Užitočné nápady

20 inteligentných spôsobov použitia peroxidu vodíka

Pin
Send
Share
Send
Send


Peroxid vodíka (3% roztok) je jediné baktericídne činidlo, ktoré pozostáva iba z vody a kyslíka. Rovnako ako ozón ničí patogény oxidáciou. Peroxid vodíka je považovaný za najbezpečnejší a najúčinnejší dezinfekčný prostriedok na svete. Oxidáciu možno opísať ako riadené spaľovanie. Keď peroxid vodíka reaguje s organickým materiálom, rozkladá sa na kyslík a vodu. Tu je 20 spôsobov použitia tejto všestrannej látky.

Pozor: Vždy je dôležité používať vhodné dávky a byť opatrní! 3% roztok peroxidu vodíka je možné kúpiť v ktorejkoľvek lekárni.

Bielenie odevov

Pridajte k oblečeniu, ktoré sa chystáte bieliť, pohárik peroxidu vodíka. Tento nástroj dobre odstraňuje krvné škvrny na odevoch a kobercoch. Ak sa krv dostane na oblečenie, môžete použiť peroxid priamo na škvrnu a nechať niekoľko minút, potom trieť a opláchnuť studenou vodou. V prípade potreby sa tento postup môže zopakovať.

zdravie

Vaše telo produkuje peroxid vodíka na boj proti infekciám. Je prítomný vo vašom imunitnom systéme a umožňuje mu správne fungovanie. O bielych krvinkách sa hovorí, že sa nazývajú leukocyty. Podtrieda leukocytov nazývaná neutrofily produkujú peroxid vodíka ako prvú líniu obrany proti toxínom, parazitom, vírusom, baktériám a kvasinkám.

Omladzujúci detoxikačný kúpeľ

Na zahriatie do kúpeľa použite asi 2 litre 3% peroxidu vodíka. Malo by to trvať najmenej pol hodiny, podľa potreby pridávať horúcu vodu, aby sa udržala pohodlná teplota.

Huba na nohách

Aj keď doteraz neboli vykonané žiadne štúdie, ktoré by potvrdili, že táto metóda funguje pre všetkých, stojí za to vyskúšať. Na zefektívnenie liečby plesní nôh naneste zmes vody a peroxidu vodíka (50:50) na postihnutú oblasť vždy pred spaním a nechajte ju uschnúť.

Pridajte 2 viečka 3% peroxidu vodíka do teplej destilovanej vody dvakrát týždenne, aby ste odstránili aj chronické kvasinkové infekcie.

klystír

Niektorí odborníci odporúčajú urobiť klystír s pridaním pohára peroxidu vodíka v teplej vode. Ale buďte opatrní. Štúdie preukázali, že takéto riešenie môže poškodiť sliznicu hrubého čreva. Preto vznikajú rozpory: niektorí lekári ho neodporúčajú, zatiaľ čo iní ho predpisujú. Pred použitím tohto nástroja sa poraďte so svojím lekárom.

infekcie

Niekoľkokrát denne navlhčite akékoľvek poškodenie kože peroxidom vodíka a udržujte produkt na rane po dobu 5 až 10 minút. Vyskytli sa prípady, keď sa aj gangréna, ktorá sa veľmi ťažko lieči, ošetrila namáčaním peroxidom vodíka. V kúpeľni vždy majte fľašu peroxidu vodíka, pomôže vám to zbaviť sa vrstiev, húb a iných kožných infekcií.

Infekcia u vtákov

Domáce pernaté domáce zvieratá nakazené drobnými roztočmi sa môžu liečiť peroxidom vodíka. Aby ste to dosiahli, striekajte tento nástroj niekoľkokrát denne do oblastí, ktoré vyžadujú ošetrenie. To povedie k úžasným výsledkom.

zápal dutín

K pohári nechlórovanej vody sa musí pridať lyžica peroxidu vodíka. Táto zmes sa môže použiť ako nosný sprej. V závislosti od závažnosti ochorenia môžete upraviť množstvo použitého peroxidu.

Starostlivosť o rany

Z lekárskeho hľadiska sa peroxid vodíka používa na čistenie rán a odstraňovanie mŕtvych tkanív. Pomocou tohto nástroja môžete zastaviť aj pomalé krvácanie.

Niektoré zdroje odporúčajú navlhčenie rany peroxidom počas 5-10 minút niekoľkokrát denne. Postačuje však aj čistenie a oplachovanie. Tento produkt by ste nemali nechať dlho na otvorenej rane, pretože rovnako ako mnoho oxidačných antiseptík spôsobuje mierne poškodenie tkaniva. Preto je veľmi dôležité používať ho opatrne.

Starostlivosť o zuby

Vezmite jeden uzáver peroxidu a držte ho v ústach po dobu 10 minút, potom ho vyplivnite. Výsledkom bude, že zabudnete, čo je to stomatitída, a vaše zuby budú zreteľne belšie. Ak máte silné bolesti zubov, ale nemôžete okamžite ísť k zubárovi, vypláchnite si zuby peroxidom vodíka niekoľkokrát denne. Bolesť sa výrazne zníži. Mnoho ľudí nechápe, že peroxid vodíka je veľmi účinný a lacný ústny prostriedok.

zubná pasta

Vezmite sódu na pečenie a pridajte dostatok peroxidu vodíka, aby sa vytvorila zubná pasta. Alebo len namočte zubnú kefku do nástroja a vyčistite si zuby.

Čistenie zubnej kefky

Zubné kefky môžu byť nasiaknuté peroxidom vodíka, aby ničili baktérie a baktérie.

bolenie zubov

Peroxid nie je liek proti bolesti. Je však veľmi účinný ako antivírusové, antibakteriálne a protiplesňové látky. S jeho pomocou sa môžete zbaviť patogénov, ktoré spôsobujú infekcie. Aj keď máte vážne problémy so zubami, použitie peroxidu podporí ich hojenie. Nepochybne by sa to malo uskutočniť po konzultácii so zubárom.

Bielenie zubov

Ak začnete vypláchnuť zuby 3% roztokom peroxidu vodíka, veľmi skoro si všimnete, že sa začali odbúravať. Profesionálne bielenie zubov a nepohodlné prúžky pre domáce použitie môžete odmietnuť. Je dôležité si uvedomiť, že peroxid sa nikdy nesmie prehltnúť. Po zákroku je potrebné vypláchnuť ústa vodou.

Zosvetlenie vlasov

Peroxid je bieliace činidlo, a preto sa používa na zosvetlenie vlasov. 3% roztok sa musí riediť vodou v pomere 1: 1, nastriekať na vlhké vlasy a hrebeňom. Vaše kučery nebudú ovplyvnené, ako je to po farbení. Proces však prebieha postupne, preto neočakávajte radikálne zmeny.

Kontaktné šošovky

Peroxid vodíka sa môže použiť na čistenie kontaktných šošoviek. Faktom je, že tento nástroj dokáže počas nosenia štiepiť proteíny, ktoré sa hromadia na šošovkách. To vedie k zvýšenému pohodliu pre ľudí s citlivými očami.

čistenie

Používa sa na čistenie peroxidu vodíka v miestnosti. Tento liek ničí baktérie a zanecháva sviežu vôňu. Látku môžete navlhčiť, keď ju vyčistíte, alebo ju môžete nastriekať na povrch. Peroxid sa môže použiť na čistenie skla a zrkadiel, pretože nezanecháva škvrny. Peroxid môže dezinfikovať vnútorné police chladničky a obedové schránky pre deti. Môže tiež spracovávať doštičky, aby sa zbavili salmonely a ďalších baktérií. Peroxid sa môže kombinovať s octom. Takáto zmes bude účinnejšia pri ničení patogénnych mikroorganizmov ako chlór.

umývačka riadu

Počas umývania riadu pridajte 3% peroxid vodíka.

pleseň

Ak je váš dom napadnutý plesňou, očistite ho peroxidom vodíka. Tento nástroj vám pomôže zbaviť sa toxínov.

Pin
Send
Share
Send
Send