Užitočné nápady

Výsadba domu - 10 najlepších rastlín pre život v harmónii

Pin
Send
Share
Send
Send


Existuje veľa izbových rastlín a nie je také ľahké zistiť, ktoré kvety by mali byť v dome. V rôznych kultúrach majú domáce rastliny svoje vlastné hodnoty, sú s nimi spojené úplne odlišné znaky - čo je zaujímavé, starý svet sa vyznačuje množstvom „múdrosti starej mamy“, zatiaľ čo Američania udržiavali iba mytologické príbehy o kvetoch, ale nie o viere.

Ako pochopiť, ktoré kvety by mali byť v dome a ktoré by nemali byť privádzané do domu? Pochopme to, berúc do úvahy zároveň fotografiu s názvami a popismi rastlín.

Výhody domácich rastlín: klady a zápory bytu "záhrada"

Nemáte doma „zelený roh“? Skôr alebo neskôr si túto otázku položí takmer každý. Ale ak sa niektorí ľudia okamžite rozhodnú, že je to skvelý nápad, a oživia ho, iní nájdu veľa ospravedlnení, aby ho nezaviazali.

Tu je len niekoľko z najpopulárnejších:

 1. Starostlivosť o izbové rastliny je ťažké
 2. Pestovanie krásnych kvetov je nákladná záležitosť: potrebujeme pôdu, kvetináče, hnojivá
 3. Musia sa často transplantovať, na čo nemám čas
 4. Nemám miesto pre rastliny v mojom dome
 5. Nebudem môcť udržiavať podmienky požadované farbami

Zistíte to v niektorom z týchto vyhlásení? Chcem sa tešiť: pre ktorékoľvek z vymenovaných výhovoriek existuje efektívne a nekomplikované riešenie. Ak ste už dávno z miniatúry opustili svoju záhradu, potom znova zvážte svoje rozhodnutie, berúc do úvahy, že rastliny sú odlišné. Niektorí sa skutočne musia neustále starať, zatiaľ čo iní sú natoľko nenároční, že potešia kvitnutie, a to aj pri jednom zalievaní šesť mesiacov. Niektoré kvety rastú do gigantických veľkostí a vyžadujú samostatný roh, zatiaľ čo iné zostávajú drobnými roztomilými výhonkami po celý ich kvetinový život. Všeobecne možno povedať, že medzi mnohými domácimi rastlinami určite nájdete „svoje vlastné“ - hlavnou vecou je rozhodnúť sa o tom.

Chlorophytum

Mimochodom, zelená v dome nielen poteší oko, ale aj výhody, pozitívne ovplyvňuje fyzický aj psychický stav človeka. Zhromaždil som TOP 5 potvrdených výskumnými faktami o tom, ako prítomnosť rastlín ovplyvňuje zdravie a náladu človeka:

Uľahčite dýchanie

Ako je známe zo školských osnov, pri dýchaní spotrebúvame kyslík a vydýchávame oxid uhličitý. U rastlín je pravý opak: keď vydýchate, uvoľňujú kyslík do vzduchu a zvyšujú hladinu v celom dome. Dýchanie sa stáva ľahším, tkanivá ľudského tela sa lepšie vstrebávajú kyslíkom, čo ovplyvňuje celkový stav aj vzhľad.

Tip: Do spální by ste nemali vkladať domáce kvety, až na niektoré výnimky - v noci sa proces dýchania rastlín diametrálne mení a tiež začnú produkovať oxid uhličitý. Spomenuté výnimky sú orchidey, sukulenty, gumové rastliny atď.

ibištek

Pomôžte odolávať chorobám

Väčšina rastlín sú prírodné zvlhčovače. Absorbujú vodu cez korene a odparujú ju cez listy, čím sa vzduch stáva nasýtenejší časticami vody. Nórska poľnohospodárska univerzita zistila, že odvlhčovanie rastlín v domácnosti významne znižuje riziko prechladnutia, bolesti v krku, kašľa alebo rozvoja dermatologických problémov u suchej pokožky. Okrem toho, čím vlhší vzduch - tým menej žije a podporuje činnosť vírusu chrípky.

kaktus

Vyčistite vzduch

NASA urobila veľa výskumov o tom, ako udržať kvalitu ovzdušia v uzavretých priestoroch - to je pre astronautov na ISS kriticky dôležité, ale obyvatelia Zeme sa tiež dozvedeli niečo zaujímavé z výsledkov testov agentúry. Ukázalo sa, že veľa rastlín nielen produkuje kyslík, ale absorbuje okrem oxidu uhličitého aj mnoho ďalších nečistôt a prvkov - často pre človeka toxických. Podľa NASA sú najužitočnejšími zariadeniami na čistenie vzduchu:

 1. Spathiphyllum
 2. Epipremnum je zlaté
 3. brečtan
 4. chryzantéma
 5. gerbera
 6. Trojpruhová sansevieria
 7. Dipsis žltkastý
 8. azalka
 9. Dracaena sa sklonil
 10. Chlorophytum chocholatý

Podľa odporúčaní NASA by mal každých 9 - 10 metrov štvorcových padnúť na jednu rastlinu v kvetináči.

papraď

Stimulujte regeneráciu

Štúdia Národného centra pre biotechnologické informácie USA ukázala, že prítomnosť izbových rastlín v nemocničných priestoroch významne urýchľuje rehabilitáciu pacientov, znižuje tlak, zmierňuje bolesť a zmierňuje únavu. Ošetrenie rastlín ešte viac prispieva k rýchlemu zotaveniu, ako ukazujú výsledky štúdie na Texaskej univerzite v A&M. Inými slovami, chcete byť zdraví a rýchlo sa zotaviť z akýchkoľvek ťažkostí - zistite, ktoré kvety by mali byť v dome. A nezabudnite skontrolovať mená a fotografie pred zakúpením závodu.

Stimulujte mozog

Čiastočne kvôli produkovanému kyslíku, čiastočne kvôli upokojujúcej zelenej farbe listov - domáce rastliny pomáhajú mnohokrát lepšie koncentrovať a zapamätať si nové informácie. University of Michigan zistila, že blízkosť rastlín zlepšuje dlhodobú pamäť asi o 20%. Štúdia pôvodne z Nórska ukázala, že prítomnosť kvetín v kancelárii výrazne zvyšuje produktivitu zamestnancov.

Tučná žena, ona je strom peňazí

To všetko presvedčivo dokazuje, že v dome nie je možné mať iba kvety, ale je to tiež nevyhnutné: prospeje to iba fyzickému zdraviu. Aká je situácia z hľadiska energie rastlín a ich „nevedeckých“ užitočných vlastností? Poďme sa pozrieť a zistiť, z ktorých kópií je najlepšie urobiť domáci zelený roh.

Aké kvety musia byť v dome: 10+ najlepších možností

Povaha našich predkov bola jednou z vedúcich síl v živote - počúvali ju, požiadali o nejaké zvýhodnenia, miestami sa dokonca báli. A je úplne logické, že keď sa príroda vkradla do domu v podobe domácich rastlín, do jeho prejavu sa rozšírili rôzne presvedčenia. Podľa národných znakov, niektoré rastliny priťahujú dobré, iné - zlé. Aký druh kvetín by mal byť v dome a od ktorého je lepšie zostať ďalej?

Pípal

Podľa všeobecnej múdrosti sa nasledujúce rastliny líšia negatívnou energiou:

 1. Ivy. Predpokladá sa, že tento roztomilý plazivý zeleň prežije z domu mužov: vydatým ženám hrozí rozvod a osamelý stav.
 2. Ficus. Z neznámych dôvodov je rastlina spojená s vdovami so všetkými z toho vyplývajúcimi možnými dôsledkami.
 3. Monstera. Kvetina s veľmi hovoriacim názvom sa považuje za skutočnú upírsku rastlinu, ktorá od svojich vlastníkov priťahuje energiu.
 4. Tradescantia, hoyas, cissus atď. - Rovnako ako brečtan, aj oni sú považovaní za „vyhnancov“ mužov. A Tradescantia tiež vyvoláva šírenie klebiet o majiteľoch.
 5. Violet. Podľa starej viery je lepšie, aby sa mladé dievčatá držali ďalej od malých kvetín - buď ich ženích zaháňajú, alebo sa zoberú z nutnosti, ale nie z lásky.
 6. Kaktusu. Nepriateľský tŕň podľa znamenia zabíja vášeň v páre a tiež prispieva k alkoholizmu mužov.

pelargónie

Verte takýmto znameniam alebo nie - podľa osobného výberu. Dovoľte mi len povedať, že naša viera samotná dáva moc viere - to, na rozdiel od temných schopností domácich kvetov, dokázala veda. V praxi však mnoho rodín naďalej žije šťastne, pestuje brečtan a obchoduje sa s nimi, zatiaľ čo iné sa líšia aj bez „pomoci“ rastlín.

Aloe vera

Na rozdiel od „zlých“, ktoré budú akceptované, sa im dá veriť - koniec koncov, ak posilníte svoju činnosť svojou úprimnou dôverou, efekt sa skutočne prejaví. Jedna z najúčinnejších metód rozvoja pozitívneho myslenia - tak prečo ju nepoužiť v prospech seba a svojej rodiny?

Na otázku, aký kvet by mal byť v dome, nielen ľudové znaky, ale aj čínske náuky. Podľa feng shui je hlavným kritériom pri výbere zariadenia pre domácnosť vaša osobná kompatibilita. Jedným slovom, páči sa mi - prosím!

Existuje niekoľko pravidiel, ktorých dodržiavanie je povinné pre Feng Shui a správne tak z hľadiska estetiky a zdravého rozumu. Tu sú:

 1. V dome by mali byť iba čerstvé kvety. Ideálne - pestovanie, nie rezané.
 2. Sušené a mŕtve exempláre by sa mali posielať čo najskôr a bez poľutovania v koši.
 3. Všetky domáce rastliny by mali byť vzdialené najmenej meter od miest, kde odpočívate: spánok, čítanie, pozeranie televízie atď.
 4. Spálňa podľa Feng Shui nie je najlepším miestom pre izbové rastliny kvôli ich silnému energetickému jangu. Potláča lásku a môže ovplyvniť váš osobný život.
 5. Ale v miestach akumulácie a stagnácie energie - výklenky, rohy atď. - rastliny sa môžu a mali by sa umiestňovať.

orchidea

Podľa Feng Shui má energetický obsah domu veľký význam. Každá časť miestnosti zodpovedá svojim vlastným prvkom a umiestnením rastlín jedného alebo druhého prvku do rôznych miestností je možné aktivovať alebo naopak tlmiť vplyv jedného alebo druhého prvku. Takže do kovu, ktorý má liečivé vlastnosti a priaznivé účinky na vášeň v páre, patria biele kvety a všetky rastliny so svetlými listami. Medzi ne patria aloe a kalanchoe (väčšinou mladé), jazmín, gardénia, primula, citrus, ficus, cyklamén, begónia.

Ohnivé rastliny dodávajú energiu, prispievajú k zmenám a úspechu. Patria sem všetky červené kvety: pelargónie, physalis, ibištek, gerbery - ako aj kaktusy a všetky druhy plazivých sukulentov.

Rastliny „pôdy“ pomáhajú zlepšovať vzťahy v rodine, prinášajú pokoj a dobrú náladu. Kvitnú žlté a oranžové: hortenzie, čajové ruže, filodendrony, astry a orchidey.

Dracaena

Element Water je zodpovedný za kreativitu a rodinné väzby, ale prináša aj ľahké tóny melanchólie. Rastliny tejto skupiny sú ľahko rozoznateľné láskou k tme a vlhkosti: špargľa, fialky (iba fialová), dúhovka, dracaena, kamélia atď.

Prvky stromu sú takmer všetky kvitnúce bylinné rastliny.

Tip: Pred nastavením domácich rastlín starostlivo preštudujte zónovanie priestoru pre Feng Shui. Chyby môžu vážne ovplyvniť energetické pozadie domu, a tým aj celú atmosféru vzťahov medzi domom a rodinou.

jazmín

Prakticky všetky tradície neodporúčajú umiestňovať rastliny tam, kde spíte. Ale ak naozaj chcete dať pár kvetináčov do spálne, nezabudnite zistiť, aké kvety by mali byť v dome, a zároveň vám nebudú schopné ublížiť počas spánku. Veda v tom pomôže, a to všetky rovnaké výskumy NASA. Podľa nich sa niektoré rastliny v noci neprechádzajú na produkciu oxidu uhličitého a naďalej čistia vzduch, ale vôňa kvetov pomáha spať hlbšie a zdravšie. Tieto príklady zahŕňajú:

 1. levanduľa
 2. jazmín
 3. Trojpruhová sansevieria
 4. Chlorophytum chocholatý
 5. Aloe vera
 6. gardénie
 7. valeriána lekárska
 8. brečtan
 9. Spathiphyllum
 10. Dipsis žltkastý
 11. gerbera
 12. Epipremnum je zlaté

gardénie

To je celá múdrosť výberu rastlín pre domácnosť. Využite maximum ich užitočných vlastností a neverte v zlé - a každý prvok v záhrade apartmánu vám prinesie radosť a potešenie. Ale pri výbere kvetín v kvetinárstve, ktoré musí byť v dome, nezabudnite vyzbrojiť fotografiou a uistite sa, že ste si zakúpili správny kvet.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send