Užitočné nápady

17 tipov na čistenie v kúpeľni pre tých, ktorí sú trochu posadnutí čistotou

Pin
Send
Share
Send
Send


Akákoľvek hostiteľka vynakladá veľké úsilie na to, aby jej kúpeľňa žiarila čisto.

Na dlaždiciach alebo inštalatérskych prácach sa však bez ohľadu na to, aké úsilie je potrebné vynaložiť opatrne, objaví plak, hrdza a zápach plesní.

S cieľom uľahčiť úlohu žien v domácnosti posadnutých čistotou sme zhromaždili 17 tipov, ktoré im pomôžu zvládnuť túto náročnú úlohu.

1. WC kefa

Vyčistite toaletnú kefu.

Väčšina ľudí venuje minimálnu pozornosť stavu toaletnej kefy. Je však hlúpe spustiť nástroj, ktorým pravidelne čistíte záchod. Aby ste udržali kefu v čistote a vyžadovali minimálnu pozornosť, pridajte do stojana trochu dezinfekčného prostriedku. Týmto spôsobom znížite počet zárodkov a každé použitie kefy sa zmení na mini-toaletnú misu.

2. Plak a hrdza

Prostriedok proti plaku a hrdzi.

Sodík a peroxid vodíka sa dokážu vyrovnať s kvetmi a hrdzou, ktoré sa skôr či neskôr objavia na povrchu kúpeľa a umývadla. Algoritmus pôsobenia je pomerne jednoduchý: posypte jedlú sódu v problémových oblastiach, doplňte ju niekoľkými kvapkami peroxidu vodíka a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Po čase zmes dôkladne utrite tvrdou kefou a potom opláchnite tečúcou vodou. Táto metóda je vhodná na čistenie kovových a keramických umývadiel.

3. Čistenie odtoku

Čistenie odpadu z odpadu.

Na čistenie odtoku kúpeľa a umývadla od vlasov a zvyškov použite zbytočnú kefku na riasenky.

4. Čistenie vlasov

Čistenie sušičky od zvyškov.

Každá sušič vlasov je navrhnutý tak, aby prepúšťal vzduch cez zadnú mriežku, nasával ju a vyfukoval ju cez prednú trubicu. V tomto okamihu, spolu so vzduchom v mriežke dostane prach, nečistoty a vlasy. Kvôli nedostatočnému včasnému čisteniu stratí fén schopnosť nasávať požadované množstvo vzduchu a tým sa prehrieva. Aby zariadenie predčasne nezlyhalo, nezabudnite ho vyčistiť. Za týmto účelom odstráňte zadný gril a očistite sieťku jemnou suchou zubnou kefkou.

Čistenie ťažko prístupných miest.

Pri umývaní toalety nezabudnite venovať pozornosť úzkym medzerám. Napríklad medzera medzi nádržou a toaletou sa môže vyčistiť vložkou, ktorá sa nosí na špičke splošteného skrutkovača, pletacích ihiel alebo iného tenkého zariadenia.

6. Dôraz na detaily

Pozor na malé detaily.

Pri začatí všeobecného upratovania si aspoň občas pamätajte na malé detaily, ako sú rukoväte kohútikov, nádrž na toaletu, kľučky dverí a skrinky. V medzerách takýchto vecí sa hromadí obrovské množstvo nečistôt a choroboplodných zárodkov. Na čistenie ťažko prístupných miest sa odporúča odstrániť držadlá a dôkladne ich očistiť pomocou drsných chemikálií.

7. Časti prehliadača Chrome

Čistenie chromových častí.

Citrón nakrájajte na dve rovnaké časti a použite na čistenie všetkých chrómových povrchov v kúpeli a zvonku. Kyselina citrónová sa vyrovná so stopami hrdze a zubného povlaku a po takomto vyčistení vyteká z kohútikov ako nové.

8. Efektívne čistenie

Vaňa drhnúť a klesá.

Naše kúpele a mušle, ako napríklad pokožka, niekedy potrebujú kroviny a šupky. Napríklad grapefruit a jemná soľ budú účinným nástrojom na čistenie starých liatinových, keramických alebo smaltovaných drezu. Ovocie nakrájajte na dve polovice, namočte do polovice do soli a znečistené miesta utrite.

9. Bojujte proti zablokovaniu

Alkozeltser na odstránenie blokád.

Znečistenú rúrku môžete vyčistiť bez použitia špeciálnych nástrojov. Napríklad tableta Alkozelzer je ideálna na čistenie potrubí. Kyselina obsiahnutá v týchto tabletách dokonale rozpúšťa tuk, ktorý sa hromadí na stenách rúrok, a bráni pohybu vody.

10. Dezinfekčné špongie

Dezinfekčný roztok pre špongie a čistiace prostriedky.

Mokré médium robí z húb a húb skutočnú živnú pôdu pre mikróby. Aby ste nepoškodili vaše zdravie, nezabudnite pravidelne a pravidelne vymieňať staré špongie za nové a dezinfikovať. Za týmto účelom premiešajte niekoľko polievkových lyžíc soli v malom množstve vody a namočte ju raz za týždeň do výsledného roztoku špongiou a čistiacimi vankúšikmi.

11. Vyčistite zrkadlá

Trblietavé zrkadlá.

Bežný čierny čaj môže byť alternatívou k chemickým prostriedkom na čistenie zrkadlových povrchov. Jedná sa o rozpočet, cenovo dostupný, a čo je najdôležitejšie, prírodný liek môže pomôcť, ak nič nie je k dispozícii.

12. Rez na fľašiach

Zbavte sa hrdzavých kruhov.

Určite ste si všimli žlté kruhy hrdze, ktoré zostávajú pod plechovkami z prostriedkov uložených vo vašej kúpeľni. A to nie je prekvapujúce, pretože vysoká vlhkosť, pokles teploty a nedostatočné vetranie poškodia všetky povrchy. Aby ste zabránili pokazeniu vašich obľúbených fliaš, zakryte ich dná tenkou vrstvou číreho laku.

13. Sprchová clona

Umývacie záclony.

Ak je sprchový záves olejovej utierky špinavý a zablatený, umyte ho v práčke s trochou octu. Cyklus rýchleho prania bez odstreďovania a opäť opona, ako nová.

14. Aktualizujte švy

Obnovte sivé švy.

Aktualizácia šedých škár medzi dlaždicami pomôže vyriešiť prášok, kriedu a vodu. Po takomto umytí je potrebné dlaždicu opláchnuť a osušiť tak, aby nezanechali škvrny.

15. Mydlo v mydlovej miske

Mydlo nie je kulhavé.

Aby sa mydlo v mydlovej miske nestačilo, položte na dno tenkú časť špongie na umývanie riadu. Substrát pohltí vlhkosť a mydlo si zachová svoj tvar a vzhľad dlhšie.

16. Čistenie výfukového potrubia

Vyčistite výfukové potrubie.

Najčastejšie ignorujeme vývod vo vani a umývadle, vďaka čomu sa v ňom hromadí veľké množstvo odpadu. Ak chcete vyčistiť toto potrubie, pripojte odtok a zhromažd'te plný kúpeľ vody tak, aby dosiahol výfukové potrubie, potom náhle otvorte odtokový otvor a riadne pracujte s piestom.

17. Vetracia mriežka

Čistenie vetracieho mriežky.

Najčastejšie nevenujeme pozornosť stavu ventilačnej mriežky a postupom času sa zarastie obrovskou vrstvou prachu a nečistôt. Rýchlo a efektívne vyčistíte mriežku pomocou stlačeného vzduchu, ktorým môžete vyhodiť všetky znečistenia.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send