Užitočné nápady

Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru

Pin
Send
Share
Send
Send


Moderné hostesky, predajcovia rýchleho občerstvenia, administratívni pracovníci, študenti si nedokážu predstaviť svoj život bez tohto domáceho spotrebiča. V tejto rúre môžete nielen ohriať, ale aj variť rôzne dobroty. Ale skôr alebo neskôr, rovnako ako u iných zariadení, prichádza kritický okamih, keď používateľ rozumie: je čas! A hľadanie metódy začína bez vynaloženia neľudského úsilia, bez vynaloženia neuveriteľného množstva peňazí a času na ňu.

Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru

Najprv by ste sa mali riadiť pravidlami používania mikrovlnnej rúry. Zvyčajne sa tieto rúry vyrábajú z ľahko praných materiálov. Ale ak doň vložíte riad bez veka, jeho strop a steny sú určite rozmazané. Po niekoľkých dňoch bude nepríjemné nahliadnuť do sporáka, nie ako varenie v ňom. Okrem toho bude ťažké všetko vyčistiť, a to aj od stropu, a to aj s grilom ... Existuje však veľa relatívne jednoduchých spôsobov, ako rýchlo a ľahko umývať aj tie zanedbávané mikrovlnné rúry. Ak zakaždým po použití na utretie zvnútra, na jeho stenách sa nebudú hromadiť kvapky jedla, tuku a iných nečistôt a udržiavanie kachlí v čistote bude oveľa jednoduchšie. Inak sa budete musieť uchýliť k radikálnejším metódam, čo nie je príliš žiaduce. A ak začnete používať znečistenú mikrovlnnú rúru, potom z horiaceho, sušeného zvyšného jedla sa v nej objavia nepríjemné pachy. Najmä keď je zapnutý režim prúdenia alebo grilovania, zvyšky horia ešte viac a menia sa na nezmazateľné čierne škvrny.

Aby ste zabránili znečisteniu kachlí zvnútra, ohrievajte jedlo v plastových nádobách alebo použite špeciálny odsávač pár

Ak sa tak stalo, že to nevyšlo včas na utretie rúry a sušenie rozprašovaním, predtým by sa mala „napariť“. Sušené kvapky na stenách zjemňujú pôsobením pary pochádzajúcej z pohára vody alebo z malej misky s vodou. Musíte vložiť nádobu do kachlí, zapnúť ju a počkať, kým sa takmer úplne nevarí. Po tomto postupe by sa mikrovlnná rúra mala vypnúť, počkajte 15 minút, kým nie je úplne vychladená, a pokračovať v umývaní. V takom prípade je potrebné sa vyhnúť použitiu tvrdých štetcov alebo hrubých pracích práškov s abrazívnymi časticami. S mimoriadnou opatrnosťou sa musíte vysporiadať s magnetrónom a ventilačnou mriežkou. Rúru by ste mali utrieť bežnou mäkkou handričkou navlhčenou v teplej vode. Paleta, horná časť a steny sa očistia a potom utrite dosucha. Potom je potrebné mikrovlnnú rúru pevne zatvoriť, aby dvierka zostali mierne pootvorené: kachle sa budú ďalej sušiť a vetrať a na jej stenách sa nebude vytvárať žiadna vlhkosť. Ak jedno čistenie nestačilo, čoho dôkazom je výsledok práce, postup sa musí zopakovať a začať znova naparovaním.

Tak často sa to stáva - nejakým spôsobom nevenujeme pozornosť stavu zariadenia a potom sa v jednom „nádhernom“ okamihu otvoríme a my sme zdesení tým, čo vidíme.

Ak špina a mastnota zamrzli, vložte do rúry nádobu na vodu a zapnite ju. Po odstránení nečistôt

Najjednoduchší spôsob, - hotové nástroje, ktoré sa predávajú v železiarňach. Typicky by mal byť nástroj aplikovaný na vnútorný povlak mikrovlnnej rúry a nechať niekoľko minút. Potom by ste mali rúru utrieť vlhkou čistou špongiou, aby sa odstránili zvyšky produktu, a dvere by mali zostať pootvorené, aby narušili vôňu. Po vyčistení mikrovlnky počkajte, kým nebude úplne suchá, aby pri prevádzke prístroja nevznikli žiadne vážne problémy.

Môžete tiež pripraviť účinnú zmes domácich liekov. Jeden z najbežnejších spôsobov ,, - po naparení, ako je popísané vyššie, a úplnom ochladení rúry, naneste na steny teplý prací prostriedok na umývanie riadu. Toto sa musí urobiť skôr, ako kvapky opäť vyschnú. Nechajte náradie zostať na tele asi 15 minút, potom ho jednoducho utrite mäkkou špongiou. V žiadnom prípade však kefy neumývajte čistiacim práškom, aby ste nepoškodili jemný povlak rúry!

Používajte čistiace prostriedky šetrné k životnému prostrediu.

Na čistenie používajte iba mäkké textílie bez drsných povrchov.

Naneste ocot

Prostriedky na takýto postup možno nájsť v každej kuchyni. Veľmi populárna možnosť -. Na to nalejte do akejkoľvek nádoby, ktorá je vhodná na použitie v mikrovlnnej rúre, pohár vody. K tomu musíte pridať 4 polievkové lyžice octu. Kapacita by mala byť vložená do mikrovlnnej rúry a zapnutá na 15 minút v režime kúrenia. Sklo dverí, ako aj steny pece sa, prirodzene, začnú aktívne zahmlievať. Ďalej je potrebné vybrať nádobu spolu s otočnou platňou, ktorú je možné jednoducho umyť v umývadle. Aby ste sa nespálili, mali by ste používať kuchynské rukavice bez prstov. Ihneď po ochladení rúry vlhkou špongiou je potrebné dôkladne utrieť steny, hornú a dolnú časť mikrovlnnej rúry, ako aj jej dvere. Po takejto saune bude tuk rýchlo a ľahko odstránený. Bude to mať len výsledok. To je len z ohrevu octu, v kuchyni pretečie štipľavá vôňa, takže ju musíte dobre vetrať.

Ocot čistenie je pomerne populárny spôsob.

Soda pomôcť

Ak sa ostré pachy nepáčia hostesky, potom pre ňu nezostane nič. Táto metóda je obzvlášť dobrá, keď je rúra príliš zapnutá a tuk sa nahromadil priveľa. Konanie je v zásade rovnaké ako pri octe. Iba namiesto kyseliny v horúcej vode je potrebné pridať dve polievkové lyžice sódy. Mal by sa dôkladne miešať, kým sa prášok úplne nerozpustí. Všetko ostatné je rovnaké ako vo vyššie opísanom postupe. A účinok bude rovnaký, ale nebudú tam žiadne zápachy. Všeobecne sa ukazuje, že je to „neutrálny“ spôsob. Je to potrebné na zabezpečenie toho, aby sóda nezostala na stenách pece. Jej kryštály, ak nebudú odstránené do konca, budú zreteľné po odvzdušnení premytej mikrovlnnej rúry.

Kvôli vyššej účinnosti nakvapkajte citrónovú šťavu alebo rovnaký ocot do sódy.

Nezabudnite na citrón

Jedným z najobľúbenejších spôsobov našich hostesiek je použitie citróna na čistenie vnútorných povrchov mikrovlnnej rúry. Aby ste to dosiahli, musíte šťavu vytlačiť z polovice citróna, pridať ju do pohára predhriatej vody a znova ju dať do režimu ohrevu v mikrovlnnej rúre. Po rovnakých 15 minútach, keď je rúra „potená“, ju môžete vypnúť, počkajte na ochladenie a rýchlo ju utrite. Výsledok je rovnaký ako v predchádzajúcich spôsoboch s tým rozdielom, že celý byt bude ochutený čerstvou citrónovou vôňou.

Citrón nakrájajte na plátky alebo šťavu jednoducho vytlačte do vody a nádobu v rúre zohrejte

Ak je zariadenie už umyté, môžete ním konečne prejsť špongiou s citrónovou šťavou - povrch bude žiariť a svieža aróma.

Mnoho hostesiek nepozná iný spôsob. Aj ona je vždy po ruke, ale nezanechá žiadny zápach. Táto možnosť je navyše omnoho úspornejšia. Musíte dať šálku kyseliny citrónovej rozpustenej vo vode (2 čajové lyžičky) a zapnúť ju asi 10 minút. Potom musíte mikrovlnnú rúru utrieť mäkkou vlhkou špongiou. Akýkoľvek tuk po takomto naparovaní ľahko a rýchlo zmizne.

Ak sa o kachle pravidelne staráte, bude vás s jeho žiarivým vzhľadom dlho potešiť

Nedávno sa objavilo veľa výrobkov domácej chémie, a preto moderné ženy v domácnosti nespravodlivo zabudli na mydlo na bielizeň. Avšak tento osvedčený nástroj po stáročia dokáže nielen vyčistiť najviac mastné nečistoty, ale dokáže aj dokonale dezinfikovať ošetrené povrchy. Špongiu je potrebné iba hojne napiť kúskom mydla, trieť ju pomocou vnútrajšku mikrovlnnej rúry, nechať pôsobiť 10 minút a opláchnuť teplou čistou vodou.

A aby ste sa o to v budúcnosti nestarali, stačí počas prevádzky pokrm vždy zakryť špeciálnym plastovým vekom, ktoré ochráni steny pred špinou a mastnotou.

video

Pin
Send
Share
Send
Send