Užitočné nápady

15 každodenných trikov na riešenie malých domácich úloh, ktoré si môžete zajtra vyskúšať

Pin
Send
Share
Send
Send


V živote tu a tam sú problémy.

Že stopy jedla na nábytku zostanú, korenie jedál na krabici sa rozpadne.

Všetky tieto malé veci môžu špecificky pokaziť náladu.

Aby sme tomu zabránili, vyzdvihli sme 15 každodenných trikov, ktoré sa môžu zajtra vyskúšať.

1. Tajné značky


Malé poznámky k notebooku.

Ak ste tiež unavení z nejasností konektorov na prenosnom počítači, neúspešným pokusom o zapojenie kábla do nesprávneho konektora si urobte poznámky. Stačí nakresliť jednoduchý zápis priamo na váš laptop. Môže ísť o prúžky rôznych farieb, jeden alebo viac bodov a akékoľvek iné symboly. Hlavná vec je, že si na ne pamätajú a spôsobujú určité asociácie.

2. Možnosti mikrovlnnej rúry

Zvýšte možnosti mikrovlnnej rúry.

Na zohriatie dvoch jedál súčasne a skrátenie doby varenia použite šikovný trik s šálkou. Jeden tanier položte na misku bližšie k okraju a druhú - k druhému okraju, ale na pohár. Teda v mikrovlnej rúre sú vhodné dve platne.

3. Štetec na použitie pravidla

Sušiaca kefa.

Málo ľudí venuje dostatočnú pozornosť starostlivosti o toaletnú kefu. Navyše mnohí ani nevedia, že tento subjekt si vôbec vyžaduje starostlivosť. Medzitým sa na kefke, ktorá sa najčastejšie vkladá do stojana bezprostredne po použití, množia baktérie. Sušeniu pomôže tomuto procesu zabrániť. Po použití nechajte kefu 10 - 15 minút vo vodorovnej polohe a pritlačte ju s toaletným vekom.

4. Spice Rack

Vešiak na korenie.

Použite spojivo ako svorku pre všetky ochutené tašky. Ďalej ju stačí pripevniť k klincom alebo háčikom na stene jednej zo skriniek a voile - je pripravený pohodlný vešiak!

5. Ochrana nápojov

Alternatíva k poťahom na okuliare.

Keď ste v prírode, nezabudnite chrániť svoje sklo pitím pred hmyzom. Ak nemáte po ruke špeciálne obaly, použite plastový obal.

6. Podpisy

Značkovače drôtov.

Aby nedošlo k zápaseniu s tým, čo a prečo drôt, označte ich. Pre tento oblek cenovky alebo akýkoľvek iný farebný papier. Napíšte na ne názov príslušného zariadenia a pripevnite ho na drôt.

7. Plátok koláča

Ochrana proti prerezaniu koláča.

Aby ste zabránili tomu, aby sa koláč rozpadol na plátku, pripevnite ku každému plátku čerstvého chleba pomocou špáradiel. Takýto trik nedovolí, aby sa rezaný koláč stal popraskanou alebo škrobovou.

8. Efektívne čistenie

Účinný čistiaci povrch.

Ak si myslíte, že steny alebo podlahové lišty pod stropom sú zaprášené, vyčistite ich kefou na metly. Nasaďte si kefu kúsok čistej mokrej hmoty, zaistite gumičkou a horné časti stien dôkladne utrite.

9. Upevnenie koberca

Opravte rohy koberca.

Aby ste zabránili šikanovaniu a šikanovaniu koberca zo strany na stranu, zaistite ho suchým zipsom. Môžete ich pripevniť niťou, lepidlom alebo obojstrannou páskou. Takéto hackovanie života je veľmi užitočné pre rodičov aktívnych detí alebo pre tých, ktorí držia zviera doma.

10. Zabezpečte vietnamčinu

Posilnite žabky.

Tí, ktorí milujú Vietnamčanov, vedia, že tento druh obuvi je mimoriadne nespoľahlivý. Aby ste zabránili náhlemu zlomeniu papuče, pripevnite na uzáver priehradky na zadnej strane plastovú sponu, ktorá je často zapečatená vreckami chleba.

11. Biele kruhy

Kruhy na drevených povrchoch.

Zubná pasta môže pôsobiť zázraky nielen v ústach, ale aj v každodennom živote. Môže sa použiť na odstránenie bielych stôp z pohárov na drevených povrchoch. Jednoducho naneste pastu na problémové oblasti, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom ju odstráňte čistou handrou.

12. Krájač vajec

Alternatívne použitie nožnice na vajcia.

Doteraz boli krájače vajec populárne, ale časom upadli do zabudnutia. Môžu sa však použiť nielen na rezanie uvarených vajec. Pomocou tohto jednoduchého zariadenia môžete rýchlo rezať huby, varenú zeleninu, zemiaky a ďalšie mäkké prísady.

13. Boj proti zápachom

Riešenie nepríjemných zápachov.

Ak má vaša chladnička nepríjemný zápach neznámej povahy, použite sódu. Je to vynikajúci absorbent, ktorý dokáže eliminovať nepríjemné pachy. Dajte malú sódu na čistú špongiu a vložte ju do chladničky. Po niekoľkých hodinách nepríjemné pachy zmiznú bez stopy.

14. Vyhrievané jedlo

Rovnomerné ohrievané jedlo.

Ak dáte jedlo vo forme krúžku okolo okrajov taniera a necháte strednú časť prázdnu a potom ju odošlete do mikrovlnnej rúry, jedlo sa rovnomerne zahreje.

15. Mrazená polievka

Časti mrazenej polievky.

Ste príliš zaneprázdnení týždeň a nemôžete často variť čerstvé jedlo, polievku uvarte a zmrazte. Polievku nalejte do papierových šálok a pošlite do mrazničky. Keď jedlo zamrzne - vyberte, odrežte poháre a vložte mrazenú polievku do zapečateného vrecka. Tento trik ušetrí jedlo a rozmrazí ho kedykoľvek.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send