Užitočné nápady

Kulinárske jemnosti: 17 dômyselných trikov, ktoré významne zlepšia kvalitu známych jedál

Pin
Send
Share
Send
Send


Kulinárske jemnosti. V novej recenzii autor zhromaždil malé, ale veľmi užitočné kulinárske triky, ktoré veľmi pomôžu pri kvalite toho, čo sa varí v kuchyni.

Prijatie týchto tipov stojí za každého, najmä pre hostesky, ktoré doslova živia celú rodinu.

1. Citrónová šťava

Citrónová šťava ako korenie.

Výrazné zníženie príjmu soli pomôže prírodnej citrónovej šťave. Pridajte ho do šalátov, ako aj na marinády na mäso a ryby. Takýto trik nielen obohatí jedlo o vitamíny, ale tiež im poskytne rafinovanú citrusovú príchuť a vynikajúcu arómu.

2. Veľký ľad

Ľad v podobe košíčkov.

Pripravte ľad s plátkami ovocia a bobúľ v košíčkovej alebo muffinovej forme. Veľké kúsky ľadu pomôžu rýchlo ochladiť veľké nádoby s limonádou, džúsom alebo akýmkoľvek iným nápojom.

3. Vyprážané vajcia

Svieža vyprážané vajcia.

Aby sa miešané vajcia stali nielen chutnými, ale aj sviežimi, pridajte do vaječnej hmoty 1 - 2 polievkové lyžice studenej vody. Taký jednoduchý, na prvý pohľad trik vám umožní premeniť známe jedlo na skutočné kulinárske majstrovské dielo.

4. Sušené greeny

Zelení, sušené v mikrovlnnej rúre.

Bojíte sa, že greeny v chladničke vädnú alebo pokazia? Vysušte to. Aby ste to dosiahli, rozdeľte bylinky na vetvičky, umyte ich, položte ich na tanier a vysušte v mikrovlnnej rúre, pričom nastavte silu na jednu minútu. Sušené bylinky sa skladujú v plechovej nádobe a používajú sa ako korenie na rôzne jedlá.

5. Omáčka na mäso

Domáce marinádová omáčka na mäso.

Mnoho receptov na mäsový steak používa biele víno. Ak ho nemáte, nahraďte ho zmesou rovnakých dielov cukru a octu.

6. Biela ryža

Perfektná ryžová kaša.

Ak chcete prevarenú ryžu bielu a chutný, pridajte na panvicu lyžičku citrónovej šťavy, trochu kyseliny citrónovej alebo ocot a varte s otvoreným vekom na miernom ohni. A aby sa ryža nelepila, pridajte na začiatku varenia do vody niekoľko kvapiek rastlinného oleja.

7. Pikantný zeleninový šalát

Tajná prísada v pikantnom zeleninovom šaláte.

Chcete, aby obyčajný zeleninový šalát získal pikantnosť a nové chute? Dochutíme to vanilkou. Málokto vie, ale toto korenie je dokonale kombinované so zeleninou, pričom sa kladie dôraz na ich chuť.

8. Ľahký vývar

Ľahko priehľadný vývar.

Aby vývar nevyzeral zakalený, hodte kúsok ľadu do panvice a privarte k varu. Na uľahčenie polievky sa môže použiť aj niekoľko kociek ľadu.

9. Jemné krájanie vajec

Rezanie varených vajec.

Rezanie uvarených vajec je na prvý pohľad jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Ale ak si nikto nevšimne rozpadaný žĺtok v šalátoch, potom, pokiaľ ide o dekorácie z vaječných rezov alebo občerstvenia, nebude to fungovať. Aby sa žloutek nerozpadol, varené vajcia nakrájajte ostrým nožom a čepeľ navlhčite studenou vodou.

10. Filtrácia oleja

Opätovné použitie rastlinného oleja.

Plánujete smažiť na panvici veľa a nechcete strácať čas umývaním a výmenou oleja? Na odstránenie zápachu z predchádzajúceho jedla použite koreň zázvoru. Stačí zahriať malý kúsok koreňa na panvici so zvyšným olejom a okamžite absorbuje cudzie chute a vône.

11. Cesnakové bankovky

Cesnaková aróma a aróma.

Na dosiahnutie jemnej cesnakovej chuti a vône ju položte na tanier, ktorý sa predtým trepal strúčikom cesnaku.

12. Varené mäso

Vráťte šťavnaté varené mäso.

Oživenie stráveného mäsa pomôže zelenine. Bravčové alebo hovädzie mäso nakrájajte na tenké plátky, položte na tanier, nakrájajte na cibuľu, plátky paradajok, ochutte trochou rastlinného oleja, octu a citrónovej šťavy. Takýto trik vráti chuť mäsa a šťavnatosť.

13. Draniki

Draniki v zhone.

Mnoho ľudí má rád zemiakové placky, ale nie každý vie, že sa môžu variť v obyčajnej vaflovačke. Tento trik výrazne ušetrí čas a jedlo sa stane krásnym a chrumkavým.

14. Hnedé cesto

Krásne hnedé cesto.

Ak chcete upiecť krásny hnedý odtieň, do zvyčajných zložiek cesta pridajte trochu silný čierny čaj.

15. Pečenie mrkvy a cibule

Pečenie mrkvy a cibule pečené do zlatohneda.

Aby sa cibuľa a mrkva mohli zrýchliť a získať krásnu zlatú kôrku, posypte ich počas pečenia štipkou cukru. Ak ide o cibuľu, použite namiesto cukru múku.

16. Perfektný zeleninový šalát

Zeleninový šalát bez extra šťavy.

Šťavnatá zelenina na šalátovú soľ v samostatnej miske. Keď soľ vyberie ďalšiu šťavu, vypustite ju a nalejte obsah misky na ďalšie prísady. Takýto trik predĺži životnosť šalátu a nedovolí, aby sa z neho stala chutná polievka.

17. Miešané miešané vajcia

Vyprážané vajcia s kukuričným škrobom.

Varenie porazené miešané vajcia na panvici, pridajte trochu kukuričného škrobu do vajec. Miska sa ukáže ako vynikajúca a jemná a proces varenia sa zníži doslova na jednu minútu.

Pin
Send
Share
Send
Send