Užitočné nápady

10 spôsobov, ako sa vysporiadať s nenávistnými škvrnami

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak máte doma malé deti alebo zvieratá, nevyhnutne sa stretnete s nenávistnými škvrnami, ktoré sa javia všade, bez ohľadu na to, či ste ich odstránili alebo nie. Škvrny od vína na koberci od nedbalých hostí, mastné škvrny na tkanine a lepkavé škvrny od medu a sirupov. Pani občas sa zdá, že to nikdy nekončí! Nie je však potrebné trúchliť nad ďalším miestom a trpíte tým, že neviete, ako ho dostať von. Pripravili sme pre vás účinnú radu, ktorá vám pomôže odstrániť škvrny na dvoch účtoch.

Víno

Červené víno je najzákernejší nápoj. Frivolné pohyby rúk môžu viesť k jasnému miestu, ktoré vstúpi do stuporu aj tých najskúsenejších hostesiek. Prežiť v predstihu to nestojí za to. Dokonca aj škvrny červeného vína sú vhodné na rozmnožovanie.

Bavlnená tkanina sa dá uložiť s mliekom. Dôkladne ju zahrejte a škvrnu namočte do mlieka. Nechajte pôsobiť 5-10 minút. Potom tkaninu umyte saponátom a vysušte.

Obrusy a čalúnenie kresiel a pohovky je potrebné očistiť soľou: škvrnu zakryte silnou vrstvou a utrite mäkkou špongiou namočenou v jemnom saponáte. Potom škvrnu utrite navlhčenou tkaninou.

tuk

Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť mastných škvŕn, je utrieť to najjednoduchším mydlom, ktoré sa predáva v každom obchode. Táto metóda je vhodná na obrusy a látky, ako aj na čalúnenie a pracovné povrchy. Mydlový roztok nechajte cez noc a potom ho odstráňte vodou.

Tuk je možné z tkanív odstrániť soľou. Posypte množstvom škvŕn a počkajte, kým tuk absorbuje soľ. Odobrať. Opakujte, kým sa tuk úplne neodstráni. Umyte handričku alebo miesto utrite teplou vodou.

Husté sirupy alebo med

Škvrny zo sladkých sirupov a medu sa dajú veľmi ťažko a dlho odstrániť. Dôležité vysvetlenie: je to pravda, ak to urobíte zle. Ak k problému pristupujete s mysľou, môžete sa takýchto miest zbaviť v priebehu niekoľkých minút.

Čo robiť? Prach sirup alebo med škvrny s múkou. Dajte múke čas na premočenie. Výslednú „hlinu“ odstráňte špachtľou. Podľa potreby pridajte ďalšiu múku. Potom povrch utrite špongiou namočenou v teplej vode.

čaj

Čajové škvrny v porovnaní s mnohými inými nie sú vôbec problémom. Existuje niekoľko spôsobov, ako ich odstrániť.

Po prvé, ide o kašu glycerínu a soli. Naneste na škvrnu a počkajte, kým nezmení farbu. Potom vec umyte ako zvyčajne. Po druhé, kyselina citrónová. Pomáha neutralizovať účinok trieslovín, ktoré farbia tkaninu v tmavej farbe.

vajíčka

Zlomili ste vajíčko? Nespúšťajte, aby ste povrch utierali normálnou vlhkou handričkou. Konzistencia vajca spôsobuje, že sa na stole iba rozmazáva. Najprv posypeme surovým vajcom soľou a potom iba zhromaždíme výslednú húštiny.

Paradajková šťava

Čerstvé škvrny z paradajkovej omáčky okamžite utrite handrou a potom opláchnite studenou vodou. Špongiu navlhčite dobrým penivým mydlom a intenzívne utrite škvrnu. Potom handričku opäť umyte. Nechajte zaschnúť.

jarabiny

Čerstvé škvrny z plodov pomôžu odstrániť studenú vriacu vodu. Voda prevarte, jemne potiahnite látku cez misu a zakryte ju horúcou vodou. Škvrny by sa mali vzdialiť.

Existuje aj iný spôsob. Budete potrebovať kyselinu citrónovú. 1 čajovú lyžičku kyseliny rozpustite v pohári vody. Namočte škvrnu po dobu 20 minút. Opláchnite látku a potom postup opakujte znova.

káva

Vytekla káva na koberec? Nespúšťajte zúfalstvo. Ak nie je po ruke žiadny špeciálny odstraňovač škvŕn, skúste si pripraviť jeden z dvoch riešení, z ktorých si môžete vybrať. Rozpustite 2 polievkové lyžice octu v 1 litri vody a škvrnu utrite handrou namočenou v roztoku. Je tiež možné rozpustiť 1 polievkovú lyžicu glycerínu v rovnakom množstve vody.

šťava

Pravidelný stolný ocot a kyselina citrónová vám pomôžu rozlúčiť sa so škvrnami od šťavy. Najskôr stačí vyplniť škvrnu, chvíľu ju nechať a potom látku opláchnuť. Druhý by mal byť naliaty do hromady na mieste a naliať teplej vody. Po 10 - 15 minútach sa musí kyselina odstrániť a látka sa umyť v teplej vode alebo utrieť navlhčenou špongiou.

čokoláda

V prípade čokolády odporúčame ako čistiaci prostriedok použiť bežné mydlo pre domácnosť. Naplňte škvrnu vodou a utrite ju silným mydlom. Nechajte tkaninu chvíľu pôsobiť a potom ju umyte alebo odstráňte vlhkou špongiou.

Ak táto metóda nepomohla, odporúčame vám rozpustiť 1 polievkovú lyžicu amoniaku v 100 ml vody. Naplňte škvrnu výsledným roztokom a nechajte chvíľu pôsobiť. Hotovo!

Pin
Send
Share
Send
Send