Užitočné nápady

12 nezvyčajných spôsobov použitia konvenčného bielidla

Pin
Send
Share
Send
Send


Bielidlo, na ktoré sme zvyknutí, sa dá úspešne použiť nielen na bielenie odevov.

Dokonale sa vyrovná s rôznymi druhmi znečistenia a pomôže vyčistiť váš domov.

1. Čistenie plesní a plesní

Bielidlo sa môže použiť na odstránenie húb a odstránenie plesní zo stien. Najskôr pripravte zmes ¾ šálky bielidla a 3,8 litra teplej vody. Predčistite oblasť, ktorá sa má bieliť. Nastriekajte roztok na postihnuté miesto a po 5 minútach ho opláchnite. Teraz musí zaschnúť. Dávajte pozor, aby sa roztok pri striekaní nedostal na kov: to môže spôsobiť koróziu. A nezabudnite nosiť gumové rukavice.

2. Dezinfikovanie použitých predmetov

Kúpili ste si pár položiek v hospodárnom obchode. Ako ich vyčistiť? Na tento účel môžete úspešne použiť bielidlo. To platí najmä pre detské hračky a trvanlivé plastové výrobky. Najprv sa však uistite, že bieliaci roztok nekazí výrobok. Pripravte roztok ¾ šálky bielidla a 3,8 litra teplej vody. Nalejte časť roztoku do sprejovej fľaše a manipulujte s hračkami a inými predmetmi. Potom ich utrite čistou špongiou, starou zubnou kefkou alebo handrou. Opláchnite dobre a dosucha.

3. Čistenie doštičiek a dosiek

Rezacie dosky a stolové dosky môžu byť útočiskom pre nepríjemné baktérie a baktérie. Používajú sa, keď potrebujete rezať mäso alebo hydinu, varené aj surové. Aby ste predišli otrave potravinami, musíte udržiavať čisté krájané dosky a bloky mäsa. Aby ste to dosiahli, musíte posypať predtým umytú dosku roztokom bielidla a nechať pôsobiť 5 až 10 minút a potom dôkladne opláchnuť, aby ste odstránili všetky bielidlá. Zostáva sušiť, najlepšie na čerstvom vzduchu alebo na slnku.

4. Dezinfikované sklenené výrobky budú žiariť

5. Glitter a žiara bieleho porcelánu

Police s porcelánovým alebo bielym umývadlom nevyzerajú úplne sviežo? Nebojte sa, bielidlo vám pomôže. Zmiešajte ¾ šálky bielidla s 3,8 litra teplej vody a nalejte do sprejovej fľaše. Posypte zažltnuté povrchy a nechajte pôsobiť 30 minút. Bielidlo odstráni škaredé žlté škvrny z bielych dosiek a umývadiel z bieleho porcelánu. Vždy, keď pracujete s bielidlom, používajte kuchynské rukavice a zabezpečte vetranie.

6. Dezinfikovanie celého domu

Celý dom môžete vyčistiť obvyklým bieliacim roztokom. Môžu čistiť toalety, pulty, kúpeľne a ďalšie. Na prípravu roztoku zmiešajte ¾ šálky bielidla a 3,8 teplej vody. Nalejte do sprejovej fľaše a naneste na ňu tvrdé povrchy. Používajte kuchynské rukavice a zabezpečte ich vetranie.

7. Čistenie a dezinfekcia nádob na odpadky

Páchne smeti na ulici zápach? V polovici leta je to hlavné „sídlo“ všetkých druhov baktérií a mikróbov a zápach z nich je veľmi nepríjemný. Vyčistite a vypláchnite vyčistenú nádrž s bieliacim roztokom. Nechajte stáť s roztokom asi 30 minút a potom znova opláchnite. Nechajte ho otvorený a nechajte ho uschnúť na vzduchu.

8. Rezané kvety budú čerstvé.

Život rezaných kvetín môžete predĺžiť pridaním dvoch polievkových lyžíc citrónovej šťavy, jednej polievkovej lyžice cukru a jednej čajovej lyžičky bielidla do vody. Vďaka bielidlu zostáva voda čistá, všetky baktérie sú usmrtené. Uistite sa, že ste znovu orezali okraje stonky, aby boli kvety čerstvé.

9. Čistenie záhradného nábytku

Prišlo leto a naozaj chcete používať nábytok z bieleho trávnika, ukázalo sa však, že stoličky sú pokryté zelenou a čiernou plesňou a je potrebné ich vyčistiť. Nie je to vôbec ťažké. Stoličky položte na miesto, kde sa dajú ľahko umyť. Pripravte roztok ¾ šálky bielidla a 3,8 litra teplej vody a nalejte do sprejovej fľaše. Posypte nábytok a nechajte pôsobiť 10 minút, potom utrite handrou alebo kefou a umyte. Túto operáciu zopakujte na silne zašpinených miestach a nechajte ju pôsobiť 30 minút, potom ju znova umyte. Biely záhradný nábytok by mal byť pripravený na budúci víkend!

10. Zbavte sa buriny na chodníkoch a chodníkoch.

Môžete urobiť sprej na zničenie burín v prasklinách vášho chodníka. Zmiešajte jednu šálku soli s 2 šálkami horúcej vody. Po rozpustení soli a po miernom ochladení roztoku pridajte niekoľko kvapiek kvapaliny do umývačky riadu. Je to potrebné, aby sa roztok absorboval do listov. Po ochladení nalejte tento roztok do sprejovej fľaše a opatrne pridajte bielidlo. Rovnako dobre sa hodí. Nezabudnite nosiť rukavice a vhodné oblečenie. Udržujte zmes mimo dosahu detí a domácich miláčikov. Koniec koncov, zvieratá sú veľmi zvedavé a môžu poškodiť ich nos. Nastriekajte roztok na burinu rastúcu v prasklinách vozovky. Pokúste sa udržať maltu mimo trávnika, pretože trávnik bude zničený. Táto zmes zabíja všetky rastliny.

11. Odstráňte mach

Bielidlo je možné použiť na čistenie tehál od machu. Zmiešajte ¾ šálky bielidla s 3,8 litra teplej vody a nalejte do rozprašovacej fľaše. Nastriekajte na malú skúšobnú plochu a počkajte 20 minút. Umyte a dôkladne skontrolujte plochu, aby ste sa uistili, že povrch nie je poškodený. Ak je všetko v poriadku, spracujte veľkú plochu, približne 1 - 2 m2. Sprej nechajte 20 minút a potom oblasť opláchnite hadicou s miernym tlakom. Prejdite na ďalšiu časť.

12. Čistenie záhradného náradia

Pomocou bielidla môžete ľahko vyčistiť záhradné náradie. Zhromaždite všetky nástroje na jednom mieste a uchopte veľkú vedro. Naplňte dve tretiny vedra vodou a nalejte doň tri polievkové lyžice bielidla. Vložte nástroje, ktoré je potrebné vyčistiť, do vedra. Vložte lopaty a motyky do vedra s čepeľami dole. Náradie namočte na 30 minút, opláchnite a osušte.

Pin
Send
Share
Send
Send