Užitočné nápady

Sedem problémov - jedna odpoveď: 20 super výhodných použití škrobu, o ktorých ste nevedeli

Pin
Send
Share
Send
Send


Pravdepodobne každý z nás aspoň raz sníval o čarovnom prútiku alebo o nejakom univerzálnom kúzle, ktoré by mohlo vyriešiť všetky a všetky problémy naraz. Aspoň s čistením. Sedem problémov - jedna odpoveď. Bohužiaľ, jediný super univerzálny čistiaci / samočistiaci prostriedok sa stále vyvíja niekde v hĺbkach tajných laboratórií. Ukázalo sa však, že jeho prototyp bol už dávno usadený vo vašej kuchyni. Reč o kukuričnom škrobe: dostupné riešenie mnohých domácich problémov naraz!

Vytlačte škvrny, „umyte“ chlpy domáceho maznáčika alebo dokonca urobte skvelú manikúru - pri všetkých týchto a mnohých ďalších záležitostiach vám pomôže obyčajný lacný škrob. Lacný nástroj so skutočne obrovským potenciálom. Presvedčte sa sami: kukuričný škrob uľahčí ...

1.Viazajte uzol na šnúrkach.

Opäť to preháňajte „utiahnite pevnejšie“? Žiadny problém: šnúrky alebo iný predmet posypte morským uzlom so škrobom. To vám pomôže oveľa ľahšie rozlúštiť najbežnejšie domáce hádanky.

2. Odstráňte prebytočný lak z nábytku

Nezostal čistič na drevenom povrchu iba lesk, ale mastný, ako keby pomazaná lievance, stopa? Trochu škrobu a mäkkej obrúsky rýchlo odstránite túto nepríjemnosť.

3.Vyčistite stopy koberca.

Málo, ktoré dokáže vystrašiť hostesku viac ako škvrny na mäkkom čistom koberci. Najmä „komplexné“ škvrny, napríklad z atramentu. Roztok je na dosah ruky: zmiešajte malé množstvo mlieka so škrobom, kým nevznikne hladká pasta, škvrnu ošetrite zmesou a nechajte niekoľko hodín zaschnúť. Po odstránení zvyškov pasty a podtlaku. A žiadne stopy po „nehode“.

4.Urobte akýkoľvek lak na nechty

Nemôžete nájsť svoj obľúbený odtieň v aktuálnom matnom prevedení? Urob to sám! Malé množstvo laku zmiešajte so škrobom v samostatnej nádobe (alebo len na kúsku kartónu) a okamžite ju naneste na nechty. Keď je manikúra suchá, výsledok vás prekvapí.

Proces žehlenia má niekedy nepríjemné vedľajšie účinky, ako napríklad škvrny od železa. Našli ste ich na oblečení? Rýchlejšie posypeme škrobom a necháme pôsobiť pol hodiny. Po otriasť zvyšky finančných prostriedkov a odvážne obliecť "zranených".

6. Zabezpečte bezpečnosť farieb pre deti a nábytok

Pomocou tohto jednoduchého receptu pritiahnite čokoľvek priamo svojimi prstami. Zmiešajte štvrtinu šálky škrobu s dvoma pohármi studenej vody. Dajte si oheň, privarte ho do varu a pokračujte vo vare za stáleho miešania, až kým tekutina nezhoustne. Nalejte do malých nádob, pridajte rôzne potravinárske farbivá a ochlaďte. A nebojte sa: takéto prírodné farby sa ľahko zmývajú z akéhokoľvek povrchu. Avšak z bieleho koberca je lepšie držať sa ďalej.

7.Izgavit koberec z nepríjemného zápachu

Pred vysávaním koberec dôkladne posypte škrobom a nechajte ho pol hodiny. Perfektne absorbuje vlhkosť, mastnotu a všetky nepríjemné pachy.

8. Z oblečenia odstráňte krvné škvrny

Hlavné pravidlo: konať rýchlo. Čím čerstvejšia škvrna, tým ľahšie sa zbaví. Škrob zmiešajte so studenou vodou a naneste na miesto znečistenia. Ľahko trieť a nechať uschnúť na slnku. Po vysušení odstráňte zvyšky škrobu a skontrolujte stav škvrny. Opakujte podľa potreby.

9. „Uplatnite“ domáce zviera bez vody

Váš štvornohý nemá rád ošetrenie vodou? Doprajte svojej vlne škrob a ako načesať. Rovnako ako v prípade koberca, škrob absorbuje tuk a nepríjemný zápach. Čo nie je suchý šampón pre zvieratá?

10. Alebo si „umyte vlasy“ bez vody sami.

Škrob je dobrou a úplne prirodzenou alternatívou populárnych suchých šampónov. Vlasy rozdeľte na časti, veľkoryso posypte škrobom, dobre premasírujte, nechajte pôsobiť 5 minút a odstráňte zvyšky. Účes bude občas vyzerať sviežo a ráno môžete spať ďalších 10 minút. Ale jedna vec: majitelia páliacich tmavých vlasov musia byť obzvlášť opatrní, aby sa zbavili stôp „šampónu“, čo bude na ich vlasoch viditeľné.

11. Vyrobte bezpečnú hlinku pre deti.

Mnoho matiek sa dnes snaží znížiť kontakt svojich detí so škodlivými chemikáliami na minimum. Analóg mnohých zakúpených prostriedkov na hygienu alebo detskú kreativitu sa dá ľahko vyrobiť aj z domácich surovín. Dokonca aj plastelíny. Stačí zmiešať tri čajové lyžičky škrobu na každé štyri čajové lyžičky studenej vody. Miešajte na hustú, rovnomernú pastu. Prípadne pridajte potravinárske farbivo. Doma na sochárstvo pripravená!

12. Alebo bezpečný dezodorant pre celú rodinu.

Deodoranty supermarketu dráždia pokožku? Docela bežná situácia. Možnosťou je vytvoriť úplne prírodný, ale účinný antiperspirant na báze škrobu, ktorý tak dobre absorbuje vlhkosť. Zmiešajte 2-3 lyžičky kokosového oleja, 1/8 šálky sódy a 1/8 šálky škrobu. Vložte do vhodnej nádoby (môžete použiť prázdnu fľašu s antiperspirantom) a vychladnúť. Mäkkosť pokožky a ochrana pred potom. A bez mnohých nepríjemných chemických vôní.

13. Zbavte sa švábov

Spýtajte sa nežiaducich hostí z domu bez nepríjemného zápachu dichlórvosu. Sadra a škrob sa zmiešajú v pomere 1: 1 a prášok sa rozptýli do obľúbených miest hmyzu. Takú drzosť nebudú tolerovať.

14. Zosvetlenie okien a zrkadiel

Vytvorenie nástroja na čistenie okien bez rozvodu je veľmi jednoduché. K tomu, 3-4 litre teplej vody, pridajte 2 polievkové lyžice škrobu, 1/2 šálky tekutého amoniaku a 1/2 šálky octu. Nech vás nezmení mliečna farba tekutiny. Dobre premiešajte a pridajte do sprejovej fľaše. Nie horšie ako domáce chemikálie z najbližšieho obchodu!

15. Pripravte číry prášok na upevnenie líčidla.

Transparentný prášok je obľúbeným produktom profesionálnych vizážistov a blogerov krásy. A dôvody tejto horlivej lásky sú celkom pochopiteľné: priehľadný alebo „konečný“ prášok pomáha pevne fixovať make-up bez masky, vyhladzuje nepravidelnosti pokožky a minimalizuje výskyt pórov a vrások. Tento produkt má iba jednu hlavnú nevýhodu - cenu. Podnikateľské dievčatá preto prišli s rozpočtovým ekvivalentom: stačí zmiešať 1/2 čajovej lyžičky škrobu s čajovou lyžičkou detského prášku. Zmes dôkladne pretrepte a vložte do nádoby na sypký prášok. Naneste veľkým štetcom na make-up a užite si svoj odraz v zrkadle!

16. Vyčistite mäkké hračky

Nemáte čas sa umyť alebo sa obávať, že pokazíte vzhľad hračiek? Posypeme ich škrobom, necháme pôsobiť 5 minút a zostávajúci prášok pretrepeme. Zbavíte sa nepríjemného zápachu a plyšová „vlna“ bude opäť mäkká a uprataná.

17. Zabezpečiť prevenciu proti plesniam a natopatii.

Kľúčovou príčinou oboch problémov je vlhkosť a potenie, priaznivé prostredie pre rast baktérií. Niekoľkokrát týždenne spracujte obuv zvnútra škrobom, ktorý dobre absorbuje vlhkosť. Mimochodom, ten istý trik pomôže zbaviť sa nepríjemného zápachu.

18.Hladké striebro

Rozmiešajte škrob a vodu na hustú pastu. Naneste na strieborný povrch navlhčenou tkaninou. Nechajte uschnúť a potom jemne trite gázou alebo iným mäkkým materiálom, až kým sa nevráti požadovaný lesk.

19. Zbavte sa mastných škvŕn v kuchyni

V kuchyni sa objavia aj najpresnejšie hostesky skôr alebo neskôr - tukové škvrny. V rizikovej zóne - stena priamo nad sporákom. Vyriešenie problému je však veľmi jednoduché: posypte mäkkou špongiou alebo handrou so škrobom a škvrny jemne zoškrabte, až kým nezmiznú.

20. Urobte upokojujúci kúpeľ Kleopatra.

Snívalo sa, že sa budete hýčkať mliečnym kúpeľom ako staroegyptská kráľovná? Je to oveľa jednoduchšie, ako sa zdá. Zmiešajte 2 šálky práškového mlieka, pol šálky škrobu, pol šálky sódy a 10 kvapiek obľúbeného éterického oleja. Zmiešajte (pretrepte) a uložte do uzavretej nádoby. Pridajte do horúcej vody a uvidíte, ako veľmi „mliečny“ kúpeľ zmäkčuje suchú pokožku a upokojuje aj tie najtrasenejšie nervy.

Pin
Send
Share
Send
Send