Užitočné nápady

12 osvedčených trikov, ktoré vám pomôžu rýchlo upratať oblečenie a obuv

Pin
Send
Share
Send
Send


Každá žena v domácnosti vie, že nikto nie je imunný voči domácim nepokojom, či už ide o biele škvrny na odevoch od dezodorantov alebo nepríjemný zápach zastaraných odevov.

Ak však viete pár trikov, bude s týmito problémami ľahšie zvládnuť.

Týchto 12 techník pomôže rýchlo usporiadať oblečenie a obuv.

1. Stopy dezodorantu

Z dezodorantu odstráňte stopy.

Biele škvrny na dezodorante majú tendenciu objavovať sa nielen v podpazuší a sú veľmi nápadné na čiernych veciach. Ak však handričku utierate navlhčenou utierkou? nebudú žiadne stopy po škvrnách.

2. Vlnený sveter

Malé triky s vlneným svetrom.

Vlnené výrobky majú určite veľa výhod, ale sú tu aj veľké nevýhody. Ak je váš produkt vztýčený, zabalte ho do vrecka a pošlite ho do mrazničky na 10 hodín. Po uplynutí tejto doby sa musí táto látka rozmraziť v teplej vode. Podľa informácií je tento trik schopný zničiť larvy mory.

3. Život hacking s bleskom

Zips na nohaviciach.

V priebehu času sa zips nohavíc oslabuje, a preto sa muška neustále rozopína. Číry lak pomôže vyhnúť sa trápnym situáciám. Na zips naniesť tenkú vrstvu, aby sa zlepšilo spojenie so psom.

4. Sivé plátno

Vráťte belosť vecí.

Ak sa na nich objavia biele alebo žlté škvrny, oživte ich kyselinou boritou. Zrieďte 10 gramov kyseliny boritej v 10 litroch vody a bielizeň nechajte v tomto roztoku počas 2 hodín. Ak je odev silne zašpinený, budete potrebovať koncentrovanejší prostriedok. Na jeho prípravu v 4 litroch vody sa rozpustí 60 gramov kyseliny boritej. Varujeme, aby ste túto metódu používali iba v extrémnych prípadoch a čo najmenej.

5. Palivový olej na odevoch

Stopy vykurovacieho oleja na odevoch.

Utieranie oleja z oblečenia nie je ľahká úloha. Pre tých, ktorí vedia malé triky, však nie je nič nemožné. Jedlový olej pomôže vyriešiť tento problém. Očistite škvrnu a potom ju umyte obvyklým spôsobom.

6. Zhromaždené oblečenie

Opätovné osvetlenie svetiel.

Stáva sa, že po praní odevu sa zmenšuje. Vrátenie produktu do pôvodnej veľkosti a tvaru pomôže detskému šampónu. Zhromaždite trochu teplej vody, pridajte detský šampón alebo kondicionér na vlasy a nasiaknite položku nasýtenia. Táto rada funguje najlepšie v prípade úpletu a úpletu.

7. Vyblednuté spodné prádlo

Manganistan draselný a vyblednutá bielizeň.

Na oživenie vyblednutých vecí použite manganistan draselný. Rozpustite niekoľko kryštálov manganistanu draselného v pohári vody, aby získal svetloružový odtieň. Výsledný roztok sa zriedi deviatimi litrami vody, pridajú sa kúsky pracieho mydla. Vo výslednom roztoku namočte odev so škvrnami po dobu 50 minút a potom ho vyperte obvyklým spôsobom.

8. Svetlé farby

Vyblednuté oblečenie.

K obľúbeným veciam, ktoré nestratili svoju svetlú farbu, umyte ich pridaním soli a octu. Ak hovoríme o syntetických tkaninách, pri praní pridajte trochu bieleho octu. A v prípade prírodných materiálov pridajte do prášku 3-4 polievkové lyžice soli.

9. Čistenie semišu

Bast pre semiš.

Na čistenie zaschnutých škvŕn na semišoch možno použiť kovovú špongiu na umývanie riadu. Majte na pamäti, že pri čistení topánok musíte byť veľmi opatrní, aby ste nepoškodili jej povrch.

10. Čerstvosť bez prania

Osviežte oblečenie bez prania.

Sezónne predmety, ktoré boli už nejaký čas v skrini, často získavajú nepríjemný zápach. Môže sa odstrániť bez umývania as použitím liehu. Zmiešajte ju s vodou v pomere 1: 2 a nastriekajte ju na svoje oblečenie.

11. Škvrny zo železa

Odstráňte škvrnu zo železa.

Ak ste túto vec spálili železom, neponáhľajte sa s ňou rozlúčiť. Ak chcete začať, skúste ju utrieť handričkou namočenou v peroxidu vodíka. Ak je výsledok slabý, prikryte škvrnu handrou namočenou do peroxidu, železa.

12. Berryho škvrny

Čerstvé škvrny z plodov.

Čerstvé škvrny z plodov umyte iba pomocou horúcej vody. Jednoducho napnite látku a nalejte vriacu vodu na škvrnu, kým škvrna nezmizne. Stojí za zmienku, že tento trik funguje lepšie pri syntetických tkaninách.

Pin
Send
Share
Send
Send