Užitočné nápady

8 bežných chýb, ktoré sa často robia pri navrhovaní interiéru

Pin
Send
Share
Send
Send


Návrhári interiérov rozumejú farbám, vzorom a textúram. Okrem toho od samého začiatku venujú pozornosť ďalším detailom, ktoré môžu „absorbovať“ priestor, čo ho robí objemným a domýšľavým, alebo šedivým a matným. Ale čo tí, ktorí nemajú dosť peňazí na pozvanie špecialistu, ktorý dokáže vyriešiť akýkoľvek problém?

Všetko je veľmi jednoduché. Stačí použiť praktické rady, ktoré vás ochránia pred chybami TOP, ktoré sú pri usporiadaní interiéru často povolené.

1. Slabé osvetlenie

Horné osvetlenie.

Väčšina ľudí sa spolieha iba na stropné osvetlenie, a to je veľká konštrukčná chyba. Ak nechcete, aby váš domov vyzeral ako nemocnica, je vždy lepšie použiť rôzne typy osvetlenia. Zapustené svietidlá sú vynikajúce pre všeobecné osvetlenie a podlahové svetlá, nástenné svietidlá a prívesky pre všeobecné (okolité) osvetlenie. Akcentačné osvetlenie, napríklad bodové svetlo, je ideálne na zvýraznenie umeleckých diel a fotografií. Úloha osvetlenia je tiež nesmierne dôležitá v kancelárii a v kuchyni. Nezabudnite: stmievače a teplé biele svetlo sú vašimi najlepšími priateľmi.

Všeobecné osvetlenie v interiéri.

2. Usporiadanie nábytku proti stene

Usporiadanie nábytku.

Nie je to tak dávno, čo bolo v starších verziách, že zadné časti nábytku boli spravidla nedokončené a nevyzerali tak krásne ako predné panely. V súčasnosti vyzerá zadná časť nábytku rovnako krásne ako predná strana. Nie je teda potrebné dať pod stenu pohovku, posteľ alebo skriňu a zaplniť priestor nábytkovej zostavy postavenej pod pravítkom. V skutočnosti je veľký nábytok vhodný na rozlíšenie izieb. A verte mi, budete príjemne prekvapení, koľko voľného miesta budete mať po správnom umiestnení skriniek, stolov, stoličiek a ďalších vecí.

Umiestnenie nábytku proti stene.

3. Nesprávna veľkosť koberca

Koberec v interiéri.

Nie je nič horšie ako koberec alebo koberec nesprávnej veľkosti. Príliš veľká a absorbuje miestnosť; príliš malý a nepomáha to „opraviť“ priestor. Umiestnite všetok nábytok na koberec, ak pláva v strede veľkej miestnosti. Keď je nábytok pri stene, skúste mať na koberci predné dve nohy všetkého nábytku a tesne pod konferenčný stolík môžete umiestniť malý koberec. Len sa uistite, že dĺžka koberca pokrýva dĺžku pohovky.

Koberce v interiéri.

4. Celkový a malý nábytok v interiéri

Nábytok v interiéri.

Mierka a proporcie sú veľmi dôležité pri plánovaní priestoru a návrhu interiéru. A aby ste sa vyhli nákupu niečoho zlého, najprv opatrne zmerajte každú izbu. Použite maskovaciu pásku na vizuálne umiestnenie neexistujúceho nábytku, čo vám pomôže vytvoriť živý príklad toho, ako bude priestor vyzerať po umiestnení nábytku.

Vyberte si nábytok správnej veľkosti.

5. Závesy sú príliš nízke

Závesy v interiéri.

Väčšina ľudí má tendenciu zavesiť závesy tesne nad alebo na úrovni rámu okna. To samozrejme nemá vplyv na dizajn interiéru, ale stále. Namiesto toho zaveste závesy priamo na strop, čím zväčšíte priestor a zväčšíte okná. Venujte pozornosť aj skutočnosti, že vaše záclony sú v kontakte s podlahou, bez ohľadu na to, aké široké a vysoké sú vaše okná, táto technika pomôže vizuálne zväčšiť priestor.

Správne vybrané záclony nikdy nebudú zbytočné.

6. Rodinné pamiatky

Moderný štýl v interiéri.

Mnohí z nás si zvykli na rodinné dedičstvo, že sa s nimi do dnešného dňa nechceme rozlúčiť. Nadišiel však čas zbaviť sa starého, ktorý vám po mnoho rokov verne slúžil a nahradil „starodávne“ objekty novšími, originálnejšími a modernšími objektmi, ktoré sa dokonale zmestia do nového interiéru.

Dole so starými vecami.

7. Príliš veľa dekoračných predmetov.

Výzdoba v interiéri.

Aby sme si vybavili vlastné bývanie, snažíme sa čo najviac vyťažiť a zavesiť väčšinu priestoru našimi obľúbenými figúrkami, maľbami, fotografiami, vázami s kvetinami, ozdobnými vankúšmi a ďalšími príjemnými nezmyslami, ktoré v miestnosti jednoducho zaplnia a zaplnia miestnosť, aby vyzerali ako Múzeum zlého vkusu. Preto si vyberte jednu vec a potom vaše rodinné hniezdo bude naozaj vyzerať čo najpohodlnejšie, štýlovo a moderne.

Veľa neznamená dobre.

8. Nepoužívajte balkón

Balkónové zariadenie.

Vo väčšine našich prípadov často zabúdame na balkón a jednoducho ho diskontujeme. Ale ak sa k veci priblížiš múdro, potom aj z niekoľkých metrov štvorcových môžete ľahko vybaviť malú, ale veľmi útulnú rekreačnú oblasť alebo pracovňu.

Nápady na balkón.

Pin
Send
Share
Send
Send