Užitočné nápady

Ohromujúce svetlá, ktoré môžete rýchlo urobiť vlastnými rukami

Pin
Send
Share
Send
Send


Problémy s výberom žiaroviek sú známe mnohým. Lampy sa kupujú ako posledné, preto môže byť ťažké kombinovať ich so všetkými ostatnými prvkami interiéru. Ale nezúfajte.

Napokon, veľkolepé žiarovky je možné vyrobiť nezávisle, bez toho, aby ste museli minúť veľa času.

1. Novoročný dekor na luster

Tienidlo s dekoráciou novoročných korálikov.

Plastové korálky, ktoré si môžete kúpiť v novoročnom oddelení dekorácie, je možné ozdobiť hotovým tienidlom. Svetlé farby a lesk premenia lampu na skutočnú dekoráciu každého interiéru.

2. Mestská krajina

Pôvodná aplikácia na žiarovku.

Obrysy mestských striech vyrezávané z tmavého papiera sú nalepené na svetlý odtieň. Takáto aplikácia ľahko premení nudnú monofónnu lampu.

3. Celý svet v skratke

Žiarivá mapa sveta.

V každom dome sú staré mapy, ktoré ležia roky bez použitia. Z nich si môžete vyrobiť lampu vlastnými rukami. Stačí zabaliť kúsok správnej veľkosti starého tieňa lampy. Pre ešte elegantnejší vzhľad môže byť papier potiahnutý akrylovým lakom.

4. Z papierovej hmoty

Lampa v technike papier-mâché.

Na výrobu pôvodnej žiarovky vlastnými rukami je potrebné pamätať na techniku ​​papiera-mâché, ktorá je známa všetkým už od detstva. Papier je potrebné roztrhať na malé kúsky a nechať niekoľko hodín vo vodnom roztoku PVA. Potom sa na papier položí vrstva papiera požadovaného tvaru, vrstva po vrstve - napríklad nafúknutý balónik. Po vysušení papierového mâché je tienidlo pripravené.

5. Druhý život starých novín

Kov je skvelým materiálom pre tienidlo.

Svietidlo si môžete vyrobiť vlastnými rukami zo starého kovového koša alebo obyčajného drôtu, ktorý sa stane majstrom pevnosti a odolnosti. Okrem toho je tento tienidlo tiež úplne ohňovzdorné.

7. Z jasných kokteilových skúmaviek

Zhromaždené pár strán - a materiál na lampu s vlastnými rukami.

Koktejlová lampa vyzerá demokraticky, ale zároveň efektívne. Preto prilepte tubusy jednej zo strán na starý tienidlo lampy silikónovým lepidlom. Ak rúrky rozdelíte na polovicu, lampa bude menšia.

8. Chic a lesk

Glamour lamp.

Korálky, ktoré sa nepoužili, sa môžu použiť na ozdobu žiarovky. Navlečte ich na tenký drôtený šperk (môžete ho kúpiť v obchodoch s tovarom na vyšívanie) a pripevnite ho na kovovú základňu tienidla.

9. Čistá geometria

Tienidlo trubíc.

Koktejlové trubice, maľované v zlatej alebo striebornej farbe, budú materiálom na výrobu lampy vlastnými rukami. Medzi sebou sú pripevnené závitovým závitom.

10. Čipkové vzory

Čipka môže vyzerať nielen elegantne, ale aj dynamicky.

Jednoducho zakryte alebo prilepte jednofarebný tienidlo s kontrastnými šnúrkami. V prvom prípade je lepšie použiť elastické šnúrky: dobre priliehajú k tienidlu a vyzerajú elegantnejšie.

11. Papierový chaos

Tienidlo papierovej lampy.

Obyčajný biely papier zvinutý do skúmaviek sa stáva surovinou pre pôvodný odtieň žiarovky. Spojte ich chaotickým spôsobom a pohybujte sa zdola nahor.

Extravagantná lampa.

12. Útulná lampa pre ihličky

Nový život starých gombíkov.

Všetky tlačidlá, ktoré sa nepoužívajú samy o sebe, sa dajú použiť na vytvorenie roztomilej žiarovky. Reťazce tlačte na silné vlákna a pripevnite ich k hornej časti tienidla.

13. V súlade s prírodou

Lampa z vetvy.

Pobočka zložitej formy bude vynikajúcim základom pre neobvyklú lampu. Okrem toho budete potrebovať niekoľko žiaroviek v kazetách. Len otočte drôty okolo vetvy.

14. Takmer jedlý luster

Originálny luster do kuchyne.

Základňa starého tienidla, zdobená príbormi, vyzerá dosť brutálne. Takáto lampa sa dokonale hodí do interiéru kuchyne v štýle krajiny alebo podkrovia.

15. Jemné textilné lístky

Svietidlá s akcentom v interiéri.

Na výrobu takejto žiarovky sa vyberá tkanina, ktorej okraje nie sú osprchované. Okvetné lístky vyrezané z neho sú pripevnené k tienidlu pomocou lepidla.

16. Z ozdobného lana

Tento tienidlo je veľmi ľahké vyrobiť aj ako dieťa.

Veľkoryso rozmiestnite základňu pre budúcnosť tienidla s hrubým a pevne zabaleným lanom s drsnou textúrou. Ako základ nie je potrebné používať starú lampu. Dokážu to aj staré jedlá, ako sú poháre alebo misky.

17. Lampa v sukni

Tienidlo pre detský alebo dámsky budoár.

Priesvitné textílie, napríklad tyly zo starých záclon, môžu nájsť druhý život. Keď ste ho zhromaždili v hornej časti v záhyboch, pripevnite ho na obťažovaný tienidlo lampy.

18. Štýl práce

Svietidlo si môžete vyrobiť vlastnými rukami z textilných záplat.

Mnohé viacfarebné kúsky sú zviazané na základe starého odtieňa lampy. Čím viac z nich - tým lepšie.

19. Z obľúbených pohľadníc

Užitočné môžu byť aj pohľadnice.

Pohľadnice a fotografie, dokonca aj tie, ktoré sa vám páčia, sú často celé roky nečinné. Prilepte ich cez nudnú lampu a okamžite sa zmení.

20. Celý život je hra

Neobvyklé svetlo kariet.

Herný balíček, ktorý nemá viac kariet, by nemal byť vyhodený. Hustý lesklý papier s kontrastným vzorom je vynikajúcim materiálom pre dekor tienidla, praktický a krásny.

Pin
Send
Share
Send
Send