Užitočné nápady

Stolica Decoupage - správna technika

Pin
Send
Share
Send
Send


Slovo „decoupage“ už dlho počuli všetci. Interiérové ​​predmety zdobené touto technikou nájdete kdekoľvek. Mnohí to nielen videli, ale aj používali, ale ani si neuvedomovali skutočnú povahu ich vzhľadu. Vo francúzštine znamená decoupage „cut“. Podstata tejto techniky spočíva v prilepení kresieb z obrúskov a listov papiera na povrch predmetov, ktoré sú následne potiahnuté lakom. Samotná technika je jednoduchá a lacná. Preto je populárny už tak dlho.

Stoličky na decoupage môžu zmeniť starú vec na novú: decoupage tabuľky oživí namáhavý interiér a dizajn malých predmetov urobí dizajn jedinečným a tajomným.

Ak chcete lepšie porozumieť technike decoupage, sledujte majstrovskú triedu dizajnu a prečítajte si rady skúsených remeselníkov. Vaše prvé pokusy budú určite korunované úspechom a vaša ďalšia práca neprinesie produkty profesionálov nič. A vy sami môžete dať svoju majstrovskú triedu. Na decoupage môžu byť použité nielen papierové kresby, ale aj látky, čipky, tapety. Pre začiatočníkov sú vhodné bežné obrúsky - ľahšie sa s nimi manipuluje. A keď bude technika decoupage testovaná a tlmená, môžete začať experimentovať a vytvoriť si neobvyklý a elegantný dekor vlastnými rukami.

Technika decoupage sa dá použiť na rôzne povrchy: plasty, kovy, sklo, textílie, keramiku.

Výber techniky odpojenia stolíc

Technika decoupage má storočné korene. V priebehu rokov ľudia prichádzajú s niečím novým, pridávajú svoju vlastnú chuť. Takto sa vytvorilo niekoľko druhov zdobiacich stolíc a iných predmetov s kresbami.

Predtým, než sa pustíte do odpojenia, musíte si preštudovať každý typ a zvoliť najvhodnejšie:

Proces prípravy stolice na oddelenie

Neexistuje taký dom, kde by stála žiadna stará stolica. Je škoda vyhodiť to, ale v žiadnom prípade sa nehodí do nového interiéru. Iba jedna cesta von - je potrebné drasticky zmeniť jeho vzhľad, berúc do úvahy dizajnové prvky miestnosti. Uľahčite, ak poznáte základy techniky oddelenia.

Po návšteve majstrovskej triedy sa môžete bezpečne pustiť do práce, musíte sa však vopred vyzbrojiť:

 • stolička, pokiaľ možno nerozložená na ľahkú dekoráciu vlastnými rukami;
 • biela rýchlo schnúca akrylová farba;
 • primer;
 • PVA lepidlo;
 • kefy a špongie rôznych veľkostí;
 • šmirgľový papier;
 • obrúsky s obľúbeným obrázkom;
 • lak;
 • Craquelure voliteľné.

Efekt praskania vyzerá ako prasklina vo vrstvách náteru, môže sa použiť na akýkoľvek materiál. Neskúšajte to získať prvýkrát, nie je to také ľahké. V tejto veci vám pomôže majstrovská hodina.

Krok za krokom proces oddelenia stoličiek

Keď nájdete potrebnú stolicu a sú pripravené všetky potrebné nástroje, môžete začať pracovať. Starostlivo skontrolujte povrch stoličky, ktorý chcete zdobiť, ak je hladký, potom preskočte prvú položku.

takže:

 • Povrch stoličky dôkladne otrite hrubým brúsnym papierom a vyleštite povrch jemným brúsnym papierom. Ak máte brúsku, môžete ju použiť. Master class sa naučí, ako ju používať. Potom podklad zakryte jednou vrstvou základného náteru, nechajte uschnúť.
 • Ďalšou fázou je maľba. Môžete použiť kefu alebo špongiu. Je lepšie naniesť bielu farbu vo viacerých vrstvách, aby sa zabránilo medzerám.
 • Po zaschnutí farby môžete obrázok prilepiť. Je lepšie si vybrať obrúsok podľa veľkosti stoličky, môžete z nej však vystrihnúť jednotlivé časti a umiestniť ich podľa vášho želania.
 • Plienka sa musí rozdeliť na vrstvy a na oddelenie stoličky sa môže použiť iba vrchná vrstva s najjasnejším vzorom.
 • Tekuté PVA lepidlo jemne pokrýva celú plochu obrazu. Môže byť tiež užitočnou špongiou na rovnomerné rozloženie lepidla a na odstránenie bublín pod obrázkom.
 • Keď je lepidlo úplne suché, môžete stolicu lakovať. Pre spoľahlivú fixáciu naneste niekoľko vrstiev.
 • Toto je vaša prvá stolička na decoupage.

Celý proces vyžaduje veľa času, ale nie je to príliš časovo náročné. Prvá skúsenosť zvyčajne inšpiruje ľudí, aby robili veľa vecí vlastnými rukami. Na základe vlastnej skúsenosti sa môžete naučiť rôzne techniky decoupage. Majsterská trieda najbežnejšej stoličky vám umožní otvoriť schopnosti, o ktorých ste ani netušili. Svojimi vlastnými rukami si môžete vytvoriť koníček, ktorý bude zábavný.

Video galéria

Fotogaléria

Pin
Send
Share
Send
Send