Užitočné nápady

15 vecí, ktoré môžete urobiť oveľa jednoduchšie, ako sme zvyknutí

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý deň robíme veľa známych akcií a ani si nemyslíme, že existujú neočakávané riešenia, ktoré dokážu rutinu značne uľahčiť.

Radi vám uľahčíme prácu a ponúkneme vám 15 trikov, ktoré chcete používať práve teraz.

1. Použite zvyškovú omáčku

Zvyšnú omáčku je možné zmraziť vo forme ľadu a použiť, keď nie je čas na celú večeru. Stačí ich zahriať makarónmi a syrom - a ste hotoví.

2. Tenko nakrájajte

Je čas premýšľať o tom, prečo sa nám to nikdy nestalo. Je však zrejmé, že ak chcete získať veľmi tenké plátky syra, musíte na čistenie zemiakov použiť obyčajný nôž.

3. Vytlačte šťavu z citrónov.

Ak nemáte po ruke odšťavovač a vy potrebujete vytlačiť šťavu z citrónov rukami - zahrievajte ich v mikrovlnnej rúre a všetko pôjde ako strojček.

4. Vysušte zvyšné greeny.

Ak po varení zostáva veľmi málo čerstvej zelene, neznamená to, že by sa mala vyhodiť. Stačí to minútu osušiť v mikrovlnnej rúre a nabudúce ho použiť.

5. Zbierame fragmenty skla

Rozbité sklo je zaručená bolesť hlavy. Situáciu môžete zjednodušiť plátok chleba. Vďaka svojej štruktúre zhromažďuje aj tie úlomky, ktoré nie sú viditeľné pre oko.

6. Lyžicu pripevnite na okraj panvy

Aby lyžica už nespadla do panvice, stačí zabaliť jej špičku veľmi bežnou gumičkou.

7. Odstráňte kukuricu z klasu

Jednoducho vložte klas s ostrým koncom do pekáča a rezajte zrno zhora nadol. Výsledok - kukurica v miske a okolo - žiadny zmätok.

8. Otvorené banky

Každý sa pokúsil otvoriť pevnú nádobu s uterákom. Keď nabudúce tento trik zlyhá, skúste použiť gumovník podľa obrázka. Výsledok vás príjemne prekvapí.

9. Meriame jedlo lyžičkou

Maskovacia páska pripevnená na okraji plechovky vám pomôže získať presnú odmernú lyžicu tohto alebo toho produktu.

10. Upevnite dosku na krájanie

Aby doska pri rezaní „nekĺzla“, vložte pod ňu len vlhkú papierovú utierku. Áno, áno, tiež sme o tom nevedeli.

11. Predĺžte životnosť voskových sviečok.

Voskovú sviečku vložte do mrazničky na deň predtým, ako ju zapálite. Sviečka bude horieť pomalšie a vydrží dvakrát tak dlho.

12. Namiesto zápasu použite špagety.

Áno, znie to šialene, ale naozaj to funguje. Ak neexistujú žiadne dlhé zápasy, môžete použiť jednu surovú špagetovú skúmavku. Svieti sviečky na jednej alebo dvoch!

13. Upevnite vrecia na odpadky

Plastové vrecká sa jednoducho vytvárajú na opätovné použitie ako odpad. Ak s tým súhlasíte, viete, ako často spadnú do vedra. Riešenie je základné - stačí pripevniť háčik na šaty na oboch stranách.

14. Vyčistite fľaše

Neexistuje vždy vhodná kefa na čistenie jednej alebo druhej fľaše, ale môžete ísť na taký trik: nalejte rozdrvené vaječné škrupiny, zatvorte a dobre pretrepte. Škrupina odstráni všetky nečistoty zo stien, zostane iba na dôkladné prepláchnutie nádoby.

17. Zdobenie koláčov

Rýchlym riešením na zdobenie košíčekov je ľadový cukor rozliaty kúskom čipky.

Pin
Send
Share
Send
Send