Užitočné nápady

Otvorte police v interiéri kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Použitie otvorených políc v interiéri kuchyne sa stalo veľmi populárnym dizajnovým trikom, ktorý používajú profesionáli aj bežní majitelia bytov a súkromných domov. Otvorené police môžu byť použité ako náhrada za kuchynské linky alebo sa stanú ich účinným doplnkom. A môžu pôsobiť nielen ako úložné systémy, ale aj ako dekoratívny prvok moderného interiéru. Ekonomická dostupnosť, praktickosť a ľahká realizácia umožnili, aby sa otvorené police stali prakticky univerzálnym dizajnovým riešením pre kuchynské interiéry rôznych štýlov. Je ľahké si predstaviť otvorené police v modernom štýle kuchyne alebo v štýle country. Dokonca aj také komplikované z hľadiska štýlov vykonávania, ako je minimalizmus a klasika, môžu ľahko preniesť integráciu tohto konštrukčného riešenia. Ale prvé veci ako prvé.

Výhody a nevýhody použitia otvorených políc pri navrhovaní kuchyne

Ako každé iné konštrukčné riešenie, použitie otvorených políc v interiéri má svoje klady a zápory. Zároveň je však zrejmé, že všetky koncepcie nevýhod a výhod sú subjektívne - pre niektorých majiteľov kuchyne sa môže stať dôvodom nepoužívania regálov ako skladovacích systémov, pre iných to bude motivácia.

Výhody použitia otvorených políc:

  • na rozdiel od kuchynských skriniek, ktoré vizuálne znižujú objem miestnosti, otvorené police vytvárajú vizuálne zväčšenie priestoru (možnosť použitia malých kuchynských priestorov podporuje mnoho majiteľov malých bytov k tomuto dizajnovému riešeniu);
  • Okrem toho, že samotné police zaberajú málo miesta, nemusíte šetriť miesto na otváranie dverí, ako je to v prípade kuchynských skriniek;
  • Vzhľadom na to, že všetky skladovacie predmety sú pred vašimi očami, je čas ušetrený pri hľadaní potrebného kuchynského náradia a prístupe k nemu zrejmý;
  • otvorené police sú dokonale kombinované so závesnými kuchynskými skrinkami a vstavanými úložnými systémami;
  • krásne jedlá alebo doplnky sú v dohľade, akoby v výklade, zdobili interiér a potešili majiteľov.

Nevýhody otvorených políc ako prvku interiéru kuchyne:

  • police samy o sebe a všetky predmety, ktoré sú na nich umiestnené, sú rýchlo zakryté prachom a pri absencii dobrej kapoty - a tukových kvapôčok (výstupom môže byť buď inštalácia silnej kapucne, alebo umiestnenie políc od varnej dosky alebo sporáka);
  • na otvorených policiach nie je vždy možné umiestniť veľké kuchynské potreby - domáce spotrebiče, veľké riady;
  • Mnohé ženy v domácnosti by radšej nevyzdvihli jedlo a kuchynský riad.

Otvorené police - dizajn, možnosti a výber materiálu

Tradičná verzia kuchynských políc

Jednou z najpopulárnejších možností vybavenia kuchynských priestorov otvorenými skladovacími systémami je použitie konvenčných políc, ktoré sú pripevnené priamo na steny bez akýchkoľvek sprievodných prvkov. Police môžu byť zladené s farbou spodnej vrstvy kuchynských skriniek alebo s nimi kontrastovať. Často používajú kombináciu farebných a textúrnych riešení materiálových políc a kuchynských dosiek. Bez ohľadu na prijaté rozhodnutia sa táto možnosť dizajnu kuchynských políc harmonicky zmestí do takmer akéhokoľvek štylistického dizajnu kuchyne.

Na rozdiel od kuchynských skriniek môžu byť otvorené police umiestnené bez prerušenia otvárania okna. Ak je vaša izba dostatočne jasná a mierne prekrývanie slnečného žiarenia nemá vplyv na úroveň osvetlenia, prečo neinštalovať police, a to ani v oblasti okien.

Pomocou špeciálnych upevňovacích prvkov je možné nielen zosilniť konštrukciu políc, čo znamená zvýšenie lanka maximálneho zaťaženia, ale tiež ich vyzdobiť. Upevňovacie prvky môžu byť vyrobené z rovnakého materiálu ako samotné police alebo sa líšia nielen zložením, ale aj štýlom prevedenia. Napríklad kovové držiaky s kovaním budú vyzerať originálne s drevenými policami, čím do interiéru kuchyne prinesú nielen originalitu, ale aj špeciálne kúzlo.

Ako akcent sa môžu použiť otvorené police. Ak je interiér kuchyne vyrobený v jasných farbách (a všetci vieme, že malé izby sa vyrábajú hlavne v jasných farbách), police z tmavého dreva budú pôsobivo pôsobiť a priťahujú pozornosť každého.

Police z nehrdzavejúcej ocele sú veľmi praktické a pohodlné. Takéto návrhy budú vyzerať skvele v kuchyni, zariadené v modernom štýle, hi-tech, fúzii a dokonca aj minimalizme. V kombinácii s brilantnosťou domácich spotrebičov a podobného materiálu pre pracovnú dosku vyzerajú otvorené police z nehrdzavejúcej ocele harmonicky a relevantne.

Rovnako ako v spodnej časti kuchynských skriniek umiestnených nad pracovnými plochami môžete do zavesených políc zabudovať osvetlenie. Takto nielenže vybavíte pracovnú plochu kuchyne dostatočnou úrovňou osvetlenia, ale dokážete tiež vyzdobiť interiér.

Otvorené police so stropnou montážou

Nie vždy je možné pripevniť otvorené police na steny kuchyne. V takom prípade môžete použiť špeciálne prevedenie namontované na strop. Police v doslovnom zmysle slova sú zavesené na strope - okrem pôvodného vzhľadu majú štruktúry tiež dostatočne veľkú pevnosť a môžu byť vystavené vysokému zaťaženiu. Jedinou nevýhodou tejto montáže je, že je potrebné vyvŕtať povrch stropu (nie je možné ho použiť v miestnostiach so zavesenými stropmi).

V moderných projektoch kuchynskej kuchyne sa často dá nájsť kombinovaná montáž políc na povrchy - nielen na strop, ale aj na steny. Samozrejme, nie je dôvod hovoriť o vzdušnosti obrazu takýchto štruktúr, ale pre mnohých majiteľov je prioritou spoľahlivosť inštalácie a schopnosť odolať veľkému zaťaženiu.

Vstavané police

Mnoho kuchynských miestností (najmä v apartmánoch starej budovy) sú nepravidelne tvarované izby s výklenkami, výčnelkami a výklenkami. Akákoľvek nedokonalosť architektúry však môže byť použitá v prospech domáceho interiéru. Vstavané police v miestach nútených výklenkov sú vynikajúcou príležitosťou nielen na maximálne využitie dostupného priestoru, ale aj na zvýšenie rozmanitosti a kreativity pri navrhovaní kuchyne.

Sklenené police v kuchynskom priestore sú drahé, ale vyzerajú luxusne. Dizajn z priehľadného skla vyzerá beztiaže a prináša do interiéru miestnosti nielen ľahkosť, ale aj sviežosť. Sklenené police sa ľahko kombinujú s obidvoma kusmi nábytku vyrobeného z dreva (alebo s týmto analógom) as miernym leskom domácich spotrebičov. Okrem hlavnej funkcie skladovacích systémov fungujú sklenené police vždy ako dekoratívny prvok.

Police vo fasáde kuchynského ostrova

Ak sa jedná o pomerne veľký kuchynský ostrov, v závislosti od tvaru je možné umiestniť otvorené police na jednu z jeho strán. Fasáda s policami sa dá otočiť tak vnútri pracovnej plochy kuchynského priestoru, ako aj smerom k jedálenskému alebo obytnému segmentu, ak je miestnosť kombinovaná. Takéto usporiadanie otvorených políc s jedlami, knihami na varenie a inými kuchynskými predmetmi je vhodné, najmä pre malých ľudí, pre ktorých je ťažké dosiahnuť horné skladovacie systémy.

Rohové police v modernej kuchyni

Rohy väčšiny kuchynských priestorov sú zložité z hľadiska plniacich zón. Racionálne použitie uhlových segmentov môže byť zriedkavé. Inštalácia uhlových otvorených políc vám preto umožní maximalizovať využiteľný priestor v kuchyni, aj keď to bude mať vplyv na náklady na výrobné konštrukcie.

Otvorené police - časť kuchynského stojanu

Na rozdiel od obvyklých otvorených políc je stojan v podstate rovnaké kuchynské skrinky, ale bez fasád. Pokiaľ ide o výrobné náklady, budete musieť minúť viac ako inštalácia bežných políc, ale výrazne menej ako inštalácia skriniek s fasádami, pretože dvere (s vysoko kvalitným kovaním, zatváračmi a iným príslušenstvom) sú najdrahšou časťou náhlavnej súpravy. V závislosti od veľkosti kuchynskej izby a zvoleného štýlu dizajnu je možné namiesto horných poschodí skriniek alebo ako samostatný kus nábytku umiestneného blízko steny alebo ako vnútornú priečku umiestniť police s otvorenými policami.

Pridaním iba jednej otvorenej police do spodnej časti kuchynských skriniek v hornom poschodí nielen vytvoríte vhodné miesto na uloženie najdôležitejších prvkov kuchyne, ale tiež zmeníte obraz celej miestnosti. Na tieto police je vhodné umiestniť najobľúbenejšie predmety - korenie, čajové šálky a taniere, rôzne zariadenia, ktoré každý deň používate. Výsledkom bude, že nebudete musieť otvárať dvere skrinky zakaždým, aby ste si dali pohár, pili vodu alebo čaj pre celú rodinu.

Miesto na inštaláciu otvorených políc ako skladovacích systémov a dekoratívnych prvkov interiérov kuchyne

Ak sa v kuchynskom priestore rozhodne čiastočne alebo úplne nahradiť hornú vrstvu kuchynských skriniek otvorenými policami, najčastejšie sú umiestnené na oboch stranách kapoty. Toto usporiadanie na jednej strane pomáha predchádzať tomu, aby kvapky horúceho tuku prenikli na povrch police, a na druhej strane udržuje potrebné kuchynské potreby, ako sú riad, korenie a príslušenstvo, v blízkosti pracovných priestorov. Okrem skutočnosti, že otvorené police na boku odsávača pár, ktoré sa nachádzajú nad sporákom (varnou doskou) - je to neuveriteľne praktický a pohodlný návrhový pohyb, toto usporiadanie vnáša do interiéru symetriu a usporiadanosť.

Ďalšou obľúbenou možnosťou je umiestnenie otvorených políc v hornej časti kuchynskej zostavy - inštalácia na oboch stranách okna, v ktorej je umiestnená umývadlo. Súčasne môže byť protiľahlá stena kuchynského priestoru vybavená obvyklou sadou kuchynských skriniek - v spodnej aj hornej časti.

Nie je to tak bežné, ale nemenej praktickým spôsobom usporiadania otvorených políc je zavesenie konštrukcie nad kuchynský ostrov alebo polostrov. Vzhľadom k tomu, že varná doska, umývadlo alebo iné domáce spotrebiče sú často integrované do stolovej dosky na ostrove, schopnosť mať na ruke riad a iné kuchynské náčinie sa stáva pre hostesku (majiteľa) prioritou. V tomto prípade však hovoríme hlavne o regáloch s pripevnením na strop miestnosti.

Plytké otvorené police je možné umiestniť do niekoľkých radov pri dverách. Tento priestor sa zvyčajne nepoužíva na inštaláciu úložných systémov - jednoducho sa tam nehodia. Ale pre malé police potrebujete dosť miesta. Na tieto povrchy samozrejme nebude možné ukladať veľké kusy kuchynských predmetov, ale ľahko sa zmestia riady, poháre, koreniny, kuchárske knihy a ďalšie kuchynské doplnky.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send