Užitočné nápady

15 užitočných rád, ktoré pomôžu „vyčistiť perie“ do vášho auta

Pin
Send
Share
Send
Send


Upratovanie vozidla môže byť veľmi ťažké. Riešenie všetkých problémov môže byť solídnou investíciou. Ako však vyriešiť problém vlastnými rukami? O tom sa bude diskutovať v novej recenzii venovanej čisteniu vášho obľúbeného automobilu.

1. Mriežka

Čistenie mriežky.

Rýchlo a efektívne vyčistite mriežku od nečistôt a hmyzu, ktoré sa v lete nahromadili, pomôže utierkam na sušenie odevov. Tieto utierky majú antistatické vlastnosti a príjemnú vôňu. Okrem toho sú dosť husté, môžu sa navlhčiť a skrútiť, aby sa dostali na najprístupnejšie miesta.

2. Plastové a karosárske diely

Stopy samolepiek alebo živice na plastovej alebo karosérii vozidla.

Skúsení motoristi vedia, aké ťažké bude zbaviť sa lepivých značiek, ktoré zanechali nálepky a pásky na prístrojovej doske, alebo odstránenie kvapiek drevnej živice z karosérie. Acetón, rozpúšťadlo, benzín alebo prostriedok WD-40 budú najúčinnejším prostriedkom na boj proti takejto kontaminácii, ale mali by sa používať opatrne, pretože také agresívne látky môžu poškodiť povrch plastu alebo lak na tele. Preto je lepšie míňať peniaze a získavať prostriedky, ktoré Goo odišiel, ktorý nemá hrubé chemické zložky.

3. Vetracia mriežka

Čistenie vetracej mriežky.

Rýchlo a ľahko vyčistite vetraciu mriežku, prístrojovú dosku a úzke štrbiny vozidla, ktoré pomôžu kefám a vysávaču.

4. Plastové časti stroja

Čistenie plastových a vinylových interiérových prvkov.

Čisté rebrované plastové a vinylové vnútorné prvky môžu byť ťažké. Umývanie tvrdých nečistôt pomôže zubnej kefke a umývačke riadu.

5. Autokoberce

Čistenie autokobercov.

Koberce sú najviac náchylné na nečistoty v automobile, pretože cestujúci nesú špinu na topánkach, najmä v období jesene a zimy. Najlepšie je prať handričku, ktorá bola vopred ošetrená odstraňovačom škvŕn. Gumová rohož by mala byť ošetrená roztokom štvrť šálky octu, jednej čajovej lyžičky čistiaceho prostriedku bez bielidla a horúcej vody.

6. Pivné tácky

Ochrana pred kontamináciou.

Podložky a nečistoty sa často vyskytujú na podnosoch, nehovoriac o škvrnách od rozliatych nápojov. Bežné silikónové formy na košíčky, ktoré dokonale ladia s tvarom držiakov pohárov a ľahko sa čistia, pomôžu zabrániť kontaminácii.

7. Zložité znečistenie tela

Účinný nástroj na čistenie tela.

Kulinársky sprej pomôže vyrovnať sa s komplexnými nečistotami a mŕtvymi hmyzmi priliehajúcimi k telu.

8. Stierače

Čistenie stieračov.

Ak chcete, aby stierače obrazovky nezanechali za sebou špinavé šmuhy, z času na čas ich vyčistite lekárskym alkoholom.

9. Príchuť do auta

Ochutenie vlastnými rukami.

Kúpili ste ananás? Neponáhľajte hádzať kožu. Ananásová koža zložená v balení so zámkom bude skvelou alternatívou k nákupu automobilového aróma.

10. Čistenie držiaka pohárov

Chytrá na čistenie držiaka nápojov.

Ponožku ponoženú posypte čistiacim prostriedkom na sklo na cestovné puzdro, vložte ho do držiaka na poháre a niekoľkokrát otočte okolo osi. Tento trik vám umožní bez námahy vyčistiť povrch držiaka pohárov od prachu a vlákien.

11. poľština

Leštiaci prístrojový panel.

Vazelína pomôže pridať lesk na plastové povrchy. Naneste malé množstvo na mäkkú handričku a dobre ju otrite po povrchu.

12. Úzke diery

Čistenie otvorov a otvorov.

Praskliny a diery zvyčajne nahromadia najväčšie množstvo nečistôt. Čistenie ťažko prístupných miest v aute pomôže skrutkovaču s rovnou štrbinou, obalenou tenkou handričkou alebo obrúskom.

13. Drobné škrabance

Odstráňte škrabance z tela.

Najbežnejšia zubná pasta pomôže vyrovnať sa s malými škrabancami na tele. Na poškodenú oblasť vytlačte malé množstvo pasty, rozotrite ju po povrchu mäkkou handričkou, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom povrch očistite. Na dosiahnutie najlepšieho výsledku je možné postup zopakovať.

14. Autosedačky

Čistenie sedadla.

Najväčšie množstvo nečistôt sa hromadí v záhyboch sedadla automobilu. Čistenie špiny vám pomôže malá kefa s jemnými štetinami a vysávač.

15. Vtáčie trus

Čistenie tela od trusu vtákov.

Každý majiteľ automobilu vie, čo vlastne vtáčie trus na tele a okná je a aké ťažké je ho zbaviť. Hlavný problém spočíva v tom, že výkaly vtákov obsahujú kyselinu močovú, ktorá má rovnaké chemické zloženie ako amoniak, a môžu spôsobiť značné poškodenie laku vozidla. Aby ste sa vyhli problémom, skúste pravidelne trieť karosériu špeciálnym voskom, ktorý slúži ako bariéra medzi krytom karosérie a všetkými druhmi nečistôt. Ak je vozidlo stále poškodené vtákmi, použite mäkkú handričku alebo špongiu namočenú v octe. V žiadnom prípade sa trieť, pretože vtáčie výkaly často obsahujú piesok, ktorý môže poškriabať karosériu vozidla.

Pin
Send
Share
Send
Send