Užitočné nápady

Užitočné tipy pre toaletu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak si chcete udržiavať toaletu čistú a udržiavanú a pohodlnejšiu, mali by ste poznať niekoľko jednoduchých trikov.

Bude tiež užitočné naučiť sa, ako pripraviť toaletu, ak k vám prichádzajú hostia, ako správne používať toaletu, aby ste nezarobili zdravotné problémy.

To všetko nájdete v našom článku.

WC v dome

1. Originálne spôsoby použitia držiaka disku ako držiaka toaletného papiera.

Takýto kontajner nedovolí, aby sa papier rozvalil po celej podlahe a mačky a iné zvieratá sa k nemu nedostanú.

Ako inak používať toaletný papier

2. Vynikajúci prírodný osviežovač vzduchu.

Stačí pridať niekoľko kvapiek éterického oleja na kotúč toaletného papiera a táto príjemná vôňa bude trvať až do konca kotúča.

3. Snažíme sa robiť všetko potichu.

Ak ste na návšteve alebo na verejnej toalete a chcete ísť veľa, potom nikto nepočuje šplouchanie, môžete si na toaletu dať trochu toaletného papiera vopred.

Užitočný hack na záchod

4. Na toaletu si môžete dať len také remeslo v tvare stromu a zavesiť na to kotúče toaletného papiera. Vyzerá to nielen zaujímavo, ale samotná vec je celkom užitočná. Môže byť vyrobený z drevovláknitej dosky.

Toaletný papier z papierových utierok

5. Ak sa toaletný papier náhle skončí, ale je v ňom kotúčik papierových utierok, môže sa rezať na polovicu a použiť ako toaletný papier. V tomto prípade budú mať dva prijaté kotúče približne rovnakú veľkosť ako veľkosť toaletného kotúčika.

DIY remeslá pre seba: indikátor

6. Ak sa váš toaletný papier spotrebuje príliš rýchlo, môžete vytvoriť taký jednoduchý ukazovateľ, pomocou ktorého všetci ľudia zistia, koľko papiera potrebujú, čo znamená, že tí, ktorí radi chytia príliš dlhý kúsok papiera, budú tiež sledovať rozcestník.

Ponožky na toalety

7. Ak nechcete sedieť na studenom kruhu na záchode, môžete si obliecť čisté staré ponožky.

Hudba na záchode

8. Ak máte kombinovanú kúpeľňu, dáte telefón alebo tablet do suchého umývadla, môžete zvýšiť hlasitosť zvuku pri počúvaní hudby.

Držiak role

9. Ak je držiak toaletného papiera zlomený, môžete namiesto toho použiť pero.

Toaletné čistiace prostriedky

10. Na čistenie toalety, odstránenie plesní a škvŕn na stenách, podlahe a na iných miestach môžete použiť rôzne zmesi sódy, octu, éterických olejov, mydla a soli, ktoré vás ušetria od nákupu škodlivých chemikálií.

Rôzne zmesi sa vyrábajú z niekoľkých zložiek a používajú sa všetky potrebné zmesi (nemusíte všetky zložky):

- sóda na pečenie

- Borax (borax)

- odlievacie mydlo alebo tekuté mydlo na báze rastlinného oleja

- destilovaný biely ocot

- éterické oleje

- stolová soľ

- voda

- potrebné nástroje na čistenie

- odmerka a lyžica

- poháre alebo misky

- postrekovač pre domácnosť (sprej).

Toaletné čistenie

* Čistíme toaletu vonku a dlaždicu.

Vo fľaši alebo spreji zmiešajte 1/2 až 2 šálky jedlej sódy a 1/2 šálky mydla na báze rastlinného oleja. Pridajte 1/2 šálky vody a 2 polievkové lyžice octu do zmesi. Zmes naneste bežnou handrou alebo špongiou a dobre ju utrite.

* Čistiaci prášok.

Vytvorte kombináciu: 1 nápoj sódy na pečenie, 1 šálka kávy a 1 sóda na pečenie. Posypte zmes na požadovaný povrch a špongiu a opláchnite.

* Vyčistite záchod.

Pridajte na záchod 1/4 šálky burky alebo jedlej sódy a 1 šálka octu a počkajte 15 minút alebo viac. Ďalej všetko, čo potrebujete vyčistiť a umyť.

* Čistíme okuliare a zrkadlá.

Zmiešajte v rozprašovacej fľaši 1/4 šálky octu a 4 šálky teplej vody. Zmes používajte na okná alebo zrkadlá, utierajte ju suchou handrou alebo novinami.

* Prostriedok na odstránenie zablokovania.

Do potrubia nalejte 1/2 šálky jedlej sódy a 1 šálku octu. Nechajte pôsobiť 15 minút a opláchnite horúcou vodou. Možno budete musieť zmes zopakovať alebo nechať cez noc a potom ju umyť.

* Dezinfekčný prostriedok pre podlahu.

Nalejte 1/2 šálky boraxu a 7-8 litrov horúcej vody do vedra. Toaletnú podlahu utrite mopom.

* Odstráňte pleseň alebo pleseň.

Zmiešajte 1/2 šálku boraxu a 1/2 šálky octu, aby ste vytvorili pastu. Požadovanú pastu s výslednou pastou očistite štetcom alebo špongiou. Opláchnite vodou. Ak je ťažké vyčistiť miesto plesne, nechajte pastu asi hodinu a potom opláchnite vodou.

Užitočné tipy, ako pripraviť toaletu, ak k vám prichádzajú hostia

1. Vždy majte pár náhradných kotúčikov papiera a je vhodné mať ich na viditeľnom mieste.

Ako sa zbaviť zápachu na záchode

2. Vždy používajte osviežovač vzduchu. V extrémnych prípadoch môžete použiť zápalku, pretože pri zapaľovaní neutralizuje zápach, zatiaľ čo sprej ju iba utopí.

Ak však máte deti, je lepšie zvoliť si toaletné kvapky namiesto zápasov.

Osviežovač vzduchu si môžete pripraviť aj vlastnými rukami. Do sprejovej fľaše nalejte trochu teplej vody a pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja (asi 10 kvapiek na 100 ml).

Urna a toaletná kefa

3. Je veľmi výhodné, keď je na záchode malá urna a vždy s vekom.

4. Uistite sa, že ste na záchode nechali toaletnú kefu. Je tiež žiaduce mať piest.

5. Pre hostí bude veľmi výhodné, ak sa na záchode nachádzajú položky dámskej hygieny.

6. Ak jeden z hostí šiel na toaletu a máte malý byt, zapnite hudbu nahlas alebo nechajte vodu, aby hluk utopil zvuky z toalety - aby sa hosť cítil pohodlnejšie. Táto technika sa nazýva „biely šum“.

7. Ak vám záleží na množstve spotrebovanej vody, je lepšie nainštalovať toaletu so systémom šetriacim vodu.

8. Snažte sa nemiešať niekoľko toaletných čistiacich prostriedkov, pretože spolu môžu uvoľňovať toxické plyny. V záujme ekológie je najlepšie používať ocot, sódu, tekuté mydlo a ďalšie vyššie uvedené potreby pre domácnosť.

Ako ísť na toaletu vo veľkom

Varovanie!

* Nesprávne umiestnenie tela pri používaní toalety môže spôsobiť hemoroidy, navyše je to jedna z najpravdepodobnejších príčin vzniku ochorenia.

* Dlhodobý pobyt na záchode iba zvýši riziko hemoroidov.

Správne WC

Tipy

* Na prevenciu vyššie uvedeného problému je najlepšie mať k dispozícii toaletu umiestnenú na podlahe. Ale v bežných bytoch je inštalácia podlahovej toalety spojená s rôznymi ťažkosťami - technicky je to náročná práca a nie všetci sú s touto myšlienkou spokojní.

* Existuje však kompromisná možnosť - dať na záchod malú lavicu alebo opierku na nohu - takže zaujmete najpriaznivejšiu polohu tela.

Užitočné informácie

* Je potrebné poznamenať, že spôsob, akým sa vaše telo nachádza na záchode, má priamy vplyv na pohyb čriev.

Pubic-rektálny sval

* Jeden z hlavných svalov, ktoré zdvíhajú konečník, sa nazýva ochrnutie konečníka a konečníka. Ak ste zaujali zlé držanie tela, potom tento sval stlačí konečník, čo vedie k ťažkému procesu.

* Hlavnou vecou, ​​ktorú potrebujete vedieť pri používaní toalety, je zaujať prirodzenejšiu polohu análneho zvierača. To je možné dosiahnuť, ak zaujmete polohu v uhle 35 stupňov a na to potrebujete opierku na nohy.

Užitočné tipy:

* Aj keď podlahové toalety nepoužívate, robíte dřepy každý deň, aby ste posilnili svaly na nohách a naučili sa, ako udržiavať rovnováhu tela.

* Pri používaní toalety / tabletu sa neodporúča čítať a hrať.

* Pokúste sa do potravín pridať viac vlákniny a zároveň spotrebujte viac tekutín (v žiadnom prípade nepite sladkú vodu sýtenú).

* Pokúste sa cvičiť častejšie.

Pin
Send
Share
Send
Send