Užitočné nápady

14 bežných chýb, ktoré pravidelne robíme v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď ideme do kuchyne pripraviť ďalšie kulinárske majstrovské dielo, automaticky urobíme niekoľko chýb, o ktorých ani netušíme. Od detstva sme sa pozerali na to, ako sa varili naše matky a babičky, a teraz svojvoľne meníme ingrediencie v jedlách, preháňame ich kockami bujónu, pridávame trochu soli pri varení cestovín a robíme aj mnoho ďalších vecí, o ktorých sa ukázalo, že by sa nemali robiť.

Zlepšiť bez plánu

Existujú pravidlá ich porušovania. Táto veta, ktorá sa už stala okrídlenou, sa však nevzťahuje na prípravu chutných potravín. Recept je vám daný z nejakého dôvodu a niektoré body sú niekedy katastrofálne dôležité. Preto, ak sa rozhodnete improvizovať v kuchyni, uistite sa, že iniciatíva nebude potrestaná.

Okrem improvizácie pri varení by malo stále ísť podľa nejakého plánu. Je dôležité porozumieť tomu, čo kombinuje potraviny, ktoré varíte, a ktoré ingrediencie môžete skutočne pridať a ktoré by ste sa nemali dotýkať.

Nerobte polotovary

S významnými výrobkami sa zaoberajú aj významní kuchári, ktorí pracujú v prestížnych reštauráciách. Tak prečo nie pripraviť niektoré ingrediencie vopred. Prideľte si to iba 2 dni v týždni a podarí sa vám vyťažiť 2-3 voľné hodiny týždenne.

Čo môžete variť vopred? Domáce omáčky, dusené mäso a repa, opečené cibule a mrkva. A môžete vopred narezanú zeleninu: mrkva, paprika, zeler.

Používajte tupé nože

Tupé nože sú hlavným nepriateľom chutného a chutného jedla a tiež bojovníkom dobrej nálady a kulinárskej inšpirácie. Varenie sa zmení na skutočnú múku, ak nože nie sú nabrúsené. A je to jednoducho nebezpečné. Koniec koncov, výrobky narezávate s námahou, čo znamená, že ich môžete nechtiac preháňať a rezať.

Kúpte si špeciálny kameň na brúsenie nožov alebo orezávača. Predávajú sa v špecializovaných predajniach. Nože môžete dať v dielni aj na ostrenie. Ideálne je to 2-3 krát do roka.

Varenie je samozrejme tvorivosť. Ale všetko je limitované. Ak je to váš koníček a vy napríklad prevádzkujete kulinársky blog, v ktorom zdieľate zaujímavé a nezvyčajné recepty s verejnosťou, experimentujte s radosťou.

A ak počítate na lahodnú večeru, ale chápete, že neexistujú žiadne potrebné prísady, nemali by ste trik. Stačí uvariť ďalšie jedlo. Ak nahradíte príliš veľa prísad, výsledok bude úplne iný, ako by ste očakávali. A jedlo sa dá pokaziť.

To platí najmä pre pečenie, kde je každá zložka a jej dávkovanie mimoriadne dôležité. Rozdiel môže byť významný, aj keď margarín iba nahradíte maslom. No alebo naopak.

Preháňanie bujónovými kockami

Kocky bujónu obsahujú veľa soli a korenia. Je veľmi ľahké ísť s nimi príliš ďaleko. A potom polievka nebude taká chutná, ako by sme chceli. Preto do misky nepridávajte priveľa kociek.

Ešte lepšie je použiť predvarený koncentrát. Smažte v rúre, aby ste kosti opiekli malým množstvom mäsa, párom cibule a mrkvy. Potom to všetko na pár hodín prevarte vo vode. Vyberte kosti a zeleninu a varte polovicu vývaru. Potom pridajte bobkový list, hrachové korenie a varte ďalších 10-15 minút.

Ochlaďte vývar a napätie. Nalejte ju do malých vreciek. Bude to veľmi cool a užitočná domáca základňa pre polievku.

Pri varení cestovín pridajte trochu soli

Všetky cestoviny by mali byť uvarené v dobre osolenej vode. Nebojte sa preháňať soľou: cestoviny absorbujú presne toľko, koľko potrebujú. Hlavná vec - správna soľ.

A musíte to urobiť takto: do vriacej vody pridajte štipľavú soľ a dobre premiešajte, aby ste ju úplne rozpustili. Ak cestoviny okamžite pridáte, ponechajú si sami zrná soli a osolia sa. Preto vodu vždy dobre premiešajte.

Počas varenia neskúšajte jedlo.

Nezabudnite vyskúšať, čo varíte. Počas varenia máte stále možnosť opraviť kulinársku chybu. A keď je jedlo už úplne pripravené, potom nemôžete robiť nič. Ak sa vám zdá, že jedlo už vo fáze varenia je chutné, výsledok bude skvelý.

Uchovávajte mlieko na nesprávnom mieste

Mliečne výrobky (jogurt, kefír, mlieko atď.) By sa mali uchovávať na policiach v chladničke a nie vo dverách. Je to všetko o teplote, vo dverách chladničky je vyššia ako optimálna, takže mliečne výrobky sa budú rýchlejšie zhoršovať. Áno, je to pohodlné, ale kvalita a sviežosť sú stále dôležitejšie.

Ovocie a zeleninu skladujte na jednom mieste.

Moderné chladničky sa skladajú z mnohých priehradiek na rôzne výrobky. Výrobky v nich skladujte čo najpohodlnejšie a najchladnejšie. Všetko je po ruke av dohľade. To však nevylučuje skutočnosť, že pri skladovaní výrobkov sa musia dodržiavať určité pravidlá.

Preto sa zelenina a ovocie stále najlepšie uchovávajú v samostatných častiach. Pokiaľ je to možné, všetka zelenina a ovocie by mali mať svoj vlastný samostatný skladovací kontajner. Tým sa zvýši ich životnosť. Dôvodom je skutočnosť, že niektoré výrobky nie sú kompatibilné, pokiaľ ide o ich jednorazové uchovávanie v chladničke. Banány a jablká teda emitujú plyn, ktorý prispieva k rýchlejšiemu dozrievaniu iných plodov a môže viesť k ich predčasnému hnitiu.

Paradajky a ovocie s kosťou by sa mali uchovávať pri izbovej teplote. V chladničke sa ich mäso veľmi rýchlo zmení na kašu.

Horúce jedlo vložte do plastových nádob

Plastové nádoby sú vhodné. Môžete variť niekoľko dní vopred, vložte ju do nádob a odošlite do chladničky. A zajtra nemáte obavu ani večeru.

V tomto príbehu však nie je všetko také skvelé. Plastové nádoby môžu uvoľňovať chemikálie BPA (bisfenol a) a BPP (bisfenol c). Tieto chemikálie ohrozujú fungovanie reprodukčného systému, narušujú hormóny a môžu dokonca viesť k rakovine.

Vedci zistili, že k takémuto škodlivému účinku dochádza, ak je plast vystavený horúcim teplotám. Podľa výskumu sa uvoľňovanie chemikálií z horúcich potravín alebo tekutín vyskytuje 55-krát rýchlejšie.

Preto dôrazne odporúčame, aby ste teplé jedlo nevkladali do plastových nádob. Počkajte, až jedlo vychladne, alebo uprednostnite sklenené a keramické nádoby.

Na dokončenie použite korenie

Má váš domov bohatý výber rôznych korení a korenín vo veľkých nádobách? Je to zároveň dobré aj zlé. Dobre, pretože je to v pohode, pretože môžete experimentovať v kuchyni.

Ale zlé, pretože korenie by sa nemalo dlho skladovať. Postupom času strácajú všetku chuť a arómu. Pokúste sa kúpiť korenie v malých nádobách a uložiť ich na tmavom mieste, kde neklesne priame slnečné žiarenie.

Počas varenia otvorte rúru

Samozrejme musíte skontrolovať, čo varíte. Odporúčame vám však znovu neotvárať rúru v procese varenia obeda alebo večere. Faktom je, že keď otvoríte rúru, vyjde príliš veľa tepla. Výsledkom je, že niečo nie je možné rovnomerne opečiť a samotný proces varenia bude trvať dlhšie.

Jedenkrát bude stačiť na kontrolu procesu a otočenie panvice, tvaru alebo zložiek misky, ak je to potrebné.

Uchovávajte jedlo na chladničke

Ak ide o vás, zbavte sa tohto zvyku. Chladnička v priebehu svojej práce uvoľňuje teplo, ktoré stúpa. Preto sú ohrozené všetky výrobky, ktoré sa nachádzajú v chladničke. Z takéhoto skladovania sa budú zhoršovať oveľa rýchlejšie.

Ak si chcete chlieb, sušienky a iné uhľohydráty uchovávať dlhšie, umiestnite ich na tmavé a chladné miesto.

Umyte zeleninu, ovocie a bobule a vracajte sa domov

Ak ste umyli zeleninu, ovocie alebo bobule, potom ich pripravte na konzumáciu. V opačnom prípade stačí dať ovocie do chladničky až na lepšie časy. Keď umyte ovocie, zeleninu a bobule a potom ich vložíte do chladničky, neovplyvní to najlepšie ich čerstvosť a kvalitu. Plody hnijú oveľa rýchlejšie. V dôsledku toho ich musíte zahodiť a poprieť si občerstvenie.

Ak ste od prírody mimoriadne pedantskí, odporúčame vám, aby ste ovocie utreli papierovou utierkou a až potom ich umiestnite do chladničky.

Pin
Send
Share
Send
Send