Užitočné nápady

Ako si vybrať kúpeľňový nábytok

Pin
Send
Share
Send
Send


S rovnakou rozmanitosťou, aká sa dnes pozoruje v iných oblastiach predaja, čelíme nákupu kúpeľňového nábytku. Dni úplného nedostatku sú už dávno preč a v súčasnosti nie je otázkou, kam sa to dá, ale podľa akých kritérií si vybrať kúpeľňový nábytok. Predtým bolo všetko jednoduché: nábytok kúpeľne pozostával z držiaka na uterák a skromných políc. Teraz sa táto miestnosť nepovažuje za niečo sekundárne, ale za plnohodnotnú izbu, ktorá sa má krásne zdobiť. Ako začať plniť túto úlohu, ako sa nestratiť medzi navrhovaným množstvom vybavenia interiérov kúpeľní?

Najprv musíte vedieť, že kúpeľňový nábytok je troch typov:

  • umývadlá s bočnými stolmi
  • zrkadlá odolné voči vlhkosti
  • skrinky a skrinky

V modernej kúpeľni často vychádzajú všetky tri naraz, pretože každá z nich má svoj vlastný účel. Ak však nie je dostatok miesta, je možné niečo vylúčiť výberom toho najnutnejšieho.

Aký kúpeľňový nábytok si vybrať?

Kúpeľňový nábytok je vybraný podľa troch hlavných kritérií:

  1. odolnosť proti vlhkosti
  2. funkčnosť
  3. atraktívny vzhľad

Vo všetkých troch prípadoch hrá dôležitú úlohu výrobný materiál.

Výrobky z dreva vždy vyzerajú krásne a drahé, ale mali by byť umiestnené v priestrannej miestnosti.

Prírodné drevo. Takýto nábytok je veľmi vhodný do miestnosti navrhnutej v klasickom, etnickom alebo ekologickom štýle. Je veľmi krásny, ekologický a kvalitný. Ale cena! Aj keď, ak si to môžete dovoliť, a miestnosť pridelená do kúpeľne je pomerne priestranná a dobre vetraná - prečo nie.

Plast. Lacnejšia aj drevotrieska. Absolútne sa nebojte vlhkosti. Môže mať akúkoľvek formu. Podľa farby to môže byť čokoľvek. Hlavnou nevýhodou nie je príliš silný a trvanlivý, je rýchlo poškriabaný. Nanášané nátery sú ľahko vymazateľné, odlúpané a popraskané. Výsledkom je, že nábytok vyzerá ošúchaný. Ale s opatrným použitím životnosti sa môže predĺžiť.

Pri výbere plastovej skrinky myslite na žeriav: najlepšou voľbou by boli neobvyklé biele modely.

Kov. To je to, čo sa naozaj nerozbije, nie poškriabaniu a zlomeniu. Mohlo by to hrdzaviť - ale špeciálna impregnácia, ktorá zabraňuje korózii, to neurobí. Kovový nábytok - dobré riešenie pre interiér v modernom štýle. Ak dávate prednosť klasike - je lepšie zostať na drevenom nábytku.

Glass. Nábytok z neho vyzerá štýlovo a umožňuje vám „rozšíriť obzory“ v miestnosti. Samozrejme sa používa iba tvrdené sklo s neostrými povrchmi, ale aj tak existuje riziko jeho rozbitia. Ak naozaj chcete sklenenú kúpeľňu, ale nemôžete zaručiť jej bezpečnosť, mali by ste venovať pozornosť možnostiam priehľadného alebo farebného priesvitného plexiskla. Ale predtým, ako uskutočníte nákup, zamyslite sa znova: nebolo by trápne, že všetky veci v takýchto skrinkách budú zobrazené všetkým, aby ich videli?

Ako si vybrať nábytok do kúpeľne na základe krytia? Vyvarujte sa samolepiaceho filmu, aj keď je lacný a má atraktívny vzhľad (existujú rôzne farby). Určite sa začne odlupovať. Pri kúpe nábytku s dýhou (drevo) a akrylovým náterom dôkladne preštudujte spoje dosiek, či neobsahujú kvalitné spoje. Najlepšia voľba - email a lak. Vhodný na nábytok v akomkoľvek štýle. Odolné voči extrémnym teplotám a vlhkosti. Vyzerá tiež veľmi pekne.

Svetlý dekor s lesklým povrchom vyzerá odvážne a veselo

Ako si vybrať kúpeľňový nábytok: veľkosti

Dobré pre tých, ktorí sa majú v kúpeľni otočiť. V tomto prípade nemusíte zvlášť premýšľať o veľkosti nábytku, ale jednoducho si vyberte, čo sa vám páči. Ale väčšina štandardných kúpeľov je menších rozmerov a pri výbere interiérových položiek je pre nich naliehavá otázka, ktorá sa hodí tu.

Môžete samozrejme pozvať projektanta, aby zabudoval police a skrinky do každého voľného dielu námestia. Tento spôsob je však nákladnejší. Ak vám to nevyhovuje, odporúča sa to: starostlivo zmerajte všetky voľné miesta a až potom choďte do nábytkárskeho salónu.

Pri výbere apartmánu pre malú izbu postupujte podľa všeobecného trendu farieb.

Pre malú kúpeľňu nestojí za to kupovať veľa nábytku, inak nebude mať kam otočiť. Zoberme si, že už existuje vaňa (alebo sprchovací kút - to šetrí miesto lepšie), WC, umývadlo a možno aj práčku. Dajte prednosť vysokým úzkym skrinkám, otvoreným sklopným poličkám, rohovým obrubníkom a obrubníkom ako „Moidodyr“, kombinujúcim zrkadlo a skrinky v hornej časti s toaletným stolom a drezom dole. V moderných modeloch palca sa priestor využíva veľmi efektívne - tu môžete ukladať rôzne potrebné veci, skrývať predmety na čistenie, čistiace prostriedky.

Uteráky a iné drobnosti môžu byť umiestnené v skrinke pod umývadlom.

Masívna náhlavná súprava bude vyzerať smiešne v malej kúpeľni. Preto, bez ohľadu na to, ako sa vám páči sada nábytku, zamerajte sa v prvom rade na „použiteľnú oblasť“.

Neodporúča sa zaplňovať kúpeľňu so skrinkami, aj keď je veľmi priestranná. Takže riskuje, že sa stane akýmsi špajzou alebo šatňou. Kupujte iba to, čo nemôžete urobiť.

Skrinky a bočné stoly s nohami - správne rozhodnutie, ak máte v kúpeľni vyhrievané podlahy. A v iných prípadoch budú celkom vhodné a uľahčia čistenie.

Mimochodom, okolo nôh a iného príslušenstva - rukoväte, pánty, háčiky, striešky. Je oveľa lepšie, ak ide o chrómovaný kov a nie o pozlátený plast. Po dvoch mesiacoch strácajú svoju prezentáciu.

Okrem iného je potrebné vziať do úvahy zlučiteľnosť nábytku s inštalatérskou a kúpeľňovou výzdobou. Z tohto hľadiska je praktickejšie najskôr zvoliť nábytok požadovanej veľkosti, naplánovať jeho umiestnenie a až potom opraviť. Teraz ste zameraní na otázku „Aký kúpeľňový nábytok si vybrať.“

Pin
Send
Share
Send
Send