sklenených fľašiach. Dôležitou výhodou zdobených fliaš je to, že na rozdiel od iných dekorácií nezaberajú ďalší priestor na stole. Uzatvorené fľaše môžete ozdobiť aj odstránením štítkov z nich. Napríklad, farba vo svetlej farbe alebo lepidlo flitre.

9. Odevy na príbory

Neobvyklé náhradné obrúsky.

Zabaľte príbory do látkových obrúskov - univerzálne riešenie pre všetky sviatky. Ale v novom roku chcete niečo zvláštne. Namiesto obvyklých obrúskov ako dekorácie novoročného stola použite malé pletené ponožky. Ak si neželáte robiť pletenie a niť, stačí si ich kúpiť v detskom obchode. Odporúčame venovať pozornosť modelom v tradičných sviatočných farbách - zelená a červená. V predaji sú aj detské ponožky s vianočnými obrázkami.

10. Jablká v snehu

Červená a zelená sú tradičné novoročné farby.

Červené jablká môžu byť nezvyčajné sviečky, ktorých výroba trvá iba pár minút. Stačí vyrezať dieru v strede ovocia, ktorej priemer zodpovedá veľkosti vianočných sviečok. Mimochodom, ako jablká sa dajú použiť nielen jablká, ale aj iné zimné plody - napríklad malé tekvice. A z jabĺk a ihličnatých konárov si môžete vytvoriť dekoráciu novoročného stola vo forme kytíc.

11. Nový život známych farieb

Živé rastliny nikdy nevychádzajú z módy.

Obyčajné kvetináče z kvetov v domácnosti môžu pôsobiť aj ako novoročný dekor. Stačí ich ozdobiť balónikmi a stuhami. Ideálnou možnosťou sú rastliny, ktoré majú tvar stromu. Bude vyzdobený stôl a kytica vo váze. Aby však tento dekor získal novoročný vzhľad, vložte do sklenenej misy naplnenej guľami vázu.

12. Laconic bouquet of needle

Zakázané a štýlové novoročné kytice.

Umiestnenie umelého mini-stromu na slávnostný stôl nie je najlepším riešením z dôvodu jeho redundancie. Koniec koncov, pravdepodobne už v dome je jeden vianočný stromček. Druhý spôsob ho vytlačí z miesta jedinečného symbolu novoročných sviatkov. Preto odporúčame ako dekor na stôl používať ihličnaté konáre v sklenenej váze. Ďalšie dekorácie nebudú potrebné.

13. Ovocná váza

Svieža a chutný dekor novoročný stôl.

Vysokú vázu nie je potrebné používať iba na kvety. Naplňte ho jasným ovocím a je pripravený originálny dekor na novoročný stôl.

14. Od vianočného stromu k stolu

Pokúste sa misku naplniť novoročným dekorom.

Za pár minút si môžete vytvoriť dekoratívnu kompozíciu vianočných guličiek a šišiek. Stačí ich naplniť krásnou miskou. Kombinácia radikálne odlišných textúr - dokonca lesklých a drsných - vyzerá veľmi originálne.

15. Veľké obrúsky namiesto obrusov.

Textilné servítky namiesto obrusov.

Novoročný stôl bude vyzerať netradične, ak namiesto obrusu umiestnite veľké obrúsky, ktorých počet zodpovedá počtu pozvaných hostí. Táto dekoračná možnosť je ideálna pre stoly vyrobené z materiálov s bohatou textúrou - prírodného dreva alebo kameňa.

Pin
Send
Share
Send
Send