Užitočné nápady

10 tipov na opravu, ktoré vám pomôžu ľahko zvládnuť nepríjemné maličkosti

Pin
Send
Share
Send
Send


10 tipov na opravu, ktoré vám pomôžu ľahko zvládnuť nepríjemné maličkosti

Určite si každý pamätá okamih, keď vás prišli navštíviť priatelia, musí sa niečo zlomiť.

A postupne sa opotrebovávajú prvky nábytku alebo dekorácie, čo núti majiteľov opravovať.

Nenechajte sa však rozčuľovať a počítať náklady hosťujúcich umelcov, pretože sami môžete veľa urobiť.

1. Ako odstrániť žlté škvrny od vody na strope alebo stenách?

Aj so žltými škvrnami na tapete sa dokážete vyrovnať bez opravy.

Keď žijete so svojimi susedmi, nikto nie je imunný voči nepríjemným prekvapeniam. Stáva sa, že to prerazí potrubím, môžu to zaplaviť a zabudnúť uzavrieť kohútik. To samo o sebe je nepríjemný incident vedie k následkom: škaredé žlté škvrny na tapete. Predpokladá sa, že po tomto postupe sa neuložia žiadne prostriedky a bude sa musieť zmeniť. Jeden nástroj sa však dá vyskúšať. Do veľkej sprejovej fľaše musíte pridať niekoľko polievkových lyžíc bielidla, premiešať, sprejovať a nechať uschnúť. Potom by mali škvrny úplne zmiznúť alebo by mali byť menej viditeľné.

2. Z koberca odstráňte jamky

Dokonca aj po prepadnutí sa koberec môže dokonale vyhladiť.

Keď je na koberci ťažký nábytok, po jeho pohybe často zostávajú škaredé vráskavé oblasti. Sú nápadné a kazia celý okolitý interiér. Ale nekupujte to isté kvôli tomuto novému kobercu? Musíte iba rozšíriť kúsky ľadu do roztopených oblastí a nechať ich postupne sa topiť. Hromada kobercov je dobre premočená a zvlhčuje, potom musí byť navlhčená špongiou a vyrovnaná vidličkou. Keď je všetko suché, jamky sú preč.

3. Ako získať hrdzavú skrutku?

Vyrovnať sa s hrdzou pomôže trochu trik.

Ak existuje hrdzavá skrutka, ktorú nemožno uvoľniť, je čas ísť do kuchyne. A tam musíte vziať ocot a naliať na čiapku. Kyselina koroduje hrdzu a pomôže uvoľniť skrutku. Potom by mal bez problémov opustiť a neodkladá opravu.

4. Vzduchové bubliny v tapete

Jednoduchý postup na odstránenie prebytočného vzduchu pod tapetou.

Ak sa pri lepení tapiet vyskytne podobný problém, nemali by ste oblasť ihneď znovu prilepiť. Môžete zvládnuť trochu úsilia. Na vyriešenie problému potrebujete iba striekačku, ktorá sa predáva v železiarňach. S ním môžete prepichnúť dieru a nechať vzduch von, a potom podľa potreby vložiť trochu lepidla. Aby nedošlo k pokazeniu vinylovej tapety na papierovom základe, pred vložením injekčnej striekačky musíte urobiť malý otvor pomocou kancelárskeho noža a potom vpichnúť ihlu do otvoru.

5. Riešenie nedokonalostí na podlahe

Ak sú na podlahe odreniny, pomôže ich opraviť tenisový loptu.

V každodennom živote sa môže stať čokoľvek. Stopy gumy, nečistôt alebo akýchkoľvek škaredých trení pokazia vzhľad dlaždíc, linolea, laminátu alebo iných podláh. Ak chcete odstrániť tieto značky a vrátiť sa do svojho interiéru krásny vzhľad, môžete skúsiť použiť jednoduchý trik s tenisovým loptičkou. Je schopný vymazať všetko, čo je zbytočné. Aby bola lopta pohodlná na používanie, môžete do nej urobiť rez, do ktorého umiestnite rukoväť metly alebo niečo podobné. Takže trenie bude oveľa jednoduchšie.

6. Je zásuvka škodlivá?

Ak sa zásuvka nezasunie alebo to urobí s viditeľným úsilím, je čas použiť trik.

Z času na čas sa zásuvky často začínajú zhoršovať a nemusia byť úplne blízko. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte ho trieť kúskom mydla po stranách škatule, potom sa začne vysunúť a plynulo sa pohnúť. Mydlo by malo byť suché.

7. Odstráňte škvrny od oleja

Aj na dvore je potrebné obnoviť poriadok.

Ak sú na trati ulice škvrny od motorového oleja alebo vykurovacieho oleja, je celkom ťažké ich odstrániť. Ale možno, ak viete jedno malé tajomstvo. Škvrnu je potrebné posypať podstielkou mačiek a nechať pôsobiť 15 minút. Plnivo má vynikajúce absorpčné vlastnosti, takže zaberie väčšinu znečistenia. Zvyšok je možné umyť malým množstvom čistiaceho prostriedku a potom ho jednoducho opláchnuť vodou.

8. Omietkové steny

Začiatočníci pri omietaní stien budú musieť mimochodom túto radu.

Zamaskovaná hrubá omietka môže byť použitá matná farba. Pomôže to skryť všetky nedostatky. Ak používate farbu s leskom, bude to zlé. Lesklá verzia nie je tou najlepšou voľbou, pretože svieti, a preto sú všetky nedostatky zvýraznené novou silou.

9. kvapkajúci kohútik

Kvapkajúci faucet je najbežnejším problémom v dome.

Ak chcete opraviť presakovanie alebo presakovanie kohútika, musíte vypnúť vodu a odstrániť kohútik z umývadla. Okolo tesniacich krúžkov by sa mala rozprestrieť malá vazelína, potom sa dá ventil umiestniť na miesto. Taký malý trik pomôže vyriešiť problém tak, aby voda nikam nepretekala.

Pin
Send
Share
Send
Send